Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Arjantin Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Arjantin Turları
Süre: 11 Gece / 12 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Arjantin & Brezilya Turu
Yurt Dışı Tur
Arjantin Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Brezilya - Arjantin - Paraguay Turu
Yurt Dışı Tur
Arjantin Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Patagonya Turu
Yurt Dışı Tur
Arjantin Turları
Süre: 11 Gece / 12 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Arjantin Turu Gezi Rehberi

Arjantin Turu Gezi Rehberi

Olağanüstü şelaleleri, büyüleyici doğal güzellikleri, başka hiçbir yerde bulamayacağınız kendine özel lezzetleri, adına “mutlu şehir” de denilen inci gibi Mar de Plata plajı, en büyük sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapan müzeleri, Dünya mirasları arasında bulunan buzul parkları ve dünyanın en iyi opera binalarına ev sahipliği yapması ile tanınan bir ülke Arjantin..

!536 yılında ilk olarak İspanyolların bu günkü Buenos Aires bölgesine gelmesiyle birlikte Arjantin’de ilk koloni kurulmuştur. 1816’da İspanya’dan bağımsızlığını kazanan ülke, daha sonraki yıllarda liberaller ve muhafazakarlar arasındaki iç çatışmaya tanıklık etmiş ve 20. Yüzyılın başlarında ise Latin Amerika’nın başkenti ve aynı zamanda en zengin ülkesi olmayı başarabilmiştir.

Arjantin’de genel olarak ılıman bir iklim görülmesine rağmen bölge bölge değişiklikler görülebilmektedir. Kuzey bölgelerinde subtropikal iklim görülebilirken güney bölgelerinde subpolar iklime rastlamak mümkündür. Ülkemiz ile arasında 6 saatlik bir zaman farkı bulunan Arjantin’in para birimi ise Arjantin Pesosu’dur. Resmi dili İspanyolca olan ülkede kullanılan priz sistemi ise I tipi priz sistemidir.

Hayranlık verici tarihi yapıları,sıra sıra dizilmiş büyüleyici köyleri, barındırdığı canlı çeşitliliği, meşhur Tango’nun ana vatanı olması, hala keşfedilmemiş bir çok yerinin bulunması ve her zevke ve her bütçeye uygun seçenekleri ile Arjantin mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir Latin Amerika ülkesi..

Arjantin'de Gezilecek Yerler

Arjantin'de Gezilecek Yerler

Güney Amerika Turları ülkelerinden Brezilya, Arjantin ve Paraguay sınırlarının kesiştiği yerde kalan, yarısı Brezilya diğer yarısı Arjantin’de bulunan, aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne de alınmış olan Iguazu Şelalesi kesinlikle görülmeye değer bir doğa harikası diyebiliriz. Buzul park alanında trekking yapmak, dağ bisikleti kullanmak yada buzul kenarında tekneyle gezintiye çıkmak isteyenler için ise önerimiz Los Graciares Buzulları olabilir. Batık ve eski gemilerin saçlarından inşa edilen ve tekne boyası ile rengarenk boyanan orijinal Arjantin evleri ise yine mutlaka görülmesi gereken turistik yerlerden bir tanesi denilebilir. Ayrıca bu evlerin bulunduğu sokakta bir çok sanatçının eserlerine de rastlamanız mümkün.

Abartılı mezar ikonları, büyük türbeleri, ürkütücü sokakları ve geçitleriyle esrarengiz yerleri gezmeyi sevenler için ise Recoleta Mezarlığı’nı mutlaka görmenizi öneririz.
Tüm bunlar dışında ise önemli bir yapı topluluğu olan Jesuit Block and Estancias ve tam bir doğal güzellik diyebileceğimiz Quebrada de Humahuaca bölgesi görmeden dönmemeniz gereken yerler arasındadır.

Arjantin'de Yeme İçme

Arjantin'de Yeme İçme

Arjantin turunuz sırasında mutlaka tatmanız gereken lezzetlerin başında kesinlikle Arjantin Steak geliyor diyebiliriz. En büyük olayı kömür ateşi üzerine yapılıyor olması olan Arjantin Steak, aynı zamanda dünyada en çok sığır eti tüketen ikinci ülkede yapılıyor olmasıyla oldukça başarılı bir tat. Bizim yaptığımız çiğ börekleri andıran bir atıştırmalık olan Empanada ise Arjantin’e gidilince tadılması gereken bir diğer önemli lezzet olarak bizim size önerimiz olabilir. Genellikle etli, tavuklu ve sebzeli versiyonları da bulunan Empanada’yı sokak satıcılarından bile alabilmeniz mümkün.

Tatlı severler için ise süt reçeli olarak da bilinen ancak reçelden daha koyu kıvama sahip olan, hatta biraz da karamelimsi bir havası olan Dulce de Leche’yi kesinlikle kaçırmamalısınız. Ayrıca bunlar dışında Alfajores kurabiyesini de yemeden dönmemelisiniz.


Arjantin'de Eğlence

Arjantin'de Eğlence

Restoranlarından kafelerine, barlarından gece kulüplerine kadar eğlencenin asla bitmediği bir ülke burası! Gece saat 02.00’den sonra hizmet vermeye başlayan gece kulüplerinde sabahın erken saatlerine kadar eğlenceye doyabilmeniz mümkün.

Costanera bölgesinde bulunan Pacha adlı gece kulübü ise eğlenmek isteyenler için ilk önerimiz olabilir. Çeşitli DJ performansları ve farklı dans gösterileriyle oldukça eğlenebileceğiniz bu mekanda, ayrıca Niceto Club, El Alamo, Rose Bar, Bahrein, Anatares, Unicorn Hoset gibi farklı mekanlara da uğramadan asla dönmemelisiniz. 

Ayrıca Brezilya Turları 'mızla hem Rio 'daki sokak partilerine katılabilir hem de Arjantin 'in renkli gece hayatını yaşayabilirsiniz.

Arjantin'de Ulaşım

Arjantin'de Ulaşım

Diğer bir çok Latin Amerika ülkesine kıyasla ulaşım ağı oldukça geniş olan ülkede en çok kullanılan toplu taşıma araçları otobüsler ve trenlerdir. Ülke çapında her yerde Colectivo otobüs seferleri yapılmaktadır.

Ayrıca Buenos Aires bölgesinde de üç ana tren istasyonu bulunmaktadır. Retiro, Constitucion ve Once adındaki istasyonlardan ucuz ve oldukça konforlu seyahatler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu trenlerin yataklı seçeneklerinin de mevcut olduğunu bilmenizi isteriz.

Arjantin'de Sanat ve Tarih

Arjantin'de Sanat ve Tarih

Amerika kıtası keşfedildikten sonra Avrupa devletleri hızla bu kıtada koloniler kurmaya başlamış ve 1536’da Arjantin’e gelen İspanyollar bugün Buenos Aires olarak bilinen yerde ilk koloniyi kurmuşlardır. Ancak yerleşme on sekizinci yüzyılda sağlanabilmiştir. Arjantin 1776’ya kadar İspanya’ya bağlı Peru Genel Valiliğince idare edilmiş ve bu seneden sonra La Plata Genel Valiliği kurularak Buenos Aires genel valiliğin başkenti olmuştur.

Buenos Aires Turları ile de görebileceğiniz  Recoleta semti Buenos Aires’in önemli bir tarihi, mimari ve aynı zamanda kültürel merkezi sayılmakta.Tek bir müzesinde bile 688 önemli sanat eserinin yanında 12.000 adet eskiz, parça, çömlek ve diğer küçük eserler barındıran ülkede sanata saygı oldukça fazla diyebiliriz.