Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu

Tur : Yurtiçi Tur TBT-117
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu Gezi Notları

Pamukkale Travertenlerde fotoğraf çekin
Antik Havuzda şifaları suları deneyin
Lavanta Bahçelerinin içinde dolaşın
Maldivler'i Türkiye'de görün
Hierapolis'in hikayesini dinleyin
TUR PROGRAMI

Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu Tur Programı

1. Gün    İstanbul - Isparta
İstanbul - Isparta
Gece Yolculuğu
*22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
*23:00 Harbiye (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
*23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
*00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti)
*00:30 Çayırova McDonald`s

Yukarıdaki hareket noktalarından katılacak misafirlerimizle otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.
2. Gün    Isparta - Burdur
Isparta - Burdur
01:15 İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı) katılan misafirlerimizle birlikte Kütahya - Afyon üzerinden Isparta'ya geliyoruz. Yol üzerinde verilen kahvaltı molası sonrası güller diyarı Isparta’ya sabahın ilk ışıklarında ulaşıyoruz. Dünya üzerinde önemli bir gül üretim merkezi olarak kabul edilen Isparta’da ilk ziyaret noktamız Keçiborlu ilçesinde bulunan lavanta bahçeleri ile meşhur Kuyucak Köyü. Lavanta tarlaları denilince Türkiye’de akla ilk gelen yer Kuyucak Köyü’dür. Köy içerisinde yapacağımız yürüyüşle lavanta bahçelerinde uzunca fotoğraf molaları vererek gezimize devam ediyoruz. Bu güzel gezinin ardından lavanta bahçelerinden ayrılıp ayrılıp Burdur’un Ağlasun ilçesine ulaşıyoruz. Batı Torosların eteklerinde 1700 metre rakımlı, Anadolu’daki en yükseğe kurulmuş antik kent olan Sagalassos Antik Kentini ziyaret ediyoruz. 9000 kişilik tiyatrosu, kişiye özel antik kütüphanesi, Helenistik çeşme yapısı, Kahramanlık Anıtı (Heron), Agora Alanları, hamam kalıntıları, Odeon ve restorasyon sonucu tüm dünyada ses getiren Antoninler Çeşmesi Antik Kent gezimiz sonrasında“Türkiye’nin Maldivleri” olarak da anılan turizm dünyasının yeni gözdesi Salda Gölü’ne doğru yol alıyoruz. Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olarak bilinen Salda Gölü’nde vereceğimiz serbest zamanda yapacağımız yürüyüşlerle turumuza devam ediyoruz. Salda Gölü gezimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz ve yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.(Ekstra)
Öğle Yemeği: Isparta’da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: İstanbul - Kütahya - Afyon – Burdur – Acıpayam
Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Denizli - Isparta Şehir Otelleri Acıpayam Ramons Otel vb.
3. Gün    Denizli
Denizli
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem görüntüsüyle bizleri büyüleyen Pamukkale travertenlerini ziyaret ediyoruz. Hierapolis antik kentinin tarihi dokusunu keşfedip, dileyen misafirlerimize antik havuzda termal suda yüzme molası veriyoruz (ekstra). Karahayıt bölgesindeki kırmızı suyu ziyaret edip Öğle yemeğinden sonra Denizli'nin havlu ve dokumalarıyla ünlü ilçesi Buldan a gidiyoruz. Burada alışveriş için serbest zaman verdikten sonra dönüş için yola çıkıyoruz. Başka bir tatilbudur organizasyonunda görüşmek üzere Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tatil Eksper seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Pamukkale’de menü ya da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinden uygun bir tesiste serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜDÜR. BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Mola Tesisleri: Akhisar Köfteci Ramiz, Susurluk Festiva Tesisleri v.b.
Rota: Acıpayam – Pamukkale - İstanbul
Tahmini Varış Saati: 23:30 – 01:00 arası
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
  Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
  Profesyonel Rehberlik hizmetleri
  Milli Park Giriş Ücretleri
  Otobüs içi İkramları
  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Tüm Öğle Yemekleri
  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  Tüm Özel Harcamalar
  Gece Turları
  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
  Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
NOTLAR
Genel Şartlar
MÜZE KART BİLGİSİ
*Müze Kart ve Müze Ören Yeri ücretleri (Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerler - Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) ve tur fiyatına dahil değildir

*Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müze Kart geçerlidir.T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müze kart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

*T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

Konaklama Otelleri ; Basmacioğlu Otel,Devin Otel,Hilton Garden İnn,Ramada Plaza,İyaş Park,Barida Otel vb.Oteller Acıpayam Ramons Otel ,Denizli Dedeman , Denizli Anemon , Grand Denizli Otel , North Point Denizli , Pamukkale Otelleri vb .Oteller

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme
Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 3 gece 4 gün olup, 2 gecesi yolda geçmek şartı ile, 1 gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. 0 – 6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilbudur.com sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilbudur.com saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilbudur.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 08 - 12 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 13 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibus, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

REHBER TAVSİYESİ
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

İKLİM ŞARTLARI
Bölgede karakteristik Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Yıllık sıcaklık ortalaması 18°C'dir. Kıyıda yıllık yağış miktarının 1000 mm yi bulduğu yerler vardır. Akdeniz kıyıları kış mevsiminin en ılık geçtiği bölgemizdir. Buna yol açan nedenler, nemlilik miktarı, güneş ışınlarının düşme açısı ve Toros Dağları'nın doğrultusu ve yükseltisidir. Toroslar, kışın kuzeyden gelen soğuk hava kütlelerinin kıyıya inmesini önler. Yağış maksimumu kış mevsimine rastlar. Bölgedeki yaz kuraklığı ise, dinamik yüksek basınç alanlarının etkili olması, bölgenin alçalıcı hava hareketlerinin etkisine girmesinin sonucudur. Kıyıdan itibaren yükseldikçe sıcaklık düşmekte, yağış miktarı artmaktadır. Denize dönük yamaçların etekleri bol yağış alır. Batıda Antalya çevresi doğuda, Hatay, Dörtyol, Osmaniye, Kadirli, Bahçe çevresi 1000 mm civarında yağış alır. Oysa ovadaki Mersin ve Adana çevresi 600 - 700 mm yağış almaktadır. Karasallaşmanın belirgin olduğu yerler, bölgenin batı kesiminde genişler. Göller yöresi ve Teke yöresi karasallığın en belirgin olduğu yerlerdir. Sıcaklık farkları artar, kışlar daha uzun sürer. Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimlerine doğru gidildikçe iklim karasallaşır. Özellikle Göller Yöresi'nde yıllık yağış miktarı ve kış sıcaklık değerleri düşmüştür.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
MERCEDES TRAVEGO/TOURİSMO 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN CITYLINER/TOURLINER 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MITSUBISHI SAFIR 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

FİYATLAR

Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not