Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Promosyon Büyük Balkanlar Turu

Tur : Yurtdışı Tur COT-60
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Promosyon Büyük Balkanlar Turu Gezi Notları

Belgrad'a Aşık olacaksınız, Otele dönmemek olası!
Tarih dolu Kalemegdan'ı görün, Tuna ve Sava'yı izleyin
Tarih ve Doğa ile harmanlanmış bir rüya; Karadağ
Başçarşı'dan Trebevic Dağı'na Saraybosna'yı unutamayacaksınız

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 8
Bitiş

İstanbul
10 - 60 Yaş için
UYGUN
Toplam 0 Yorum
TUR PROGRAMI

Promosyon Büyük Balkanlar Turu Tur Programı

1. Gün    Istanbul – Tivat(Karadag) – Kotor & Budva & St.Stefan - Iskodra (Arnavutluk)
 Istanbul – Tivat(Karadag) – Kotor & Budva & St.Stefan - Iskodra (Arnavutluk)

Istanbul Havalimani Dis hatlar Gidis Terminalinde saat 08:30’da bulusma. Bilet, bagaj ve pasaport islemlerini takiben Air Montenegro Havayollari’na ait MNE401 sefer sayili uçakla saat 11:00’da Tivat’a hareket. Yaklasik 1,5 saatlik yolculugun ardindan yerel saat ile 11:50`de Tivat’a varis. Pasaport, bagaj ve gümrük islemlerinin ardindan özel otobüslerimizle birlikte ücrete dahil olarak Kotor & Budva & St.Stefan turumuza basliyoruz. Bu turumuzda Balkanlardaki Fiyordlari ile meshur Kotor. Burada Eski Sehir-Kalede yürüyerek yapacagimiz turda bu sirin beldeyi taniyacaksiniz. Sonrasinda duragimiz muhtesem sahilleri, çok renkli gece hayati ile Balkanlar`in en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacagimiz yürüyüs turunda Stari Grad (eski sehir merkezi) ve kaleyi gezecegiz. Budva`nin tadini doyasiya çikarabilmeniz için serbest zaman. Ardindan zamaninda balikçilarin yerlesim alani olan bir adanin kamulastirilmasi ve sonrasinda Singapur`lu bir multi-milyardere satilmasi ile turizme kazandirilan muhtesem St. Stefan`i panoramik olarak tepeden görebileceginiz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme ve Aksam yemegi Iskodra`da otelimizde.

2. Gün    Iskodra – Tiran – St.Naum - Ohrid
Iskodra – Tiran – St.Naum - Ohrid

Sabah kahvaltimizin ardindan otelimizden ayrilarak Arnavutluk`un baskenti Tiran`a variyoruz, Bektasiligin Avrupa'daki merkezi sayilan Tiran sehir turumuzda 1789 Yilinda yapimina baslanan ve 1923 yilinda tamamlanan Ethem Bey Camii, Iskender Meydani, 19. yüzyilin basinda insa edilen Kaplan Pasa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Tiran'in sembolü 1821 yilinda Ethem Bey tarafindan yaptirilan saat kulesi, 1999 yilinda iskodrali çocuklar tarafindan isyan sirasinda atilan kursunlarin eritilmesiyle yapilan Baris Çani görülecek yerler arasindadir. Turumuzun ardindan serbest zaman ve Balkanlarin Incisi Ohrid’e dogru hareket ediyoruz. Yol üzerinde, Ohrid ‘e 25 km mesafede bulunan, Ohrid Gölü ‘nün kaynaginin ve ayni zamanda St.Naum Manastiri’nin bulundugu “Balkanlar’da Cennetten Bir Köse” olarak adlandirilan St.Naum ‘a hareket ediyoruz. Essiz manzaralari fotografladiktan sonra burada verilecek serbest zaman bitimininde Ohrid’e varis. Osmanlinin Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmus tarihi Ohrid sehrini tanitan bir tur gerçeklestirecegiz. Turumuz esnasinda Kiril Alfabesini gelistirmis olduklarina inanilan, 9. yüzyil Bizans kesisleri Aziz Kirillos ve Metodios Aniti, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastiri ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çinar Meydani, Türk Çarsisi, Halveti Tekkesi, Yeni çarsi, Ohrid Pazari ve Ohrid gölü görecegimiz yerlerden bazilari, turumuzun ardindan konaklayacagimiz otelimize varis. Geceleme ve Aksam yemegi otelimizde yöresel müzik ve Folklor esliginde Balkan Gecesi seklinde alinacaktir. Geceleme otelimizde

