Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Kanada Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Kanada Turu
Yurt Dışı Tur
Kanada Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Kanada Turları Gezi Rehberi

Kanada Turları Gezi Rehberi

Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan ve toplam 9.984.670 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan Kanada, bu özelliği sebebiyle dünyanın ikinci en büyük, toprak bakımından ise dördüncü en büyük ülkesi olarak bilinmektedir. Özellikle ekonomik koşulları ve teknolojik durumu ile Amerika Birleşik Devleteri'ne ne kadar benzese de aslında Britanya ve Fransa göçmenleri tarafından kurulan Kanada, daha çok bu iki coğrafyanın izlerini taşımaktadır. 15. yüzyıla kadar Aborjin yerlilerinin yaşadığı Kanada'da yaşayan halkın yüzde 80'i Avrupa, yüzde 14'ü Asya ve yüzde 5'i ise Aborjin kökenine aittir. 15. yüzyıl itibari ile ülke kolonileşerek bugünkü halini ve şeklini almaya başlamıştır. Toplamda 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan ülke, özellikle gelişmiş turizm sektörü ve göz alıcı doğal güzellikleri ile her yıl her mevsimde ziyaret edilebilecek bir ülkedir. Nisan mayıs aylarında tiyatro, müzik ve film festivalleriyle, kış aylarında ise kayak ve buz hokeyi gibi aktiviteleri ile milyonlarca gezgine kapılarını açan Kanada, sonbahar aylarında da sanat festivalleri ile doludur.

Ülke iklimi soğuk ve kış günleri ile birlikte kutup iklimi, karasal iklim ve nemli kıtasal iklime sahiptir. Genelde yazların sıcak ve kısa olduğu ülkede kutup bölgeleri haricinde bir çok bölgede ortalama sıcaklık 30 derecenin üzerine çıkmakta iken en düşük sıcaklık ise -63'lere kadar gelmektedir. Ülke de kullanılan para birimi "Kanada Doları" olup resmi dilleri ise Fransızca ve İngilizce'dir. Kullanılan priz sistemi ise B tipi priz sistemidir.
Kanada 'yı hem rehberler eşliğinde hem de ucuza gezmek isterseniz Erken Rezervasyon Yurtdışı Turları arasından hemen yerinizi ayırtabilirsiniz.

Kanada'da Gezilecek Yerler

Kanada'da Gezilecek Yerler

Kanada turları denilince akla ülkenin en büyük dördüncü kenti olarak bilinen ve aynı zamanda Kanada'nın başkenti Ottowa bölgesi gelmektedir. Adeta müzeler diyarı olarak tanımlayabileceğimiz şehir, birbirinden zengin ve göz alıcı koleksiyonları ile her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Kültürel yanı sıra köklü bir tarihe de sahip olan şehir, muhteşem yapıları ile de tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle Kanada Parlementosu'nun resmi binasının yer aldığı Parlemento Tepesi, en çok ziyaret edilen yapıların başında gelmektedir. Bunun dışında yine yakın bölgede bulunan ve Kanada'nın askeri tarihini yansıtan bir müze olan Kanada Savaş Müzesi, ülkenin kuruluş yıllarından günümüze kadar gelen süreç değişikliğini anlatan Kanada Tarih Müzesi ve ülke yönetimi için son derece önemli olan ve eşsiz mimarisi ile ağızları açık bırakan Rideau Binası kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Bunlar dışında ise herkesin bildiği ve görmek için can attığı Notre Dame Katedrali'ni mutlaka görmenizi öneririz! Aynı zamanda yüksek yaşam standartları, temiz havası ve modern yapısı ile bir diğer görülmesi gereken şehir Kanada'nın Toronto eyaletidir. Dünyadaki en uzun otobanın, en büyük şelalenin ve en yüksek kulelerden biri olan CN kulesinin de bulunduğu şehri baştan sona gezmeden Kanada'dan dönmeyin! 

Kanada'da Sanat ve Tarih

Kanada'da Sanat ve Tarih

Yaklaşık 15.000 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan ülkenin tarihini Aborjinlerden üç büyük klan olan İnuitler, Metisler ve diğer geri kalanlar için kullanılan İlk Milletler oluşturmaktadır. Tahminen Kuzey Amerika ve Siberya kıtalarının Buz Devri döneminde birleşmesi ile Asya'dan göçen halk, bu nedenle Orta Asya geleneğine de oldukça yakındır. Toprak olarak Büyük Britanya Krallığı'na bağlı olan ülke, köklü tarihinin yanı sıra sanat alanında da kendinden sıklıkla söz ettirmeyi başarmıştır.

