Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Tunus Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Tunus Turu
Yurt Dışı Tur
Tunus Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Tunus Turu Gezi Rehberi

Tunus Turu Gezi Rehberi

Bin kilometre uzunluğundaki büyüleyici sahilleri, sonu olmayan masmavi kumsalları, Roma dönemine ait mozaikleri kalbinde barındırması ve yine Roma dönemine ait büyüleyici kalıntılara sahip olması, M.Ö. 1000’li yıllara dayanan köklü tarihi, dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak bilinen Bardo Müzesi’ne ev sahipliği yapması, Star Wars film serilerinin gözdesi olan meşhur çölleri ve çok kültürlü yapısıyla muhteşem bir ülke Tunus..

Milattan önce 12. Yüzyılda Fenikelilerin bölgeyi keşfetmesiyle milattan önce 9. Yüzyılda Kartaca bölgesi kurulmuştur. Daha sonra Sicilya ve İspanya’ya kadar kurulan koloniler Roma İmparatorluğu için tehdit oluşturmuştur. Ancak Pön Savaşı’nda yenilip Tunus’tan sürülmüşlerdir. Sonraki yıllarda Tunus'taki Fransız idaresi 78 yıl sürmüş ve 1930'larda Habib Burgiba önderliğinde ülke halkı bağımsızlık mücadelesine başlamıştır. İkinci Dünya Savaşı döneminde bir savaş alanı olan ülke savaşın ardından Burgiba yeni Destur Partisi'ni kurarak bağımsızlık mücadelesine devam etmiş ve 1956 yılında bağımsızlığını kazanmıştır.

Akdeniz ve çöl iklimi olmak üzere iki farklı iklim türünün görüldüğü ülkede kuzey kesimlerinde Akdeniz İklimi hâkimdir. Ülkemiz ile arasında 2 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkenin para birimi ise Tunus Dinarı’dır. Resmi dili Arapça olan ülkede ayrıca “Tounsi” ya da “Derja” olarak adlandırılan Tunus Arapçası ile Berberi dilleri de oldukça fazla konuşulmaktadır. Ülkede kullanılan priz sistemleri ise C, E tipi priz sistemleridir.

Tunus tatilinizi Erken Rezervasyon Yurt Dışı Turları 'mıza göre planlayın siz de ucuz tatilin keyfini çıkarın.

Tunus'ta Gezilecek Yerler

Tunus'ta Gezilecek Yerler

Zaytuna Cami (Zaytouna Mosque) Tunus’daki en eski camilerden biri olması sebebiyle Tunus gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Kelime anlamı olarak zeytin ağacı anlamına gelen, farklı çağların izlerini taşıyan yapıdaki uyumu ile dikkat çekici olan bu camiyi mutlaka görmenizi öneririz. Bölgedeki mavi beyaz evlerin sizi Yunanistan’da geziyormuşsunuz gibi hissettireceği, ayrıca Tunus’lu bir ailenin şimdilerde müze olarak kullandığı evi gezme imkanı bulabileceğiniz, aynı zamanda geçmiş dönem ev yapısını ve geleneksel Tunus aile yaşantısını da inceleyebileceğiniz Sidi Bou Said bölgesini de kesinlikle görmelisiniz.

Ayrıca Roma Dönemi’nin en önemli kalıntılarına ev sahipliği yapan, oldukça geniş bir alan üzerine yayılan ve Antonio Baths, Amfi Tiyatro, Kartaca Müzesi’nin yer aldığı Kartaca’ya uğramadan dönmemelisiniz.
İsterseniz yola Tunus, Fas Turları 'mız ile çıkabilir tek turla tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.

Tunus'ta Sanat ve Tarih

Tunus'ta Sanat ve Tarih

Köklü tarihini yansıtan en güzel yerlerden biri olan dünyaca ünlü mozaik müzesi Bardo ve bölgedeki diğer müzeler ülkenin tarihini daha iyi anlayabilmek için mutlaka görülmesi gereken önemli yerler arasında yer almaktadır.

Ayrıca sanat alanında da kendinden oldukça söz ettiren ülkenin Kültür Kenti içerisinde opera binası, sinemalar, tiyatro, toplantı salonları ve müzeler bulunmaktadır. Tarih ve sanatseverlerin oldukça ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu önemli bölgelere mutlaka uğramalısınız.

Tunus'ta Eğlence

Tunus'ta Eğlence

Ülkede gece hayatı denildiğinde hemen akla gelen iki üç tane popüler disko bulunmaktadır. Müslüman bir ülke olması sebebiyle yerli halk gece hayatına pek de düşkün değil denilebilir.

Ülkedeki belli başlı eğlence mekanlarının bulunduğu şehirler arasında Hammamet, Sousse, Port el Kantaoui bölgeleri gelmektedir. Buralarda, hareketli bar ve gece kulüpleri bulabilir, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Özellikle Port el Kantaoui şehrinde Manhattan’da Cocoloca, Calypso ve Red İguana’yı deneyebilirsiniz.

Tunus'ta Ulaşım

Tunus'ta Ulaşım

Tunus’ta toplu taşıma sistemleri kente göre yeterli düzeyde bulunmaktadır. Bölgede otobüsle yolcu taşımacılığı da oldukça popüler olmakla birlikte 70’den fazla otobüs hattı bulunduğunu da söyleyelim. Hatların çoğunun ise Tunus’un merkezinde bulunuyor.

Ayrıca Habib Bourguiba Caddesi’nin sonundaki Tunis Marine’den başlayan ve La Marsa’ya kadar uzanan tramvay hattını kullanarak da seyahat etmeniz mümkün.