3. Gün    Ohrid – Resne – Bitola (Manastir) – Üsküp
Ohrid – Resne – Bitola (Manastir) – Üsküp

Otelimizde alacagimiz kahvalti sonrasi Bitola (Manastir)’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve Ittihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasindan biri ve Türk Yunan savasindaki faydalari nedeni ile üne kavusan Resne’li Niyazi’nin Sarayini panoramik olarak görüp Bitola’ya variyoruz. Manastir (Bitola) kent gezimiz sirasinda; Türk Çarsisini, Bedesten’i, Ishakiye Camii’ni, Yeni Cami’yi ve gezinin en duygusal anlarini yasayacaginiz Atatürk’ün mezun oldugu Askeri Idadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardindan Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varisimiz sonrasi panoramik sehir turumuza basliyoruz. Ünlü sairimiz Yahya Kemal Beyatli’nin da dogum yeri olan Üsküp’te görecegimiz yerler arasinda Yahya Pasa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarsisi, Isa Bey Camii, Mustafa Pasa Camii, Murat Pasa Camii, Kapan Hani, Sulu Han, Davut Pasa Hamami, Tas Köprü bulunmaktadir. Vardar Nehrinin kiyisindan ve nehrin öteki tarafinda bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüsümüzde Makedonya Meydani’ni, Osmanli Köprüsü’nü ve Davut Pasa Hamami’ni disaridan görecegiz. Ardindan Türk Çarsisi’na gidiyor ve Türk Çarsisi’ndaki tarihi eserleri görmeye basliyoruz. Görecegimiz bir diger yapi olan ve eski Türk Çarsisi içinde yer alan 1550 tarihli Kursunlu Han’i geziyoruz. Osmanli döneminde 17 Han binasi insa edilmis olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binasi kalmistir. 15.yy’in ikinci yarisinda insa edilmis Sulu Han ve Kapan Hani’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardindan Türk Çarsisi’nda alisveris için serbest zaman verilecektir. Suska biberi, ustrumca yer fistigi, çariklar alabileceklerimiz arasinda yer aliyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerlesme. Aksam yemegi ve geceleme otelimizde.

4. Gün    Üsküp – Kosova (Pristine – Prizren) – Üsküp
Üsküp – Kosova (Pristine – Prizren) – Üsküp

Otelimizde alacagimiz kahvalti sonrasi nüfusunun büyük çogunlugu Müslüman Arnavutlardan olusan, dünyanin en genç devletlerinden Kosova’nin baskenti Pristine’ye sehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çok yakin bir zaman önce bir insanlik draminin yasandigi eski Osmanli topraklarinda, duygu yüklü bir gün geçirecegiz. Görecegimiz yerler arasinda, Çarsi, 15. yy.’da Sultan Beyazit tarafindan yaptirilmis Çarsi Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatirlatabilmek üzere yapilmis saat kulesi, 1461 yilinda II. Fatih Sultan Mehmed tarafindan yaptirilmis Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da insasina baslanip 19.yy.’da tamamlanabilmis Yasar Pasa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanilan 19. yy.’dan kalma Osmanli konagi ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Pristine’deki turumuzun ardindan otobüs yolculugu ile Prizren’e gidecegiz.. Balkanlarin belki de en sirin sehirlerinden biri olan Prizren turumuza baslamadan ögle yemegi için serbest zaman verecegiz. Prizren’de yapacagimiz tur esnasinda 17. yy.’dan kalma Türk Hamami, 1615’de yapilmis Sinan Pasa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasindadir. Turun bitimi ile birlikte Üsküp’e variyoruz.Geceleme ve aksam yemegi otelimizde. 

5. Gün    Üsküp – Belgrad
Üsküp – Belgrad

Sabah otelde alacagimiz kahvalti sonrasinda Belgrad’a hareket ediyoruz. Varisin ardindan Panoramik sehir turumuz sirasinda Aziz Sava Katedrali, Kale Meydani, Askeri Müze, Istanbul Kapi, Saat Kulesi, Damat Ali Pasa Türbesi, Zindan Kapi, Leopoldov Kapi, Sokullu Mehmet Pasa Çesmesi, Stefan Lazerevic Aniti, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydani, Terazi Meydani ve Tas Meydan görülecek yerler arasindadir. Sehir turu sonrasi otelimize transfer, oda dagilimi, yerlesme, konaklama ve serbest zaman. Turumuz ardindan otelimize transfer aksam yemegi Belgrad’daki otelimizde.

