Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Kocaeli
Kocaeli

Kartepe Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Kocaeli, Kartepe Maşukiye Mevkii
Apart Otel
Balayı Otelleri
El Garden Hotel & Residence
Puanı 4.5
Kocaeli, Kartepe Maşukiye Mevkii
Otel
Yazicilar Otel
Puanı 4.3
Kocaeli, Kartepe Maşukiye Mevkii
Butik Otel
Green Park Resort Kartepe
Puanı 4.3
Kocaeli, Kartepe Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Motali Life Otel
Puanı 4.3
Kocaeli, Kartepe Maşukiye Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri
Kartepe Park Otel
Puanı 4.3
Kocaeli, Kartepe Derbent Mevkii
Otel
1
Kartepe Yazıları
Karlar Ülkesinde Bir Tatil İçin Kartepe

Karlar Ülkesinde Bir Tatil İçin Kartepe

Kartepe, özellikle kış turizmi için tercih edilen tatil noktaları arasındadır. Bölgede yer alan kayak merkezi Uludağ' dan sonra en fazla talep gören kayak merkezimizdir. Samanlı Dağları' nın doruk noktasında yer alan Kartepe, en fazla kış aylarında ziyaretçi almakla birlikte diğer mevsimlerde de yemyeşil doğasıyla dikkat çekmektedir. Bölge kış aylarında karla kaplı bembeyaz bir görünüm ile gelenleri kendisine hayran bırakırken, diğer mevsimlerde de ormanlık alanları, akarsuları ve temiz havasıyla ziyaretçileri karşılamaktadır. İstanbul' a yakın konumu ile her mevsim kısa ya da günübirlik tatillerde tercih edilen bir ilçedir. Kocaeli' ne bağlı olan Kartepe' nin il merkezine uzaklığı yaklaşık 23 kilometre kadardır. Yılın her mevsiminde gezilecek birbirinden güzel yerlere sahip bölge yaz ve bahar aylarında kısa, kış aylarında ise uzun tatiller için daha çok tercih edilir. Bölgede yer alan konaklama tesislerin çoğu kayak otellerinden oluşur. Özellikle kış sporu yapmak için gelenler tarafından Kartepe Kayak Otellleri tercih edilir. Kartepe Otelleri arasında açık ve kapalı havuz ve Spa masajı gibi imkanlar sunan otellerde bulunur. Kartepe' de büyüleyici bir tatil geçirmek için Tatileksper fırsatlarıyla erken rezervayon yaptırarak hafızanızdan silinmeyek bir tatil geçirebilirsiniz.

Kartepe Otelleri

Kartepe Otelleri

Kartepe Otelleri, her mevsim ziyaretçilerini ağırlayacak donanıma sahip niteliktedir.. Bölgede genel olarak en fazla Kayak Merkezi Otelleri talep görmektedir. Kartepe, kış sporlarıyla ilgilenenler ve kış tatili yapmak isteyenler için kayak merkezleriyle ve dağın zirvesindeki konumuyla dikkat çekmektedir. Bölge kış turizminin yanında, diğer mevsimlerde de ziyaretçi almaktadir. Özellikle yakın bölgelerden haftasonu tatili ve günübirlik tatil yapmak isteyenler sık sık bölgeye uğramaktadır. Kartepe Otelleri' nde güzel bir tatil geçirmek için Tatileksper' i takip ederek otel kampanyalarını kaçırmayın!

Kartepe' de Gezilecek Yerler

Kartepe' de Gezilecek Yerler

Kartepe' de kış mevsiminde daha çok kayak merkezleri talep görmektedir. Ancak Kartepe' de gezilecek yerler kayak merkezleriyle sınırlı değildir. Bölgede tarihi kalıntılar, su değirmenleri, cami ve anıtlar bulunmaktadır. Kartepe' de gezilecek yerler içinde Maşukiye, Uzuntarla, Eşme, Uzunçiftlik, Acısu, Suadiye, Arslanbey, Köseköy, Hikmetiye Cami, Kuzu Yaylası gibi önemli yerler bulunur. Bu bölgeler kış mevsimi dışında özellikle bahar ve yaz aylarında da ziyaretçi alan Kartepe' nin görülmesi gereken önemli noktalarıdr.

Kartepe' de Ne Yapılır?

Kartepe' de Ne Yapılır?

Kış turizmi ile ünlü Kartepe' ye kış mevsiminde giderseniz yapacağınız aktivitelerin başında kayak ve snowboard gelmektedir. Bahar mevsiminde ise, Acısu ve Suadiye bölgesinde piknik alanında piknik yapılabilir ve ormanda yürüyüş yapabilir. Aynı zamanda bölge izciler tarafından da tercih edilen bir yerdir. Paintball ve Olta balıkçılığı da bölgede yapılacak faaliyetler arasındadır. Bahar döneminde yayla turizminin önemli noktası olan Kartepe' de Maşukiye ve Kuzu Yaylası gezilecek yerler arasındadır. Bölgede fazla bilinmese de yamaç paraşütü, Atv Turu yapılacak aktiviteler arasındadır.

Kartepe’de Ne Yenir?

Kartepe’de Ne Yenir?

Kartepe' ye gittiğinizde mükemmel doğanın içinde mutlaka köy kahvaltısı yapmalısınız. Doğal köy hayatının tadını çıkarabileceğiniz birkaç gününüz varsa kahvaltınızı ev reçelleriyle, ev yapımı peynir çeşitleriyle süsleyin. Buradan çeşitli köy lezzetlerini bir arada tadabilir doyurucu ve keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Kartepe lezzetleri arasında kaşarlı köfte, ızgara çeşitleri, taze balık, mantar, mıhlama yer alır. Kartepe restoranlarında yöresel tatları deneyebilir keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Aynı zamanda Kartepe Otelleri' nde tatilcilerin her türlü damak tadına hitap eden lezzetlerde bulunmaktadır.

Kartepe'ye Ne Zaman & Nasıl Gidilir?

Kartepe'ye Ne Zaman & Nasıl Gidilir?

Bölge en çok Bursa, İstanbul ve Ankara'dan ziyaretçi ağırlamaktadır. İstanbul'dan 125 kilometre, Ankara'dan 370 kilometre ve Bursa'dan ise 150 kilometre kadar uzaklıktadır. Bu nedenler kısa süreli ve günübirlik tatilcilerin adresleri arasındadır. Kartepe tatil için genelde kış mevsiminde tercih edilir, fakat yaz aylarında da yemyeşil doğası, serin ve bol oksijenli havası nedeniyle de oldukça tercih edilir. Kartepe her mevsim gidilip güzelliklerinin tadılması gereken bir tatil yeridir. Ulaşımı kolaydır, ancak sadece kara yoluyla ulaşım mümkündür. Kışın Ulaşım için bizden de destek alabilirsiniz.

Kartepe Özet Bilgi

Toplam konaklama oteli 6 Otel
Popüler Otel Yeşil Vadi Sapanca
Popüler Bölge Maşukiye
Popüler Bilgi Kartepe’nin Tarihi Güzellikleri