Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Butik Oteller

Butik Oteller

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
Mysea Hotels Alara
Puanı 4.3
Antalya, Alanya Okurcalar Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Çanakkale, Assos Behramkale Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Fiyat için
Lighthouse Lilia Villas
Puanı 4.1
Muğla, Fethiye Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Utopia Lodge Hotel
Puanı 4.3
Muğla, Fethiye Fethiye Merkez Mevkii
Butik Otel
Fiyat için
Kefi Beach
Puanı 4.1
Muğla, Bodrum Ortakent Mevkii
Butik Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller
Fiyat için
Faros Hotel
Puanı 4.1
Muğla, Bodrum Göltürkbükü Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Fikret Bey Konagı
Puanı 4.3
Balıkesir, Ayvalık Cunda Adası Mevkii
Butik Otel
Fiyat için
Soothe Hotel
Puanı 4.3
Antalya, Kaş Kaş Merkez Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Dalyan Hotel Caria Royal
Puanı 4.3
Muğla, Ortaca Dalyan Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Balıkesir, Ayvalık Ali Bey Adası Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller
Fiyat için
Assos Oleas Hotel
Puanı 4.3
Çanakkale, Assos Ayvacık Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Gumushan Butik Otel
Puanı 4.3
Balıkesir, Edremit Akçay Mevkii
Butik Otel
Fiyat için
Afet Hanım Konağı
Puanı 4.3
İzmir, Çeşme Alaçatı Mevkii
Daireler
Balayı Otelleri
Fiyat için
Lissiya Hotel
Puanı 4.3
Muğla, Fethiye Kabak Koyu Faralya Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Villalar
Balayı Otelleri
Fiyat için
Muğla, Ortaca Dalyan Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Butik Oteller Yazıları
Butik Oteller Nedir?

Butik Oteller Nedir?

Butik Oteller büyük otellere göre renkli, salaş, küçük ve samimi sosyal yaşam tarzını benimseyen çoğunlukla 20-30 arası ya da daha az oda sayısı bulunan bir otel çeşididir. Büyük çoğunlukla oda kahvaltı bazen de yarım pansiyon konsepti ile hizmet veren Butik Oteller, sakin ve huzurlu yapılarıyla dikkat çeker. Büyük otellere göre daha az sayıda misafir ağırladıklarından dolayı misafirlerle daha sıcak ilişkiler kurma fırsatına sahip olan bu oteller, hem peyzajı hem de mimarisi yönüyle güncel trendlere ve modaya oldukça uyumlu yapıları ile dikkat çekerler.

Türkiye'de En İyi Butik Oteller

Güzel ülkemizin dört bir yanında farklı tarzlara sahip çok sayıda butik otel bulunmaktadır. Kış tatilinizi sıcak ve sevimli bir otelle taçlandırmak için Dağ Otelleri, özellikle son zamanlarda sağlık ve tedaviler için sıklıkla tercih edilen Termal Oteller ya da Ege ve Akdeniz bölgelerimizde bulunan çok sayıda Butik Otel son zamanlarda tatilseverlerin uğrak mekanları haline gelmektedir.Bu otellerden birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Doria Hotel Yacht Club Kas
 • Perdue Otel
 • Cape Bodrum Beach Resort
 • Ortunç Hotel
 • Casa Dell Arte Residence
 • Kairaba Alaçatı Beach Resort & Spa


Butik Otel Fiyatları

Butik Otel Fiyatları çok sayıda parametreye göre değişim gösterebilmektedir. Tatilinizi planladığınız sezon, tatilinizin uzunluğu, rezervasyon yaptırdığınız zaman, otelin konumu ve özellikleri fiyatlarda farklılıklara neden olmaktadır. Yalnızca oda hizmeti veren bir butik otel gecelik ortalama 30-40 € gibi fiyatlardan başlayarak değişebilir. Herhangi bir tavan fiyatı belirtmenin güç olduğu Butik Otellerde bütçe dostu bir tatil yapmak için en doğru seçenek erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak olacaktır.  


Butik Bodrum Otelleri

Türkiye’nin yoğun ilgi altındaki tatil beldelerinden biri olan Bodrum, her şey dahil konseptte hizmet veren tatil köyleri veyahut yıldızlı otellerinin yanı sıra rahat, renkli, salaş yapıdaki Butik Otelleriyle de dikkatleri üzerine toplamayı başarmaktadır. Yaz tatilini Bodrum’da sakin ve huzurlu bir mekanda geçirmek isteyen çok sayıda tatilsever Bodrum bölgesindeki Butik Otellere akın etmektedir. Bodrum ve çevresinde sıkça tercih edilen birkaç Butik Oteli şu şekilde söyleyebiliriz:

 • Cape Bodrum Beach Resort
 • Casa Dell Arte Residence
 • Avantgarde Collection Yalıkavak
 • Senses Hotel
 • Vita Bella Hotel Resort & Spa


