Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Paraguay Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Brezilya - Arjantin - Paraguay Turu
Yurt Dışı Tur
Paraguay Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Paraguay Turu Gezi Rehberi

Paraguay Turu Gezi Rehberi

Düz bi coğrafyada kendi hallerinde yaşayan insanları, yemyeşil doğası, inekleri, kuşları, böcekleri ile; geyiklere, çeşitli türde tropikal kuşlara ve Latin Amerika’ya özgü böceklere rastlayabileceğiniz, başka hiçbir yerde eşi benzeri bulunmayan el sanatlarına ve nostaljik otobüslere sahip Paraguay, mutlaka görülmesi gereken bir ülke..

1865 yılında komşusu ile anlaşmazlık yaşayıp kanlı bir savaşa giren Paraguay, Arjantin ve Uruguay’ın Brezilya’ya yardım amaçlı ittifak oluşturmasıyla birlikte çok sayıda kayıp vermiştir. Ülke nüfusunun hemen hemen yarısının yaşamını yitirdiği bu süreçten sonra ise Chago’da petrol bulunması üzerine ülke yeniden savaşa sürüklenmiştir. Böylece 20 yıllık bir siyasi iktidarsızlık dönemine giren ülke defalarca kez hükümet değiştirmiş ve 1 Mayıs 1993 yılında ilk defa seçimle başa gelen bir cumhurbaşkanına sahip olabilmiştir.

İklim üzerinde büyük etkisi bulunan rüzgarlara rağmen ülkede genelde astropikal iklim görülmektedir. Ülkemiz ile arasında 6 saatlik bir zaman farkı bulunan Paraguay’da kullanılan para birimi ise Paraguay Guaranísi’dir. Resmi dilleri İspanyolca ve Guarani'dir. Her iki dil de nüfusun yüzde 95’i tarafından kullanılmaktadır. Kullanılan priz sistemi ise A, C tipi priz sistemidir.

Güneyi ile güneybatısında Arjantin, kuzeyi ile kuzeydoğusunda Brezilya, kuzeybatısında ise Bolivya yer alması nedeniyle mükemmel bir konuma sahip olan Paraguay, denize kıyısı olmamasına rağmen oldukça sevilen Güney Amerika Turları 'mızdandır.

Paraguay, Güney Amerika’da farklı kültürlere ev sahipliği yapan birçok devlete komşu olması nedeniyle de gezginlerin uğrak noktasıdır. Bolivya, Arjantin ve Brezilya gibi Güney Amerika’nın en renkli ülkelerine komşu olan Paraguay, kendi içerisinde oldukça özgün bir kültüre sahiptir. Tıpkı diğer birçok Güney Amerika ülkesi gibi son derece eşsiz doğal güzelliklere de ev sahipliği yapan ülkede balta girmemiş ormanlar son derece ünlüdür. Yeşil ve kahverenginin hemen her tonuna ev sahipliği yapan bu ormanlar, endemik hayvan ve bitki türleri açısından da oldukça zengindir. Dolayısıyla Paraguay turları kapsamında Güney Amerika’ya özgü canlıları yakından keşfedebilir, eşsiz doğal atmosfer içerisinde unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Paraguay'da Gezilecek Yerler

Paraguay'da Gezilecek Yerler

Paraguay’ın Orta Departmanında yer alan San Lorenzo, ülkenin en büyük 4. Şehri olmasının yanı sıra ülkede en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Burada bir çok tarihi yapı ve doğal güzelliklere rastlayabilirsiniz.Özellikle saklı kalmış doğasıyla sizi büyüleyeceğine emin olduğumuz bu bölgede bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Paraguay’ın Alto Paraná bölümünde yer alan Ciudad del Este bölgesinde ise, Tierra Guarani Müzesi ve Hayvanat Bahçesi gibi turistik yapıları ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan, ülkenin tarihi ve kültürü hakkında oldukça bilgi sahibi olabileceğiniz Barro Müzesi’ni Pazartesi ve Salı günleri dışında gezebilir, ülke hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bunlar dışında ise; Asunción’da yer alan Icono Kulesi’ni, bir çok tarihi esere ev sahipliği yapan Godoi Müzesi’ni ve mimarisi ile oldukça dikkat çeken Bağımsızlık Sarayı’nı mutlaka görmenizi öneririz.