6. Gün    Belgrad - Saraybosna
Belgrad - Saraybosna

Sabah otelde alacagimiz kahvalti sonrasi özel otobüsümüz ile yola çikarak Saraybosna’ya gidiyoruz. Varisimizi takiben panoramik Saraybosna sehir turumuza basliyoruz. Avrupa’nin en müstesna çarsisi bas çarsi gezisi, Osmanli döneminden beri faaliyete devam eden Kursunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savasi’nin çiktigi Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasindadir. Panoramik sehir turumuzu sönmeyen ateste tamamlayacagiz. Sehir turu sonrasinda dinlenmek ve ögle yemegi için serbest zaman. Serbest zaman sonrasi otelimize transfer oluyoruz ve aksam yemegi otelimizde

7. Gün    Saraybosna – Konjic – Mostar – Poçitel - Trebinje
Saraybosna – Konjic – Mostar – Poçitel - Trebinje

Otelde alinacak sabah kahvaltisi sonrasi Mostar’a dogru yola çikiyoruz. Yol üzerinde Konjic sehrinde Osmanli’dan günümüze kadar gelmis restorasyonu Türkiye tarafindan yapilan meshur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarinda kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrica burada ahsap el islemesi atölyelerinden alisveris yapabilirsiniz ardindan Mostar’a dogru hareket ediyoruz. Mostar sehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafindan 1557 yilinda insa edilen Mostar köprüsü Osmanli mimarisinin bir saheseridir. Köprü 1992 yilinda cereyan eden savasta Hirvat topçusu tarafindan yikilmisti fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkilariyla 2004 yilinda yeniden hizmete açilmistir. Mostar köprüsünün ardindan Koski Mehmet Pasa Camii'ni görüyoruz. Daha sonrasinda devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanli tarafindan yapilan binalari görüyoruz. Ardindan konaklama yapacagimiz Trebinje’deki otelimize yerlesiyoruz serbest zaman ve aksam yemegi otelimizde.

8. Gün    Trebinje - Tivat – Istanbul
Trebinje - Tivat – Istanbul

Sabah otelimiz tarafindan hazirlanan, lunch boxlarimizi teslim aldiktan sonra çikis islerimlerimizi yaparak ayriliyoruz ve Tivat havalimanina transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport islemlerinin ardindan, Air Montenegro Havayollari’nin MNE400 sefer sayili uçagi ile saat 07:30`da Istanbul’a hareket. Yaklasik 1 saatlik yolculugun ardindan yerel saat ile 10:20`de varis ve turumuzun sonu.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Air Montenegro Hava Yollari ile Istanbul – Tivat – Istanbul Ekonomi Sinif Uçus Biletleri
  Yerel Ulasim Hizmetleri
  Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  4* Otellerde 2 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece Iskodra ile toplam 7 Gece Kahvalti Dahil Konaklama (Trebinje otelinde kahvalti lunch box olarak alinacaktir)
  2 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Iskodra , 1 Gece Saraybosna otellerinde alinan 7 aksam yemegi
  Ohridde Otelde Müzikli Eglenceli Folklor grubu esliginde Gerçek Balkan Gecesi
  Prizren , Pristine , Üsküp , Ohrid , Resne , Bitola , Belgrad , Saraybosna , Konjic , Mostar , Trebinje, Kotor , Budva , Iskodra , Tiran Panoramik sehir turlari
  Kosova Geçis Ücreti
  Sveti Naum Turu
  Bazi sehirlerde alinan mecburi yerel rehberlik hizmetler
  Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
  Sehir Vergileri
  Gümrük Vergileri
  Programda belirtilen panoramik sehir turlari
  Havalimani vergileri ve servis bedelleri

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Müze ve ören yeri giris ücretleri.
  Otelde alinan ekstralar.
  Tüm kisisel harcamalar
  Ekstra turlar
  Ögle yemekleri
  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
  Istege bagli soför ve rehber bahsisleri
  Yurtdisi çikis harci
  Yurtdisi seyahat saglik sigortasi
NOTLAR

Vize Bilgileri

T.C vatandaşları için bu turda gidilen ülkelerde vize uygulaması bulunmamaktadır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Vizesiz olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir

T.C.yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Genel Şartlar

1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

2. Tatil Eksper tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Tatil Eksper tarafından garanti edilemez.

3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

7. Tatil Eksper zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatil Eksper’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

9. Tatil Eksper hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  

10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Tatil Eksper, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.

13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.

14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatil Eksper gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatil Eksper’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatil Eksper’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatil Eksper tarafından iptal edilmesi durumunda Tatil Eksper’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Tatil Eksper ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

18. Tatil Eksper misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Tatil Eksper’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatil Eksper aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatil Eksper sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.

23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatil Eksper sorumlu olmayacaktır.

24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar

FİYATLAR

Promosyon Büyük Balkanlar Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not