Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Kum Plajlı Oteller

Kum Plajlı Oteller

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
BÖLGE
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Muğla, Marmaris Yalancı Boğaz Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel
12.500,00
5 Gecelik Fiyat
Temple Miletos Hotel
Puanı 4.3
%40
SÜPER FIRSAT
Aydın, Didim Altınkum Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller
9.233,33
5.540,00
5 Gecelik Fiyat
Antalya, Belek Kadriye Mevkii
Her Şey Dahil
Otel
Balayı Otelleri
10.000,00
8.500,00
5 Gecelik Fiyat
Saylam Suites
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Antalya, Kaş Andifli Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel
Çocuk Dostu Oteller
9.090,91
5.000,00
5 Gecelik Fiyat
Antalya, Side Çolaklı Mevkii
Her Şey Dahil
Otel Denize sıfır tesis
Su Kaydıraklı Oteller
7.600,00
6.460,00
5 Gecelik Fiyat
Antalya, Lara-Kundu Güzeloba Mevkii
Ultra Herşey Dahil TatilEksper'in Önerisi
Otel Denize sıfır tesis
14.250,00
5 Gecelik Fiyat
Antalya, Belek İskele Mevkii
Her Şey Dahil
Otel
Balayı Otelleri
65.000,00
5 Gecelik Fiyat
Azka Hotel
Puanı 4.3
%40
SÜPER FIRSAT
Muğla, Bodrum Bardakçı Koyu Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel Denize sıfır tesis
16.000,00
13.600,00
5 Gecelik Fiyat
Justiniano Deluxe Resort Hotel
Puanı 4.3
%40
SÜPER FIRSAT
Antalya, Alanya Okurcalar Mevkii
Ultra Herşey Dahil TatilEksper'in Önerisi
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Su Kaydıraklı Oteller
14.000,00
11.900,00
5 Gecelik Fiyat
Radisson Blu Resort Spa
Puanı 4.3
%40
SÜPER FIRSAT
İzmir, Çeşme Ilıca Mevkii
Yarım Pansiyon TatilEksper'in Önerisi
Otel Denize sıfır tesis
14.750,00
13.275,00
5 Gecelik Fiyat
Antalya, Serik Mevkii
Sadece Oda TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri
3.030,59
5 Gecelik Fiyat
Aska Lara Resort & Spa
Puanı 4.1
Antalya, Lara-Kundu Kemerağzı Mevkii
Ultra Her Şey Dahil
Otel
12.050,00
5 Gecelik Fiyat
Aurasia City Hotel
Puanı 4.1
%45
SÜPER FIRSAT
Muğla, Marmaris Siteler Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel Denize sıfır tesis
4.133,33
3.926,68
5 Gecelik Fiyat
Gumuldur Mavi Deniz Otel
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
İzmir, Menderes Gümüldür Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel Denize sıfır tesis
6.600,00
5.610,00
5 Gecelik Fiyat
Aydın, Kuşadası Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.133,33
3.513,35
5 Gecelik Fiyat
Kum Plajlı Oteller Yazıları
Kum Plajlı Oteller - Tatil Köyleri

Kum Plajlı Oteller - Tatil Köyleri

Kum Plajlı Oteller en çok tercih edilen otel tipidir. Özellikle çocuklu aileler tarafından oldukça tercih edilen kum plajlı oteller minik misafirlerin denize girmelerini oldukça kolaylaştırıyor. En çok aranan ve tercih edilen bölgelerin başında denizi kum olan tesisler gelince, doğal olarak bu bölgelerdeki tesislerin fiyatı diğerlerine göre bir adım daha yüksek oluyor. Kum Plajlı Oteller kadar olmasa da, taş plajlı otelleri de tercih edenlerin sayısı oldukça yüksek. Kum tabanından dolayı hafif bir dalgada bulanıklaşan suyu tercih etmeyenler çakıllı deniz arıyor. Aynı zamanda deniz gözlüğü ile dalmak isteyenlerinde önceliği tabanı çakıllı olan berrak denizler. Çocuk Dostu Oteller 'in önemli bir kısmı Kum Plaja sahip. Belek Otelleri bu konuda favori bölgelerden biridir. Yine Ege’de Didim Otelleri Altınkum Plajını kullanmaları nedeniyle oldukça şanslı. Çünkü Türkiye’de en çok tercih edilen kum deniz Altınkum ’a ait denilebilir.
Kum Plajlı Tatil Köyleri daha çok Side, Alanya ve yine Belek Bölgemizde yer alır. Özel kum dökülen suni bölgelerde yaratılmıştır bazı plajlarda. Kemer ve Marmaris’te buna örnek bazı tesislerimiz bulunmaktadır.
Kum Plaj bulabileceğiniz bazı bölgelerimiz şu şekilde sıralanabilir Ayvalık Sarımsaklı Plajı, Alanya; İncekum, Kleopatra, Ulaş Plajı, Didim; Altınkum ve Akbük Plajları. Fethiye; Ölüdeniz Milli Parkı ve arkasındaki koyların önemli bir bölümü. Bodrum; Gümbet, Ortakent, Akyarlar ve Bitez bölgesindeki plajlar. Belek Bölgesi'nin büyük bir kısmı kum plaja sahiptir. Lara-Kundu Plajları hemen hemen tamamen kumdur. Side; Kumköy, Çolaklı, Evrenseki mevkii ve Kıbrıs; Bafra, Magosa tamamen kum, Girne Bölgesi'nin önemli bir kısmı kum plaja sahiptir.