Butik Antalya Oteleri

Yaz tatillerinin vazgeçilmez destinasyonu olan Antalya’yı sık sık her şey dahil otelleri ve tatil köyleri ile biliriz. Ancak bu tarz konseptlerle hizmet veren otellere ek olarak Antalya ve çevresinde çok sayıda Butik Otel de bulunmaktadır. Birçok tatilseverin uğrak mekanlarından olan Butik Antalya Otelleri, turizmin merkezi Antalya’da sessiz sakin bir tatili imkanı sunmaktadır. Renkli yapısı, enfes yemekleri, sıcak hizmeti, salaş mimarisi ve güler yüzlü çalışanları ile öne çıkan bu oteller aynı zamanda Kreatif Tasarım Otelleri kategorisinde de bulunabilmektedir. Antalya bölgesinde sıklıkla tercih edilen birkaç Butik Otel şöyledir:

 • Doria Hotel Yacht Club Kas
 • Anjeliq House Otel
 • Ambassador Plaza Hotel
 • Venüs Hotel


Şehirlere Göre Butik Oteller

Türkiye’nin pek çok şehrinde butik oteller bulunmamaktadır ancak bu otellerin sayıları ve ziyaret amaçları birbirlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle otellerin konseptleri de farklıdır. Örneğin Kapadokya, Butik Otel sayısının fazla olduğu bir yerdir. Bölgenin tarihi,doğal güzelliklerini ziyaret eden insanlar genellikle bu tarz salaş otellerde kalmaktadır. Bununla beraber Antalya, Muğla, Çanakkale, Aydın gibi özellikle yaz tatillerinin oldukça yoğun yaşandığı illerimizde Butik Oteller çoğunlukla kalabalık ve büyük otel tatillerine bir alternatif sunmaktadır.

Butik Otellerin Özellikleri / Ayrıcalıkları

Butik Otellerin misafirleri için sunduğu pek çok fırsat bulunmaktadır. Bunlardan ilki tatilseverler için salaş, sıcak ve samimi bir ortam hazırlıyor olmasıdır. Günümüzde çok sayıda insan beş yıldızlı otellerin kalabalığından ve ve böyle ortamlarda çok kişi ile birlikte tatil yapmanın zorluğundan dolayı Butik Otel tercih etmektedir. Bu noktada Butik Oteller kafa dinlemek ve kalabalıktan bir nebze kaçınmak isteyen misafirlere ciddi anlamda avantaj sağlamaktadır. Bununla birlikte Butik Otellerin bir diğer ayrıcalığı ise servis kalitesinin yüksek olmasıdır. Az sayıda misafir ağırlamasının bir sonucu olarak kaliteli hizmetler genellikle kişilere özel olarak verilmektedir ve bu da misafirlerin oldukça konforlu hissetmesini sağlamaktadır.  

Kimler Butik Otel Tercih Etmeli?

Kimler Butik Otel tercih etmeli sorusunun en kesin ve net yanıtı hiç kuşkusuz kalabalık bir tatilden ziyade sakin ve huzurlu bir tatil planı olan herkesi kapsayan ortak bir küme olacaktır. Daha salaş, sakin, sessiz, şirin ve en önemlisi huzurlu bir tatil düşleyen tüm tatilseverlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlanan Butik Oteller, bu şekilde planlanan tatillerin en çok tercih edilen otel konseptleri haline gelmiştir. Butik Oteller konseptleri ve yapıları itibariyle hem tek başına kafa dinlemek isteyen hem çocuklu veya bebekli aileler hem de büyük otellere göre uygun fiyatlarıyla gençler ve öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.


Butik Oteller Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Butik oteller nedir?

Butik otel genellikle 20 ile 30 kadar veya daha az odası bulunan, dört ve beş yıldızlı otellere göre daha salaş ve renkli tasarlanmış tesislerdir. Diğer otellere göre Küçük Oteller olarak değerlendirilebilecek Butik Oteller, karmaşadan ve kalabalıktan uzak tatil yapmak isteyen tatilsever için oldukça uygun mekanlardır. Genellikle oda kahvaltı konsepti ile hizmet verirler. Siz de tatil yaparken kafa dinlemek istiyorsanız, butik otelleri tercih edebilirsiniz.


Hangi tip otelleri butik otel olarak kabul edilir?

Dört ve beş yıldızlı otellere göre daha az sayıda oda ve personele sahip oteller genellikle butik otel olarak kabul edilmektedir. Butik oteller renkli mimarisi, sıcak çalışanları ve kalabalıktan uzak yapısı ile tatilseverler tarafından oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Türkiye’de Bodrum’dan Kaş’a , Fethiye’den Marmaris’e, Bolu’dan Şile’ye pek çok yerde oldukça keyifli butik oteller bulunmaktadır. Butik oteller genellikle oda kahvaltı konsepti ile hizmet verseler de herşey dahil konseptli butik oteller de bulunmaktadır.

Butik otellerin avantajları nelerdir?

