Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Kayseri
Kayseri

Erciyes Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Kayseri, Erciyes Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri
Ramada Resort Erciyes
Puanı 4.1
Kayseri, Erciyes Mevkii
Otel
Mirada Del Monte
Puanı 4.3
Kayseri, Erciyes Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Grand Eras Hotel Erciyes
Puanı 4.3
Kayseri, Erciyes Mevkii
Otel
Mirada Del Lago
Puanı 4.3
Kayseri, Erciyes Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Ace Erciyes Hotel
Puanı 4.3
Kayseri, Erciyes Mevkii
Otel
1
 
Erciyes Otelleri ve Erciyes Hakkında

Erciyes Otelleri ve Erciyes Hakkında

Kayseri iline bağlı Erciyes, İç Anadolu bölgesinin en yüksek dağıdır ve bu sebeple Kayak Otelleri açısından oldukça önemli bir bölgemizdir. Geçmişten günümüze Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Erciyes, farklı kültürle yoğrulmuş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Görkemli görüntüsüyle dikkat çeken Erciyes; bilinen ilk adıyla Argaios olan bölge eski çağlarda ki inanışlara göre heybetli duruşuyla kutsallık atfedilmiş mekanlardandır. Roma dönemine kadar da “Tanrı” ve “Kutsal Dağ” olarak anılmıştır.

Kayseri şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta olan Erciyes' in yüksekliği 3917 metredir. Turizm açısından özellikle kış turizminde önemli bir yere sahip olan bölge Erciyes Kayak Merkezi' yle yıl boyunca çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede kış oldukça uzun sürmektedir, bu nedenle Erciyes' te kayak mevsimi Kasım ayı ile başlayıp, Mayıs dönemine kadar devam etmektedir. Kış turizmi ve kayak turizmi açısından büyük önem taşıyan bölgede 6 adet kayak pisti bulunmaktadır. Erciyes heybetli duruşuyla dağcılık sporuyla ilgilenler tarafından da ziyaret edilmektedir. Erciyes Otelleri özellikle kış dönemi yoğunluk kazanmakta olup, ziyaret etmek isteyenler, erken rezervasyon daha uygun fiyatlarla konaklayabilirler. Bölgenin mükemmel doğası, kültürel zenginlikleri ve tarihi değerlerini görmek için Tatileksper fırsatlarını tatkip ederek sizde Erciyes' te keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Erciyes Otelleri Kayakta En İyisi

Erciyes Otelleri Kayakta En İyisi

Kış turizmi ve kayak turizminin İç Anadolu' daki merkezi olan Erciyes'te çeşitli konaklama noktaları mevcuttur. Erciyes Kayak Otelleri, kayakçıların ve diğer kış sporu yapmak isteyenlerin öncelikli adresidir. Erciyes Otelleri kaliteyi ve konforu birarada sunan müşteri anlayışıyla her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlar. Bölge'de tatil yapmak isteyenler için uygun fiyatlı oteller ve her imkanı kolaylıkla bulabileceğiniz lüks oteller mevcuttur. Sizde Erciyes Otelleri'nde tatil yapmak isterseniz Tatileksper'den istediğiniz konseptte otellerden birinde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

 Erciyes' te Gezilecek Yerler

Erciyes' te Gezilecek Yerler

Kayseri Erciyes' te gezilecek yerlerin başında Türkiye' nin 3. en büyük kayak merkezi olan Erciyes Kayak Merkezi gelmektedir. Kayseri Erciyes bölgesine yakın gezilmesi gereken yerler arasında Gereme Harabeleri, Kültepe Ören Yeri, Karpuzbaşı Şelaleleri, Gevher Nesibe Şifahanesi, Güpgüpoğlu Konağı, Kayseri Arkeoloji Müzesi gelmektedir. Bu bölgede geçmiş dönemlerden miras kalmış bir çok önemli eser bulunmaktadır. Tarih, kültür ve doğal güzelleri ile harmanlanmış bu güzel şehire uğrayarak keyifli bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Erciyes' te Yapılacak Aktiviteler

Erciyes' te Yapılacak Aktiviteler

Erciyes Bölgesi'nde Kış Turizmi, Tarih Turizmi, Kültür Turizmi ve Spor Turizmi oldukça gelişmiştir. Erciyes'te yapılacak aktivitelerin başında kayak, serbest paten, snowboard ve kar uçurtması gelmektedir. Bunun dışında Erciyes civarını keşfetmek için alışveriş turu yaparak bölgedeki meşhur yöresel el dokuması kilim ve halılardan alabilirsiniz. Bölgede yer alan lokantalarda yöresel lezzetlerin başında gelen Kayseri pastırması ve sucuğunu tadabilirsiniz. Akşam saatlerinde kafe, bar, restoran veya publara giderek günün yorgunluğunu çıkarabilirsiniz.

Erciyes' te Ne Yenir?

Erciyes' te Ne Yenir?

İç Anadolu Bölgesi' nin zengin mutfak kültürüne sahip Kayseri Erciyes' te mutlaka pastırma ve sucuk yemelisiniz. Bu bölgede yapılan pastırma ve sucuklar lezzetini püfür püfür esen yaylaların temiz havasından almaktadır. Bununla birlikte; Kayseri Mantısı, Sac Kebap, Yağlama, Tepsi Külbastı, Sucuklu Köfte ve Pastırmalı Domdom Çorbası, Etli Yaprak Saması, Develi Cıvıklısı bölgede tatmanız gereken diğer lezzetlerdendir. Kayseri Mutfağı dışında Erciyes Otelleri' nde ve restorantlarda Türk ve Dünya Mutfağı' na özgü lezzetlerden damak tadınıza uygun menüleri deneyebilirsiniz.

Erciyes' e Nasıl Gidilir?

Erciyes' e Nasıl Gidilir?

Kayseri' ye ulaşım karayolu ve havayoluyla rahatlıkla sağlanmaktadır. Yakın mesafede bulunan iller için karayolu iyi bir seçim iken, uzak mesafede bulunan illerden uçakla ulaşım daha rahat olacaktır. Kayseri Karayolları oldukça bakımlı asfaltı düzgün olduğundan ulaşımda aksaklık pek mümkün değildir. Bunun yanında, havayolunu tercih edenler için Kayseri Erkilet Havalimanı, Erciyes Kayak Merkezi'ne mesafe 27 kilometre kadardır. Bu bölgeden minibüs veya taksi kullanarak Erciyes'e kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak trenle de bölgeye yolculuk yapabilirsiniz.

Erciyes Özet Bilgi

Toplam konaklama oteli 6 Otel
Popüler Otel Radisson Blu Hotel Mount
Popüler Bölge