Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Kenya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Kenya - Zanzibar Turu
Yurt Dışı Tur
Kenya Turları
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Kenya Turu
Yurt Dışı Tur
Kenya Turları
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Kenya'da Gezilecek Yerler

Kenya'da Gezilecek Yerler

National Geographic belgesellerinde izlediğimiz vahşi yaşamı yakından görmek, bakıma muhtaç haldeki hayvanların toplandığı Hayvan Yetimhanesi’ne uğramak, aslan veya çita gibi büyük kedileri türleriyle tanışmak ve zürafaları elinizle besleyebileceğiniz parklara uğramak isterseniz Nairobi bölgesine mutlaka gitmenizi öneririz. Ayrıca yine aynı bölgede bir mutlaka görmeniz gereken diğer yer ise hayatının bir kısmını Kenya’da geçirmiş Danimarkalı yazar Karen Blixen’in müzesidir.

Kenyalı insanların evleri, yaşam biçimleri, kullandıkları eşyalar, giydikleri elbiseler veya yedikleri yemekleri görerek tam bir kültür etkinliği yaşamak isteyenler, ve oturduğu yerden bir timsahı yada bir aslanı doğal ortamında izlemek isteyenler için ise Masai Mara bölgesine uğramanızı öneririz. Ayrıca Safari yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir bölge olan Nakuru bölgesinde ise, zürafalara, fillere ve büyük kedilere rastlayabilir, aynı zamanda tam anlamıyla bir kuş cenneti olan göllerinde bufalolar veya gergedanları da görebilirsiniz.

Kenya'da Sanat ve Tarih

Kenya'da Sanat ve Tarih

Turkana Gölünün doğusunda yer alan Koobi Fora ve Büyük Çöküntü Vadisinde Dr. Richard Leakey ve ekibinin çalışmaları ile elde edilen fosil kaynaklarına göre Kenya’nın insanlığın doğduğu yer olduğuna inanılmaktadır. Leakey tarafından bulunan fosillerden birisi olan 1470 numara, Dünya yüzeyinde 2 milyon yıl yaşadığı düşünülen ve Homo Sapiens’in atası olduğu sanılan Homo Habilis olarak sınıflandırılmıştır. M.Ö 2000 yılından sonra Afrika’nın birçok bölgesinden göçmen gruplar Kenya’ya gelmiş ve milattan sonra 500 yılından itibaren ise Arap ve Acem göçmenler Doğu Afrika kıyısına yerleşmeye başlamışlardır.

Afrika sanatı, mobilyaları ve modern sanatı gazete küpürleri ile bir araya getiren ve Nairobi tarihine ışık tutan, Murumbi ailesinden alınan tarihi eserlerden oluşan sergilere ev sahipliği yapan Kenya Ulusal Arşiv’inde ülkenin sanatsal duruşunu sentezleyebilmeniz mümkün. Dünyaca ünlü Picasso ve Matisse gibi sanatçıların ilham aldığı eserleri barındıran bu müzeyi mutlaka görmelisiniz.

Erken Rezervasyon Yurt Dışı Turları 'mız ile tüm detayları planlayarak en ucuz Afrika gezinizi yapabilirsiniz.

Kenya'da Yeme İçme

Kenya'da Yeme İçme

Mısır nişastasının yoğun olarak kullanıldığı yemeklerden biri olan Ugali, ülkede en çok tüketilen yiyeceklerin başında gelmektedir. Ayrıca içerisinde patates, bezelye ve mısır taneleri bulunan ve içerisine kavrulmuş et de koyulan Irio yemeği de Kenya’ya özgü güveçlerden biri olarak mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden bir tanesi olabilir.

Bunlar dışında ise; Haşlanmış fasulyelerin maydanoz ve mısır çekirdeğiyle birlikte kavrulmasıyla servis edilen Githeri, ülkenin geleneksel lezzetlerinden biri olan ve normal pilavlardan farklı olarak içerisine tarçın, kakule, karanfil ve kimyon koyulan Kenyan Pilau’ı denemeden dönmemelisiniz.

Kenya'da Ulaşım

Kenya'da Ulaşım

Ülke içerisindeki seyahatleriniz için araba kiralayabilir, yada otobüsleri kullanabilirsiniz.Ayrıca bunlar dışında taksiler ile de şehirler arasın yolculuk yapabilmeniz mümkündür fakat taksi fiyatlarının ne ucuz ne de pahalı olduğunu belirtelim.

Özellikle Nairobi bölgesi’nde bulunan her yer birbirine yaya mesafesi kadar yakın olduğundan yürüyerek dolaşmanızı öneririz. Böylece Kenya kültürünü ve sokaklarını daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.