Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Bakü Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Bakü Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak / Anadolu Jet
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Bakü Turunda Gezilecek Yerler

Bakü Turunda Gezilecek Yerler

Asya Turları’mızdan biri sayılan Bakü Turu’muzda; Bakü'nün kalbi sayılan eski yarımada; Abşeron Yarımadası tarihi ve etimolojik açıdan oldukça önemlidir ve Bakü Tur rotamızın başında gelir. Bir diğer gezilecek yer olan Abşeron'da bulunan Ateşgah Mimari Kompleksi, Hint ve Pers tarihine uzanan oldukça önemli bir yapıdır ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Haydar Aliyev Müzesi yine Bakü'de görülmesi gereken önemli bir başyapıt özelliği taşır ve dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid'in müthiş eserlerinden biridir. Müzenin içi kadar yapının kendisi oldukça ilginizi çekecek, içerdeki araba müzesi ise son derece değerli ve güzel. Antik çağlara uzanan tarihiyle Gobustan Milli Parkı ise oldukça keyifli bir gezidir. 7000’den fazla sanatsal kaya oymalarını ve 40.000 yıllık tarihi sadece Azerbeycan Turu’nda görebileceğinizi bilmeniz gerekir. Bakü’de gezilecek çok fazla yer var, yazmakla bitmez fakat son olarak Şirvan Şah Sarayı’nı görmeniz gerektiğini söylemeliyiz. İçeri şehir olarak bilinen külliyenin tarihi 15 yy’a dayanmakta ve Şirvanşahlar Hanedanı tarafından yaptırılmıştır. Oldukça görkemli bir mimariye sahip olan Şirvan Şah Sarayı Unesco’nun koruması altındadır

Bakü Turları Fiyatları

Bakü Tur fiyatları 3 gecelik ve bir haftalık programa göre değişmektedir, aynı zamanda seçeceğiniz otelin yıldızına göre de değişkenlik gösterir. Bakü Turlarını almak için en uygun zaman erken rezervasyon dönemidir. Bakü Tur fiyatları 349 Euro'dan başlar 799 Euro’ya kadar fiyatlar değişkenlik gösterir. Azerbaycan Turları kapsamında en ucuz alabileceğiniz Bakü Turumuz 349 €’dur. Fakat kontenjanlar tükendikçe fiyatlarda 50 şer Euro olarak artmaktadır. O nedenle bir Bakü Turu programınız varsa aylar öncesinden almanızı tavsiye ederiz.

Bakü Tur Fırsatları

Yurt Dışı Turlarımızdan Bakü Turu fırsatlarını kaçırmak istemiyorsanız erken rezervasyonu değerlendirmelisiniz. Fiyat olarak en ciddi indirimlerin uygulandığı erken rezervasyon Bakü Turlarımızı görmek için sitemizi ara ara takip ederek özel kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz. Ekim - Kasım aylarında başlayan erken rezervasyon fırsatları ile bir sonraki yılın tüm yurt dışı turlarını daha ucuz ve daha ekonomik fiyatlara alabilirsiniz. Bakü Turları’mızdaki en uygun fiyat olan 349 Euro'luk paket programları kaçırmamak için sizde TatilEksper Sosyal Medya Hesaplarını takip edebilirsiniz.