Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Malta Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Malta Sicilya Turu
Yurt Dışı Tur
Malta Turları
Tarih: 09.10.2024
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1,061.25
849.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Malta Turu
Yurt Dışı Tur
Malta Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Malta Turu Gezi Rehberi

Malta Turu Gezi Rehberi

Avrupa kıtasının en güneyinde İtalya ve Tunus ülkeleri arasında bulunan, Güney Avrupa’nın ve Akdeniz’in saklı kalmış cenneti diyebileceğimiz ve her biri ayrı güzellikte olan Malta, Gozo ve Comino takım adalarına sahip, neredeyse kış mevsiminin hiç yaşanmadığı, deniz kum güneş üçlüsünü sevenleri kendine hayran bırakacak büyülü bir ada ülkesi burası..

Milattan önce 5000 yıllarına kadar dayanan geçmişi ile birçok olaya tanıklık eden ülke 16. yüzyılda Osmanlı donanmalarının kuşatmasında İtalya’nın Sicilya adasından gelen şövalyelerin yardımıyla zafer kazanmış ve önceden isimleri Hospitalier olan bu şövalyeler Malta kuşatmasında yaptıkları ihtişamlı zaferle Malta şövalyeleri olarak anılmıştır. Bu yüzden, ülkenin kuşatmadan sonraki altın tarihini incelerken şövalyelerin geçmişi çok fazla yer kaplamaktadır.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Malta'da yazlar sıcak ve kuru geçerken kışlar serin ve yağmurlu geçmektedir. Ülkemizle arasında 2 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkenin para birimi ise Euro’dur. Malta'nın resmi dili İngilizce ve Maltaca'dır. Fakat ülke içerisinde iki dili de konuşabilenlere rastlamanız mümkündür. Malta'da iki çeşit priz sistemi kullanılmaktadır, bunlardan bir tanesi Türkiye ile aynı sisteme sahiptir.

Kültürel ve tarihi zenginlikleri, ılıman iklimi, Unesco koruması altındaki eşsiz yapıları, masmavi berrak plajları, uygun fiyatları ve misafirperver halkıyla tam bir cennet olan Avrupa’nın incisi Malta, mutlaka gidip görmeniz gereken bir masal ülkesi..


Malta'da Gezilecek Yerler

Malta'da Gezilecek Yerler

Yurtdışı Turalar 'ımız arasında bulunan Malta turunuz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi olan Valletta, ülkenin başkenti olmasının yanı sıra aynı zamanda önemli bir eğlence merkezidir. Burada Hospitaller Şövalyeleri Müzesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Katolikler için sembolik bir önem taşıyan Aziz John Katedrali’ni ziyaret edebilir, şehrin dar sokaklarında gezerek bölgenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir diğer görülmesi gereken yerlerden biri de Sessiz Şehir olarak da bilinen Mdina şehridir. Korunmuş tarihsel dokusuyla dikkatleri üzerine toplayan bu bölge aynı zamanda dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones’un önemli sahnelerine de ev sahipliği yapmış olması sebebiyle oldukça popülerdir. Ayrıca buraya kadar gelmişken Katedral Müzesi ve Ulusal Tarih Müzesi’de mutlaka görmenizi öneririz. 

Tarihini önceden belirlediğiniz tatiliniz için Erken Rezervasyon yaptırarak çok daha ucuz fiyatlarla tatil yapabilrsiniz.

Upuzun, masmavi sahilleri ve muhteşem doğasıyla görenleri büyüleyen, Gozo karnavalı ve tapınaklarıyla meşhur olan Gozo Adası’da mutlaka görülmesi gereken Malta’nın cennet adalarından bir tanesidir. Victoria, Gozo Arkeoloji Müzesi, Santa Verna Tapınağı gibi önemli tarihsel değerlere sahip olan bölgede kültür turu yapabilir ve yerel şaraplara ev sahipliği yapan Cafe Jubilee gibi mekanlara uğrayarak turunuzu özelleştirebilirsiniz.