Antalya Kum Plajlı Oteller

Antalya Kum Plajlı Oteller

Antalya Kum Plajlı Oteller açısından adeta bir Cennettir. Sayısız turizm beldesinde, yüzlerce tesis kum plaja sahiptir ve aynı zamanda Mavi Bayraklı Oteller açısından da oldukça yüksek popülerliğe sahip bölgeler vardır. Antalya Side Kumkör Otelleri doğal kum sahil bandıyla oldukça yüksek bir beğeniye sahiptir. Bölgede Miramare Queen Hotel, Hane Hotel, Dosi Hotel beğenilen tesislerdir. Side Evrenseki yine beğenilen kum plaja sahip bölgelerimizden biridir. Evrenseki bölgemizde popüler başlıca tesisler Adalya Ocean Hotel, Adalya Resort & SPA, Seamelia Beach Resort Hotel Spa değerlendirmeye alınabilir. Alanya Kleopatra Beach, İncekum bölgenin eşsiz kum sahiline sahip bölgeleridir ve tüm bölge mercek altına alınabilir. Bütçe problemi olmayan misafirlerimiz Lara, Kundu ve Belek Boğazkent Otelleri'nin tamamını inceleyebilir. Daha detaylı bilgi için Tatil Eksperinizi arayabilirsiniz.

Kum Plajlı Butik Oteller

Kum Plajlı Butik Oteller

Kum Plajlı Butik Oteller daha çok Çeşme Otelleri ve Didim Otelleri içinde bulunur. Ilıca, Alaçatı, Altınkum ve Akbük Otellerini inceleyebilirsiniz. Butiklerin yoğun olduğu Fethiye, Kaş, Kalkan bölgesi genellikle çakıllı denize sahiptir. Bodrum Ortakent Otelleri içinde de Butik Kum Plajlı Otel bulabilirsiniz. Alanya Otelleri içinde İncekum ve Damlataş bölgesinde yine sayıca az olsa da butik kum plajlı otel bulmak mümkün. Ayvalık Sarımsaklı bölgesi ve Cunda Butik Otelleri de bölgesel olarak Kum Plaja sahiptir.

Kum Plajlı Ege Otelleri

Kum Plajlı Ege Otelleri

Kum Plajlı Ege Otelleri için ilk bakılması gereken bölge Didim Altınkum Otelleri’dir. Venosa Beach Hotel bölgenin en iyisi olmakla beraber çok iyi mutfağa ve içki kalitesine sahiptir. Diğer önereceğimiz tesis yine Didim’den, muhteşem kum plajı ve kaliteli hizmetleriyle Palm Wings Beach Resort’ü bebekli ve çocuklu tüm ailelerimiz rahatlıkla değerlendirebilir ve rezervasyonunu gerçekleştirebilir. Bodrum’ bölgesinde Turgutreis, Gümbet, Bitez, Ortakent yine kum plaja sahip başlıca bölgelerimizdir. Fethiye’de Ölüdeniz ve çevresi, Çeşme’nin neredeyse tamamı, Marmaris'te Siteler Otelleri bölgesi kum plajlı otellere sahiptir. (bazı sitelerde turunç ve amos koyu yazar inanmayın!)

Kum Plajlı Oteller Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kum plajı olan oteller nedir?

Kıyısı olan sahilin boydan boya altın rengi yumuşacık kumlarla kaplı olduğu otellere kum plajlı oteller demekteyiz. Ülkemiz coğrafyasının bu konuda adeta bir cennet yeri olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Siz de denizden çıkıp kendinizi kuma gömmeyi sevenlerdenseniz ya da gün batımında dalgaların biraz uzağında oturup minik kumdan kaleler yapmadan tatil mi olur diyorsanız, hemen kum plajlı harika otellerden biri için rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.

Kum plajı olan otellerin avantajları nelerdir?

