Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Vietnam Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Tayland & Vietnam & Kamboçya Turu
Yurt Dışı Tur
Vietnam Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu
Yurt Dışı Tur
Vietnam Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Fenomen Uzakdoğu Turu
Yurt Dışı Tur
Vietnam Turları
Süre: 11 Gece / 12 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Vietnam Kamboçya Turu
Yurt Dışı Tur
Vietnam Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / Qatar Airways
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Vietnam Turu Gezi Rehberi

Vietnam Turu Gezi Rehberi

Tarihi yapıları, harika yemek kültürü, el yapımı biraları, savaşların silemediği doğal güzellikleri, bakir plajları, dost canlısı halkı, lezzetli sokak yemekleri, enfes kahveleri, binlerce kireçtaşı tepeciğinin bir araya gelmesiyle oluşan dünyanın en büyüleyici güzelliklerine sahip oluşumları, milattan önce 2000 li yıllara dayanan zengin tarihi, olağanüstü doğa oluşumlarına ev sahibi yapması, misafirperver halkı ve bakir ve keşfedilmeyi bekleyen plajlarıyla cennet ülkesi Vietnam.. 

Vietnam, 1800’ün başına kadar neredeyse bin yıl, Çin Devleti’nin kontrolünde kalmış ve 1800–1945 yılları arasında da Fransa’nın sömürgesinde bulunmuştur. İkinci Dünya savaşı sırasında Japonya tarafından işgal edilmiş ve Fransız yönetimi yerinde kalmıştır. Savaştan Japonya’nın yenik çıkması üzerine, Fransa Hindiçin olarak bilinen Vietnam-Kamboçya-Laos bölgesini geri almak istemiştir ve Hindiçin Savaşı başlamıştır. Savaşın sonunda Fransızlar bölgeden çekilmiş ve şimdi Vietnam olarak bilinen topraklar Kuzey ve Güney Vietnam şeklinde ikiye bölünmüştür.

Güney Asya'da bulunan ülkeye tropikal iklim hâkimdir. Enlem farklılıkları ve topografik çeşitlilikten dolayı iklim bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir.Ülkemiz ile arasında 4 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkede kullanılan para birimi ise Vietnam Dongu’dur. Resmi dili Vietnamca olan ülkede Fransızca ikinci dil olarak kullanılmaktadır. Ülkede kullanılan priz sistemi ise A, C tipi priz sistemidir.

Kendine has kültürel özellikleri, dünyanın en büyük ikinci kahve üreticisi ünvanına sahip olması, olağanüstü mağaraları, leziz mutfağı ve tropikal meyveleri, beyaz kumlu plajları ve yemyeşil doğası ve Kamboçya Turları İle de görebileceğiniz Vietnam..

Vietnam'da Gezilecek Yerler

Vietnam'da Gezilecek Yerler

Vietnam’ın kuzeyinde 120 kilometre boyunca uzanan bir bölge, ejderhaların yer yüzüne indiği yer anlamına gelen Ha Long Bay, harika deniz manzarası ve binlerce adası, devasa mağaraları, gölleri ve balıkçı köyleri ile Vietnam 'dan görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ziyaretçilerine Karayip Korsanları filminin içine girmiş hissi verecek olan bu bölgeyi mutlaka görmenizi öneririz. Vietnam’ın eski başkenti Hue içinde bulunan en uzun Pagoda kulesi olan Parfüm Nehri manzaralı yapı, eski imparatorluğun gayri resmi sembollerinden biri olması sebebiyle mutlaka görülmesi gereken bir diğer bölge olarak size önerimiz olabilir.

Ayrıca Kamboçya sahili önünde bulunan, Vietnam’daki en büyük ada olan ve bozulmamış tropik ormanları, mercan resifleri ve büyük plajları ile dünyanın en güzel ve temiz beş plajından biri olarak gösterilen Phu Quoc plajını da görmeden dönmemelisiniz.

Asya Turları 'mıza dahil olan Tayland, Vietnam ve Kamboçya 'yı  tek bir turla gezebilirsiniz


Vietnam'da Sanat ve Tarih

Vietnam'da Sanat ve Tarih

Vietnam'ın arkeolojik tarihi, 2500 yıl öncesine dayanmaktadır. Ancak tüm tarihi değerleri ve yaşamsal bulgularıyla Vietnam tarihi 4000 yıllık büyük bir tarihe sahiptir. Milattan önce 1. yüzyıldan 10. yüzyıla kadar Çin Uygarlığı'nın egemenliği altında kalmış ve 939 yılında bir grup Vietnam zümresi tarafından ülke, Çin'e karşı bağımsızlığını kazanmıştır. 968 yılında ise ülke resmi olarak kendi resmi benliğini ilan etmiştir.

Özellikle eşsiz sanatsal yapıları ile görenleri büyüleyen ülkede Altın Köprü en dikkat çekici yapılardan bir tanesidir. Ayrıca ülkede bulunan sanat müzelerini gezerek de ülkenin sanatsal yapısı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Vietnam'da Yeme İçme

Vietnam'da Yeme İçme

Vietnam usulü sandviçler sokaklarda oldukça popüler diyebiliriz. Günün her saatinde ‘Banh Mi’ arabalarından bu sandviçlerden alabilirsiniz. İçeriğini domuz, pate ya da sardalye olarak seçebilmeniz mümkün. Sadece başkent Hanoi’de bulabileceğiniz pirinç erişteleri ve kızarmış hamurla servis edilen Bun Thang çorbasını da mutlaka denemelisiniz.

Ülkenin en popüler tatlarının başında gelen Vietnam kahvesini bir kez denedikten sonra hayranı olacağınıza eminiz. Bu ülkede kahve tarlaları kakao tarlalarına yakın olduğundan kahvelerin hafif çikolatamsı bir tadı oluyor ve koyu kahveyi yoğunlaştırılmış sütün üstüne döküp karıştırarak servis ediyorlar. Mutlaka denemelisiniz. Ayrıca Fransızların en önemli lezzetlerinden biri olan sarımsı krebi denemeden dönmemelisiniz.

Vietnam'da Eğlence

Vietnam'da Eğlence

Yüzlerce bar ve kulüpleriyle sabahlara kadar eğlence imkanı sunan Ho Chi Minh şehrine mutlaka uğramalısınız. Çatı katındaki barları, kaliteli caz grupları ile oldukça popüler olan bu bölge dışında ise Pham Ngu Lao bölgesi ve Hai Ba Trung caddeleri eğlenceye doyabileceğiniz diğer bölgeler olarak size önerimiz olabilir.

Ayrıca Vietnam’da en gözde eğlence mekanlarından biri olan Vietnam Saigon Soul Poll Party’ye uğramadan dönmemelisiniz.

Vietnam'da Ulaşım

Vietnam'da Ulaşım

Ülkede baya yaygın kullanılan Cyclo adlı pedallı bineceklerle bütün şehri baştan sona gezebilirsiniz. Taksi gibi çalışan bu bisikletler dışında ise kentte yer alan belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Bunlar dışında ise havayolunda yer alan Ford marka minibüsler ile şehrin bir çok noktasına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bir sonraki Uzakdoğu Turları 'na katılmak isterseniz Erkenden Rezervasyon yaptırarak çok uygun fiyatlarla tatilinizi satın alın.