Butik otellerin tatilseverlere sağlayacağı en büyük avantaj sakin ve huzurlu bir ortamdır. Tatil yaparken gözden uzak olmak ve kafa dinlemek tatilciler genellikle butik otelleri tercih etmektedir. Sakin ve yeşil doğası,güleryüzlü çalışanları, renkli mimarisi ve salaş mekanlarıyla butik oteller tatilcilerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kış tatilleri için Uludağ Otelleri, yaz tatilleri için ise Edremit Otelleri arasında harika butik oteller bulunmaktadır.

Butik otel fiyatları ne kadar?

Butik otel fiyatları tatil yapmak istediğiniz sezona, otelin konumuna ve özelliklerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca otelin konsepti de fiyat konusunda önem taşımaktadır. Örneğin her şey dahil konseptte bir butik otel için 1 gecelik bir oda fiyatı 50 € civarından başlamaktadır. Benzer bir sezonda sadece oda hizmeti veren bir butik otelde bir gecelik oda fiyatı ise ortalama 40 € taban fiyatlarıyla sunulmaktadır. Fakat başta söylediğimiz gibi fiyatlar dönemsel olarak büyük farklılıklar gösterebileceğinden dolayı 0850 303 0 733 veya 0542 2939382 numaralı direk hatlarımızdan Tatil Eksper’lerimizi arayabilir, en güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

En iyi butik otel hangisidir?

Ülkemizde harika bir tatil coğrafyası bulunmaktadır. Buna bağlı olarak çok sayıda birbirinden farklı konsept veren harika oteller vardır. Bu durum butik oteller için de geçerlidir dolayısıyla birine en iyi desek diğerine haksızlık etmiş oluruz. Fakat sizler için birbirinden farklı bölgelerde bulunan birkaç butik oteli şöyle derleyebiliriz:

 • Club Papatya Hotel: Kuşadası’nda bulunan Clup Papatya, tam pansiyon hizmet vermektedir. Animasyon, plaj voleybolu, spa, dart gibi keyifli etkinliklere ev sahipliği yapan otel sahile 600 m uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Saylam Suites: Kaş mevkiinde bulunan Saylam Suites, sahile 750m mesafede bulunmaktadır. Tüm odaları suit olarak tasarlanmış butik otel oldukça şık dizayn edilmiştir.

 • Corner in Cappadocia Hotel: Balayı Otelleri arasında vazgeçilmezlerden biri olan Corner in Cappadocia, harika tarihi dokuyla misafirlerini karşılamaktadır. Otelin taş duvarları ve Kapadokya’nın harika tarihi ile geçmişe doğru bir gezintiye çıkmaya hazır olun.
 • Cappadocia Eagle Cave Inn Hotel: Mistik tarzıyla Kapadokya’ya merak duyan herkesin seveceği Ürgüp Otelleri’nden bir diğeri de Eagle Cave Inn Otel’dir. Kapadokya’nın bir diğer gözü de diyebileceğimiz otel; ATV turları ve mahzeninde bulundurduğu efsane şaraplarıyla sizi bekliyor. • Butik otellerde her şey dahil fiyatlama olur mu?

  Butik otellerde her şey dahil konsepti bulunmaktadır. Hatta Akdeniz ve Ege bölgelerinde bulunan çok sayıda butik otelin her şey dahil konseptinde hizmet verdiğini söyleyebiliriz fakat bu sistem büyük otellerde olduğu kadar sık rastlanmaz. Butik oteller genelinde söylemek gerekirse, bu tip oteller genellikle oda kahvaltı konsepti ile hizmet vermektedir. Eğer her şey dahil konseptiyle hizmet veren butik otelleri öğrenmek ve detaylı bilgi almak istiyorsanız, Tatil Eksper’e danışabilir ve sizin için en uygun otele rehberimiz eşliğinde karar verebilirsiniz.

  Denize kıyısı olan butik oteller hangileridir?

  Muhteşem bir tatil coğrafyası bulunan ülkemizde çok sayıda denize sıfır butik otel bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz:

  • Surtel Hotel:Kuşadası, Aydın
  • Avantgarde Collection Yalıkavak: Bodrum,Muğla
  • Mendos Garden Exclusive: Fethiye, Muğla
  • Cunda Kıvrak Otel: Ayvalık Ali Bey Adası, Balıkesir
  • Casa Blanca Beach Hotel: İçmeler, Muğla

  Ne zaman butik otellere rezervasyon yapmalıyım?

  Hem keyifli hem de uygun fiyatlı bir tatil yapabilmek için Ekim ayından başlayan erken rezervasyon imkanlarından faydalanabilirsiniz. Erken rezervasyon ile en büyük indirim fırsatlarını yakalayabileceğinizi unutmayın. Erken rezervasyon her yıl ekim ve kasım aylarında başlayıp haziran ayının başlarına kadar devam etmektedir. Ancak dilediğiniz otelde istediğiniz zaman aralıklarında yer bulabilmek adına tatilinizi erkenden planlamanız uzmanlarımız tarafından tavsiye edilmektedir.