Kum plajlı oteller genel olarak en çok tercih edilen oteller olmakla birlikte çocuklu aileler tarafından yoğun talep almaktadır. Birbirinden güzel Kreatif Tasarım Otelleri ile birlikte kum plajlı oteller, her yaştan kimsenin oldukça rahat vakit geçirebileceği bir sahil hattı içermektedir. Kum plajlı oteller özellikle tatili çocuklarıyla birlikte yapan aileler için birçok avantaj sağlamaktadır. Kum plajlar çocukların sahil hattı boyunca yumuşak kumlarda hem daha güvenli bir şekilde gönlünce vakit geçirmesini hem de kum ile oynanan çok sayıda oyun ile keyifli bir tatil yapabilmesini sağlar. Ayrıca sahilde ayaklara değen taş dokusunu sevmeyen kimseler için kum plajlı oteller vazgeçilmezler arasında ilk sırada yerini almaktadır.

Kum plajı olan otel fiyatları ne kadar?

Kum plajlı oteller çok sayıda tatilsever tarafından yoğun bir şekilde talep edildiği için diğer otellere göre bir miktar fiyat farkı bulundurabilirler. Bununla birlikte otel fiyatları tatil yapmak istediğiniz bölgeye, sezona ve otelin konseptine göre farklı olabilir. Her şey dahil bir kum plajlı otelde bir gecelik ücret 60-70 € gibi fiyatlardan başlamaktadır. Bir üst limitten bahsetmek ise pek mümkün değildir.

Kimler kum plajlı otellerde tatil yapmalı?

Kimler kum plajlı otellerde tatil yapmalı sorusunun ilk cevabı plaj zemini dokusunun çakıl olduğu sahilleri sevmeyen kişiler olmalıdır. Böyle kimseler için yumuşacık kum zeminli plajlar oldukça elverişlidir. Bu sorunun bir diğer cevabı ise çocuklu aileler olabilir çünkü kum tabanlı plajlar çocuklar için çakıl dokusuna oranla çok daha güvenlidir. Olası bir düşme anında minik tatilcilerimize zarar gelmesi olasılığı çok daha azdır. Böylece ebeveynler de acaba çocuğum güvende mi, çakıl taşlarına takılıp düşer mi soru işaretlerinden uzak gönül rahatlığı ile tatil yapabilmektedirler.


En iyi kum plajı olan otel hangisidir?

Yaşadığımız coğrafya kum plajlı otellerle ilgili tatilseverlere çok sayıda seçenek sunmaktadır. Özellikle Alanya Otelleri ve Didim Otelleri harika kum plajlı sahilleri bulunan oteller arasındadır. Dediğimiz gibi bu konuda birbirinden güzel birçok seçim şansı var ancak birkaç tanesini şöyle sıralayabiliriz:

  • Adalya Elite Lara
  • Crystal Sunrise Queen Luxury Resort Spa
  • Temple Beach Hotel
  • The Oba Hotel
  • Assos Dove Hotel Resort Spa

En büyük kum plajı olan otel hangisidir?

800002 m2’lik alanıyla en büyük kum plajlı oteller listesinde yer alan Angel`s Marmaris’i aynı zamanda Eksper Öneriyor! Siz de en büyük ve en konforlu otellerle ilgili bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak isterseniz, uzmanlarımıza ulaşabilir ve hayalinizdeki tatili danışmanlarımız eşliğinde planlayabilirsiniz.

Kum plajı olan oteller için indirimli fiyatlar ne zaman olur?

Otellerimizde yılın çeşitli dönemlerinde indirimli fiyatlar mevcuttur. Ancak tatilinizi en uygun fiyatlarla yapmak isterseniz, mutlaka erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Her yıl ekim ve kasım aylarında başlayan erken rezervasyon fırsatları haziran ayının başına kadar sürmektedir. Siz de detaylı bilgi almak ve tatil planlarınızla ilgili bir uzmana danışmak isterseniz, 0850 303 0 733 veya 0542 2939382 numaralı direk hatlarımızdan Tatil Eksper’lerimize ulaşabilirsiniz.

Ne zaman Kum plajı olan otellere rezervasyon yapmalıyım?

Tatilinizi yüksek sezon olarak adlandırdığımız bayram tatilleri, resmi tatiller, yaz sezonları gibi yoğun sezonlar için yaptırmak istiyorsanız; geç kalmadan rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem erken rezervasyon imkanlarıyla tatiliniz için ciddi indirimler yakalayabilir hem de dilediğiniz yer ve zamanda hayalinizdeki tatili yapabilirsiniz. Ekim ve kasım ayları erken rezervasyon indirimlerinin başladığı aylardır. Bununla birlikte uzmanlarımız en geç mayıs ayına kadar kum plajlı otellerde rezervasyonunuzu yapmanızı öneriyor.