Paraguay'da Sanat ve Tarih

Paraguay'da Sanat ve Tarih

Yaklaşık 300 yıl boyunca İspanyol İmparatorluğu'nun işgali ve istilası altında olan Paraguay, 19. yüzyılın başlarında Bask kökenli soylu bir İspanyol aileden gelen Simón Bolívar'ın başlattığı devrim hareketi ile 1811 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur.1864 yılında Brezilya, Arjantin ve Uruguay koalisyonuyla çok kanlı ve uzun bir süre devam edecek olan bir savaşa giren ülke, diktatör López'in öldürülmesi ile 1870 yılında savaştan çıkmış fakat inanılmaz sayıda kayıplar vermiştir. Bu nedenle oldukça köklü ve kanlı bir tarihi geçmişi bulunmaktadır.

Tarihte olduğu kadar sanatta da oldukça ses getiren ülkede özellikle savaş zamanlarını yansıtan yapılara ve kalıntılara yer veren müzeleri görebilmeniz mümkündür. Ayrıca yine müzelerinde Paraguay’ın eski halklarından kalma çömlek, oyma, tüylü ve yünlü eşyalara ve maskelere de rastlayabilirsiniz.

Paraguay'da Yeme İçme

Paraguay'da Yeme İçme

Avrupa ülkelerinden oldukça etkilenen bir mutfağa sahip olan ülkede en çok tüketilen ürünlerin arasında mısır geliyor diyebiliriz. Et sevenler için ise en çok tavuk,kuzu ve domuz etinin tüketildiğini belirtelim.

Paraguay turunuz sırasında özellikle Pazar günleri sokakları buram buram et kokutan Asado isimli barbekü ziyafetlerine katılabilir, midenize bayram ettirebilirsiniz.Ayrıca simide benzerliğiyle oldukça sevilen “Chipa” adlı peynirli atıştırmalıktan da mutlaka tatmanızı öneririz. Bunlar dışında ise yine ülkeye özgü fırınlanmış bir tatlı olan, portakal kabuğu ve pekmezle yapılan Kosereva’yı denemeden asla dönmemelisiniz.

Paraguay'da Eğlence

Paraguay'da Eğlence

Ülkede cuma ve cumartesi geceleri açık olan Asuncion gece kulüpleri size ilk önerimiz olabilir. Bu bölgedeki kulüplere giderek oldukça ucuza eğlenebilmeniz mümkün. Ayrıca önünde son derece lüks arabalar görebileceğiniz fakat fiyatları oldukça uygun olan Seven adlı mekana da mutlaka gitmenizi öneririz.

Bunlar dışında ise hafta sonu dışında pek de hareketli olmayan gece hayatının tadını çıkarmak için Coyote, El Santo ve Various adlı mekanları tercih edebilirsiniz.

Güney Amerika taraflarında Paraguay Turu 'na alternatif bir tur bakmak isterseniz Dominik Turları 'na göz atabilirsiniz.

Pararguay'da Ulaşım

Pararguay'da Ulaşım

Paraguay’ın başkenti her biri adeta sanat eseri olan belediye otobüslerine rastlayabilirsiniz. Birçoğu kırk yıldan daha eski olan bu otobüsler rengarenk ve Colectivo olarak adlandırılıyorlar.Biletler fiyatları ise 2000 Gs, yani bizim paramızla 80 Kuruşa denk geliyor.

Bu otobüslerin sahip olduğu hat oldukça geniş olduğundan, ülke içerisinde kolay bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Son olarak Paraguay 'ın Vizesiz Turlar arasında olduğunu hatırlatırsak seyahatini planlamanız daha kolay olacaktır.

Paraguay Turları Fiyatı

Paraguay Turları Fiyatı

Paraguay turları fiyatı, her bütçeye hitap eden cazip fiyat avantajlarıyla doludur. Ayrıca Paraguay’a yönelik yapılan turlar, büyük oranda bölgenin önemli festivalleri ile uygun şekilde planlanır. Dolayısıyla Paraguay seyahatinizde bölgenin dünyaca ünlü festivallerine katılma fırsatı da elde edebilirsiniz. Bununla birlikte Paraguay turlarına yılın dört mevsimi de katılmak mümkündür. Tropikal ve subtropikal iklime sahip olan Paraguay’da yılın çok büyük bir bölümü nemli ve sıcaktır. Bununla birlikte bölgede kış aylarında gece ile gündüz sıcaklıkları arasında önemli düzeyde farklılıklar olduğunu söylemek mümkündür. Dolayısıyla kış Paraguay turları kapsamında seyahatinizi planladıysanız bu noktada akşam saatlerinde hava sıcaklığının önemli ölçüde düşebileceğini bilmeniz gerekir. Paraguay’da ilkbahar ve yaz aylarında ise oldukça ılıman bir iklim mevcuttur.