Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Kolombiya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Peru - Kolombiya - Panama Turu
Yurt Dışı Tur
Kolombiya Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Kolombiya Turu Gezi Rehberi

Kolombiya Turu Gezi Rehberi

Tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan bir ülke burası..
Karayipler ve Pasifik kıyılarında bulunan masmavi plajları, yeşilin tüm tonlarını barındıran ormanları, fotoğraf çekmeye doyamayacağınız güzellikte manzaraları, el değmemiş doğal güzellikleri, sımsıcak insanları, dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız farklı lezzetleri ve en önemlisi kahve kültürü ile görenleri kendine aşık eden Kolombiya..

İnca, Taynana, Musica ve Sinu gibi tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yaptığı bilinen ülke, 16. Yüzyılda İspanyol komutanlar tarafından sömürgeleştirilmiş ve daha sonra ise 19.yüzyılda Napolyon’un İspanya’yı işgaline kadar bir sömürge ülkesi olarak kalmıştır. Bu dönemde bağımsızlık savaşı başlatan Kolombiya, 1886 yılında Kolombiya Cumhuriyeti’ni ilan etmiştir.

Ekvatora yakın olması sebebiyle ülkede tropikal iklim görülmektedir. Fakat bölgelere göre farklı iklime rastlamak da mümkündür. Türkiye ile arasında 8 saatlik bir fark bulunan ülkenin para birimi ise Kolombiya Pesosu’dur. Resmi dili İspanyolca’dır fakat ülkede birbirinden farklı pek çok yerel halk yaşadığı için 80’den fazla farklı dile rastlamak mümkündür. Kullanılan priz sistemi ise A, B tipi priz sistemidir.

Renkli festivalleri, tertemiz havası, kendine has binaları, müzeleri, sarayları, üniversiteleri, kütüphaneleri ve Salsa, Merengue, Reggaeton, Vallenato gibi pek çok Latin ezgisine ev sahipliği yapıyor olmasıyla oldukça meşhur olan Kolombiya’yı mutlaka görmelisiniz..


Kolombiya'da Gezilecek Yerler

Kolombiya'da Gezilecek Yerler

Kolombiya turunuz sırasında masmavi denizlerine tüple dalış yapabilir, yemyeşil doğa manzarası karşısında yamaç paraşütünü deneyebilirsiniz. Ayrıca bir araba yada motor kiralayıp keşfedilmeyi bekleyen el değmemiş Kolombiya topraklarını ziyaret edebilirsiniz.

eskiyi ve modernliği hem binaları hem de yaşamı ile yansıtan bir yer olan Cartagena’da dolaşabilir, içinde bulundurduğu 46 ada ile Rosorio adası’nı keşfe çıkabilir, doğa ile baş başa kalıp trekking yapmak, kendinizi masmavi sulara bırakmak yada kamp macerası yaşamak isteyenler için ise Tayrona Park’ı mutlaka görmenizi öneririz. Ayrıca girişinde bile “ Dünyanın en güzel manzarası ” yazısı bulunan ve tam 740 merdivenden oluşan Guatepe’ye çıkıp ülkenin tüm güzelliklerini seyredebilirsiniz.

Kolombiya'da Sanat ve Tarih

Kolombiya'da Sanat ve Tarih

16. yüzyılın başlarında Ganzalo Jiménez de Quesada ve Sebastian de Belalcázar komutasındaki İspanyollar tarafından bulunan ve sömürge haline getirilen ülke, 18. Yüzyıla kadar İspanyol asıllı beyazlar tarafından yönetilmiştir. 1886 yılında ise ülkeye kıtayı keşfeden Kolomb’un ismi verilmiş ve Kolombiya Cumhuriyeti ilan edilmiştir.

Özellikle tarihi yansıtan kalıntılara ev sahipliği yapan sanat müzeleriyle sanata oldukça önem veren ülkede, şehrin her yerinde tarihe ve sanata ait iz bulabilmeniz mümkün. Eski tüfekler, paralar, çanlar, mahkumların vurulduğu zincir ve prangalara ilave olarak 3. katında sanat eserlerini barındıran Museo Nacional bu anlamda oldukça önemli bir müze diyebiliriz.

Kolombiya'da Yeme İçme

Kolombiya'da Yeme İçme

Kolombiya’da da çorbalar tıpkı bizdeki gibi önemli yiyeceklerin başında geliyor. mısır, patates ve tavuk parçalarından oluşan bu çorbayı mutlaka denemenizi öneririz. Ayrıca mısırdan yapılan bir çeşit ekmek olan Arpea da ülkede oldukça popüler yiyecekler arasında diyebiliriz. Arasına peynirden reçele kadar istediğiniz herşeyi koyarak atıştırmalık yapabilirsiniz.

Özellikle pazar günleri Kolombiya sokaklarına çıktığınızda “Tamales tamales, tamales calantitos” diye bağıran sokak satıcılarını rastlarsanız yine vazgeçilmez yiyeceklerden biri olan muz yaprağının içine et, tavuk, mısır ve çeşitli baklagiller doldurulup hediye paketi gibi kapatılmasıyla sunulan bu yiyeceği asla tatmadan dönmemelisiniz.

Kolombiya'da Eğlence

Kolombiya'da Eğlence

Güney Amerika Turları 'nın oldukça renkli ve çeşitli bir gece hayatına sahip olan ülkede günün her saati sınırsız eğlenebilmeniz mümkün diyebiliriz. Özellikle Bogoto bölgesinde her zevke göre eğlence mekanı bulabilirsiniz.

Daha kaliteli ve şık bir yerde eğlenmek isteyenler için ise Zona Rosa ya da daha bilinen adıyla Zona T bölgesini tercih edebilirsiniz. Buraya kadar gelmişken Kubiko Bar ve Genoveva Bar’a uğrayıp muhteşem biralarından mutlaka tatmanızı öneririz.

Kolombiya'da Ulaşım

Kolombiya'da Ulaşım

Kolombiya’da şehir içi ve şehirler arası ulaşımın oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Her şehirde, otobüs firmalarının satış ofislerinin bulunduğu tek bir otobüs istasyonu bulunuyor istasyonlardan dilediğiniz hizmet kalitesine göre yolculuk seçebiliyorsunuz.

Ayrıca otobüsler oldukça kaliteli olduğu için biletlerin biraz pahalı olabileceğini de söylemeden geçmeyelim. Eğer biletleri internet üzerinden alırsanız, indirimli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Sizin için alternatif bir Güney Amerika turu arıyorsanız Paraguay Turları 'mıza ya da Bolivya Turları 'mıza bakabilirsiniz.