Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Belarus Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Beyaz Rusya - Ukrayna - Moldova Turu
Yurt Dışı Tur
Belarus Turları
Süre: 10 Gece / 11 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Ukrayna - Beyaz Rusya Turu
Yurt Dışı Tur
Belarus Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Minsk Turu
Yurt Dışı Tur
Belarus Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Belarus'ta Gezilecek Yerler

Belarus'ta Gezilecek Yerler

Beyaz Rusya turu denildiğinde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Minsk bölgesinde bulunan Aziz Simon ve Helena Kilisesi gelmektedir. Polonyalı mimarlar Tomasz Pajzderski ve Wladyslaw Marconi tarafından tasarlanmış bir Roma Katolik kilisesi olma özelliğiyle bu kilise eşsiz mimarisi ile dikkat çekmektedir.
Yine Minsk bölgesinde bulunan Zafer Meydanı ise Ortasında Sovyet döneminde orduda verilen en yüksek ödül olan Zafer Nişanı'nın bir kopyasının bulunduğu önemli bölgelerden bir tanesidir. Ayrıca meydanda bulunan alt geçitte 1985 yılında açılan Anıt Salonu, kenti Naziler'den kurtaran askerlere adanmıştır. Alanda ziyaret edebileceğiniz park ve müzeler de bulunmaktadır.

Nesvizh bölgesinde bulunan Nesvizh kalesi ise yine Beyaz Rusya'nın en ikonik yerlerinden biridir. Ayrıca UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bu kale, önemli tarihi müzelerden biri olması sebebiyle görülmeye değer diğer seçeneklerden bir tanesidir.Bunlar dışında ise Minsk bölgesinde bulunan Botanik Bahçeleri ziyaret edebilir, Taş Müzesi, Aziz Francis Katedrali, Karelichy bölgesinde bulunan Mir Kalesi gibi diğer önemli yapıları gezebilir, muhteşem tarihi fotoğraflar çekme imkanı bulabilirsiniz.

Belarus'ta Sanat ve Tarih

Belarus'ta Sanat ve Tarih

Tarihte ilk kez 6. ve 8. Y.y’da yerleşik hayatın başladığı ülkede, Beyaz Ruslar, Ruslar, Polonyalılar ve Ukraynalılar yaşamış. I.Dünya Savaş'nda Berlin'den Moskova'ya uzanan hatta yer alan Beyaz Rusya, Nazi istilâcıların elinde diğer bölgelere göre daha büyük yıkıma uğrayarak kalıcı olarak Volga Nehri'nin doğusundaki topraklara yerleştirilmiş. Yahudi nüfusun büyük bölümü topraklarını terk ederken, kasaba ve köylerin dörtte üçü tahribe uğramış ancak, insanlarının direngenliği sayesinde Beyaz Rusya Sovyetler Birliği'nde görülen en hızlı gelişen bölgeler arasına girmiş.

Tarihi olduğu kadar sanatsal bakımdan da oldukça köklü bir yönü olan ülkede bulunan çeşitli müzeler ve sanat galerileri sayesinde tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Sadece tek bir müzesinde 30 binden fazla eser, 6 farklı koleksiyonun yanı sıra sanal sergiler ve çeşitli kültür sanat etkinlikleri düzenlenen ülkede sanata ve tarihe doyacaksınız.

Belarus'ta Yeme İçme

Belarus'ta Yeme İçme

Belarus turunuz sırasında acıktıysanız bilmeniz gerekiyor ki geleneksel Belarus yemekleri her zaman çorbayla başlamaktadır. Pancar ve lahanayla harmanlanan ve biraz da et bulyon katılarak leziz bir hale gelen Khalandik adlı bu çorba turunuz sırasında mutlaka tatmanız gereken lezzetlerin başında gelmektedir.

Domuz eti,köfte,patates ve çorbayı neredeyse her yemeklerinde kullanan Beyaz Rusya mutfağında diğer popüler yiyeceklerden biri ise Draniki yemeğidir. Rendelenmiş patates,un ve yumurta ile krep haline getirildikten sonra üzerine isteğe göre haşhaş,domuz eti yada mantar konularak servis edilmekte olan bu yemeği yemeden dönmemenizi öneririz. Ayrıca Kalduny adlı meşhur köfteleri de mutlaka denemeye değer.

Belarus'ta Eğlence

Belarus'ta Eğlence

Eğlence denilince özellikle Minsk bölgesi Belarus'un en canlı ve popüler eğlence mekanlarını içinde barındırmasıyla ilk sırada geliyor.Ayrıca giyime ve şık olmaya önem veren mekanlar, sabah 5-6 lara kadar sınırsız eğlence hizmeti sağladığı için Belarus turunuz boyunca sabahlara kadar doyasıyla eğlenmeniz mümkün.

Next Club Minsk, Black House Minsk, Dozari Club ise mutlaka uğramanız gereken yerlerden birkaç tanesi olarak size önerimiz olabilir.

Belarus'ta Ulaşım

Belarus'ta Ulaşım

Belarus’ta oldukça ucuza seyahat etmeniz mümkün çünkü şehir ulaşım konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Gerek şehir içi gerek şehir dışı tren kullanımlarında her zaman düşük fiyatlı bir politika benimsenmesi sebebiyle raylı sistemler oldukça fazla tercih edilmektedir.

Bu nedenle şehir içi veya şehir dışı seyahatlerinizde size önerimiz demir yolunu kullanmanız olacaktır. Fakat bunlar dışında diğer toplu taşıma araçları olan taksiler ve otobüslerle de şehirde oldukça kolay seyahat edebilirsiniz.