Malta'da Sanat ve Tarih

Malta'da Sanat ve Tarih

Kökeni tarih öncesi çağlara kadar dayanan Malta, yeryüzünün en eski ve tek başına ayakta durabilen abidelerini içerisinde barındırmasıyla aynı zamanda önemli bir arkeolojik bölge olma özelliği taşımaktadır. Milattan önce 8. yüzyılda Fenikelilerin adaya gelmesi tarih öncesi çağların sona ermesine sebep olmuş ve yeni gelen hükümdarlarının ticari becerileriyle birlikte Akdeniz komşularıyla ilişkileri artan ülkenin yalnızlığı sona ermiştir.

Ülkenin doğal tarihinden, arkeolojiden, savaş döneminden, tapınaklardan ve denizcilikle ilgili her şeyden bir parça bulacağınız müzeleri ise Malta’nın sanatla ne kadar iç içe olduğunu göstermektedir. Tarihi yapılarındaki kendine has mimarileri ve Orta Çağ’dan izler taşıyan evleriyle Malta tam anlamıyla sanat ve kültürün kalbidir diyebiliriz.

Malta'da Yeme İçme

Malta'da Yeme İçme

Malta yemekleri konumu nedeniyle Sicilya'dan, Orta Doğu'dan ve Avrupa'dan gelen baharat ve malzemelerin birleşimiyle farklı lezzetler sunmaktadır. Özellikle tavşan eti ve balık tüketimi ülkede oldukça yaygındır. Bolca sarımsak, baharat, domates ve balık içeren ve Malta'nın şövalyeleri tarafından mutfağa armağan edilmiş çok lezzetli bir yemek olan Aljotta çorbası mutlaka denemeniz gereken lezzetlerin başında gelmektedir.

Bunun dışında Kapunata ve Kannoli’de ülkede oldukça sık tüketilen yiyeceklerden en popülerleridir diyebiliriz. Ayrıca Accola balığı, Awwija (ıstakoz), Cerna, Clamar, Qarnita (Ahtapot), Tamar (Midye), Tunnagg (tuna), Lampuki pie (balık turtası), Fenek biz-zalza (tavşan eti) Malta turunuz sırasında tatmanız gereken diğer yiyecekler alternatifleri olarak bizim size önerimiz olabilir. Cabernet Sauvignon, Syrah Grenache, Merlot, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Chenin Blanc, Moscato ve Carignan gibi uluslararası üzümlerden yapılmış şaraplarla da yiyeceklerinizi tatlandırabilirsiniz.

Ayrıca üzüm bağları ile ünlü ve her zaman sofralarında harika şaraplara sahip İtalyanların sofralarına konuk olmak isterseniz İtalya Turları 'mıza katılablirsiniz. 


Malta'da Eğlence

Malta'da Eğlence

Gündüzleri olduğu gibi gece hayatında da oldukça hareketli olan Malta, akşam yemeğinden sabaha kadar sınırsız eğlenebileceğiniz harika mekanlara sahiptir. Böyle bir eğlence durağı arayanlar için ise Malta’nın en popüler ve şık mekanlarından biri olan Shadow Lounge’a mutlaka gitmenizi öneririz. Altın çerçeveli tablolarla süslü bu gece kulübünün kokteylleri en çok tercih edilen içkilerdir.

Harika manzaralı, seçkin ve şık kulüplerden biri olan Level22’de yine mutlaka gitmenizi önerdiğimiz bir başka eğlence mekanı alternatifi olabilir. Ayrıca bu mekana hafta içi akşam yemeği yemek için de gidebilirsiniz. Elit eğlence mekanı arayanlar için ise Bar Celona Lounge’ı önerebiliriz. Bunlar dışında Hugo’s Lounge,Sky Club, Havana Club bölgede bulunan en popüler eğlence mekanlarından birkaç tanesidir.

Malta'da Ulaşım

Malta'da Ulaşım

Günlük 1,5 euroya ülkenin her yerine otobüsle gidebileceğiniz bir şehir Malta. Gece tarifesi dışında gün içinde yaptığınız tüm yolculuklara sadece 1.5 euro ödeyerek seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Malta’da otobüs işleyen iki büyük ada bulunmakta; Gozo ve Malta adası.

Bütün otobüs duraklarında o hattan geçen otobüs listelerini ve saatlerini takip edebilirsiniz, kısacası ülke içerisinde tek bir toplu taşıma kullanılmasına rağmen her yere rahatlıkla seyahat edebileceğinizi söyleyebiliriz.