Teknoloji ve Bilim Müzesi'nden Biyoloji ve Doğal Tarih Müzesi'ne, Havacılık ve Uzay Müzesi'nden Ulusal Sanat Galerileri'ne kadar çeşitli sanat ve bilim dallarına ait yapılar bulabileceğiniz ülkede okuma oranı da oldukça yüksek olduğundan bilim, sanat, edebiyat alanlarında diğer ülkelere göre oldukça öndedir diyebiliriz. Ayrıca Amerika Turları 'mız ile de ülkeyi gezebilirsiniz.

Kanada'da Yeme İçme

Kanada'da Yeme İçme

Oldukça farklı bir mutfağa sahip olan Kanada mutfağı üç farklı kategoriye ayrılabilir. Yerli, Avrupa ve Asya mutfağı olarak adlandırabileceğimiz kategorilerin yanı ıra ülkenin yemek kültüründe Aborjinlerin etkisi oldukça fazladır. Ve hatta bugün kullanılan Akçaağaç Şurubu olarak bildiğimiz şurup ilk olarak Aborjinler tarafından Kanada'da kullanılmıştır. Özellikle Pasifik Somonu, Bannock ve Kiviak Aborjin mutfağının en popüler üç yemeği olup kesinlikle denenmesi gereken Kanada lezzetlerindendir. Bunlar dışında ise Kanada seyahatinizde Ukrayna, Polonya ve Alman mutfağının karışımından oluşan Tereyağlı tart, Poutine, Pierogi ve Montreal Simidi'ni mutlaka denemenizi öneririz! Ve son olarak Kanada'daki Fransızların yöresel yemeklerinden biri olarak bilinen ve haşlanmış patates ve mısırların katmanlar şeklinde yerleştirilmesi ile oluşan Pate Chinois'i de tatmadan dönmeyin deriz! 

Kanada'da Eğlence

Kanada'da Eğlence

Eğlence denilince akla ilk gelen bölgelerden biri olan ve aynı zamanda Popüler Turları 'mız arasında bulunan Toronto , özellikle dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olması sebebi ile turistlerin eğlence için en çok tercih ettiği yerlerden biri olmuştur.Gece kulüplerinden caz barlara, tiyatro sahnelerinden konserlere kadar her tarza uygun eğlence seçeneklerinin bulunduğu bölgede dünya ünlü sanatçıların turnelerine katılabilir, Oueen Street West bölgesinde bulunan Cameron House ve Horseshoe Tavern'da canlı müzik dinleyebilirsiniz. Büyük konserler genelllikle şehrin iki büyük stadyumu olarak bilinen Air Canada Centre ve Rogers Centre'da düzenlenmektedir ve her yıl efsane isimler ağırlanmaktadır. Ayrıca gece kulüplerini tercih etmek isteyenler için ise yine şehrin en büyük kulüpleri olarak bilinen The Rex, The Reservoir Lounge ve Victoria Caddesi üzerinde yer alan Jazz Bistro'ya mutlaka uğramanızı öneririz. Şimdiden iyi eğlenceler! 

Kanada'da Ulaşım

Kanada'da Ulaşım

Ülke genelinde toplu taşıma kültürü oldukça gelişmiş olduğundan bölgenin her yerine ulaşım oldukça kolay ve konforludur denilebilir. Toronto Transit Komisyonu (TTC) Kuzey Amerika'nın üçüncü büyük toplu taşıma sistemidir ve güvenilir bir ulaşım ağına sahiptir. Özellikle geniş kapsamlı otobüs ve tramvay ağı ile istediğiniz bölgeye kolayca seyahat etmeniz mümkündür. Ayrıca şehirde bulunan otobüsler hava kirliliğini azaltmak için yeni üretilen hibrit elektrikli otobüs modellerindendir ve yine bölgede saat başı faturalandırılan araç paylaşım hizmeti de oldukça yaygın kullanılmaktadır ve popülerdir.