Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Bursa
Bursa

Uludağ Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
ÇOCUK BEBEK
OTEL AKTİVİTELERİ
Alkoçlar Uludağ Hotel
Puanı 4.1
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
Otel
Bursa, Uludağ Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
Otel
Karinna Orman Köşkleri
Puanı 4.1
Bursa, Uludağ Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Bursa, Uludağ Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Monte Baia Uludag
Puanı 4.5
Bursa, Uludağ Uludağ 2. Bölge Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Bof Hotels Uludag Ski Convention Resort
Puanı 4.3
Bursa, Uludağ Uludağ 2. Bölge Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Trend Life Hotels
Puanı 4.3
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri
Otel Fahri
Puanı 4.3
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
Otel
Karinna Hotel Convention & Spa
Puanı 4.3
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Kaya Uludag Hotel
Puanı 4.3
Bursa, Uludağ Uludağ 2. Bölge Mevkii
Otel
Balayı Otelleri
Kar Hotel
Puanı 4.3
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
Otel
Mila Uludag Otel
Puanı 4.3
Bursa, Uludağ Uludağ 1. Bölge Mevkii
Otel
1 2
Uludağ Yazıları
Uludağ Otelleri'nde Keyifli Bir Tatil Geçirmeye Ne Dersiniz?

Uludağ Otelleri'nde Keyifli Bir Tatil Geçirmeye Ne Dersiniz?

Antik çağda Olympos olarak adlandırılan Uluğdağ, 2543 metre yüksekliğindedir. Uludağ yüksekliğinden dolayı antik çağ dönemde tanrıların evi olarak nitelendirilmiş ve Yunan mitolojisinde önemli bir yer edinmiştir. Ayrıca Yunan mitolojisine göre; Zeus ve 12 diğer tanrıya ev sahipliği yaptığı söylenmektedir. Hatta Troya Savaşı' nı Zeus ve diğer 12 tanrı Uludağ' ın zirvesinde oturarak birlikte izledikleri rivayet edilmektedir. Daha sonraki dönemde Olympos yani Uludağ Roma İmparatorluğu' nun toprakları arasına katılmıştır. Roma döneminde de resmi dinin Hristiyanlık olmasıyla birlikte Uludağ din adamlarının mabedi haline gelmiş ve bölgeye 28 tane manastır kurulmuştur. Bursa' nın fethedilmesiyle birlike Uludağ'daki manastırlarda bulunan Hristiyan din adamları bölgeyi terk etmiştir. Böylece bölgede Müslümanlık hakim olmuş ve Uludağ' da Müslüman dervişlerin ibadet ve dinlenme mekanı haline gelmiştir. Roma döneminde Keşis Dağı olarak adlandırılan Uludağ, cumhuriyetin ilanı sonrası bugünkü Uludağ adını almıştır. Uludağ, Bursa ilimize bağlı kış turizminin önemli noktalarındandır. Ülkemizin en büyük kayak merkezine sahip olan Uludağ; doğa ve kış sporlarıyla bölgede önemli bir yere sahiptir. Her yıl yüzlerce turist bölgenin doğal güzellikleri keşfetmek ve kış tatili geçirmek için bölgeyi ziyaret etmektedir. Türkiye' de kış tatili denince akla gelen önemli adreslerden biri olan Uludağ' da tatilinizi geçirmek için sizde Uludağ Otelleri'nden yerinizi Tatileksper avantajlarından yararlanarak erkenden yaptırın.

Uludağ' da Gezilecek Yerler

Uludağ' da Gezilecek Yerler

Uludağ dendiğinde akla ilk olarak kayak merkezleri gelmektedir. Ancak Uludağ' da kayak merkezlerinin dışında her mevsim gidebileceğiniz ziyaret edip, görmeniz gereken yerler vardır. Uludağ Milli Parkı bu yerlerden ilkidir. Oldukça geniş bir alan içinde farklı bitki ve hayvan çeşitlerini bir arada görebileceğiniz temiz havayı içinize çekebileceğiniz mekanlardan biridir Uludağ Milli Parkı. Bunun yanında gezilip görülmesi gereken noktalar; Çobankaya Yaylası, Softaboğan Şelalesi, Bakacak Tepesi, Oylat Kaplıcaları, Buzlı Göl ve Aynalı Göl Uludağ' ın meşhur doğal güzellikleridir.

Uludağ' da Yapılacak Aktiviteler

Uludağ' da Yapılacak Aktiviteler

Uludağ' da yapılacak aktiviteler arasında ilk sırada kış sporları gelmektedir. Erciyes Otelleri, Kartalkaya Otelleri ve diğer Kayak Merkezi Otelleri 'nde olduğu gibi Uludağ Otelleri 'nde de kayak , kıyafet, kayak ayakkabısını kiralayabiliyorsunuz. Türkiye' nin en büyük kayak pistine sahip Uludağ' a gelip kış sporlarını denemezseniz olmaz. Kayak, snowboard gibi adrenalin dolu kış sporlarını farklı zorluk derecelerine sahip alanlarda deneyerek tecrübe edinebilirsiniz. Kar motoru, palet ve Atv kullanarak karda gezinti yapabilirsiniz. Telesiyej veya teleferik ile dağ tırmanışı yapabilir, Uludağ'ın mükemmel manzarasını fotoğraflayabilirsiniz. Bahar veya yaz mevsiminde kamp, trekking, tırmanış ve piknik yapabilirsiniz. Bu arada Uludağ' dan dönmeden mutlaka mangalda sucuk ekmekten tatmalısınız!

Uludağ' da Ne Yenir?

Uludağ' da Ne Yenir?

Bursa dendiğinde akla gelen ilk lezzet Bursa İskender' dir. Bursa Uludağ gittiğinizde bölgenin vazgeçilmez tadı bol tereyağlı iskenderi tatmadan dönmemelisiniz. Bunula birlikte Uludağ' da pideli köfte, cantık, kestane şekeri, kemalpaşa tatlısı, sac tava, anjelik reçeli, ve cevizli lokumu mutlaka denemelisiniz. Yöresel tatlar ile birlikte Uludağ Otelleri' nde dünya mutfağından lezzetler, özel menüler ve açık büfe lezzetlerden tadabilirsiniz. Zengin mutfak kültürüne sahip Uludağ Otelleri' nde tatilinizin tadını çıkarırken sizlere sunduğu ayrıcalıklarla mükemmel bir tatil yaşayabilirsiniz.

Uludağ Gece Hayatı Nasıldır?

Uludağ Gece Hayatı Nasıldır?

Bursa gece hayatında içinizi ısıtacak birbirinden güzel aktiviteler düzenlenir. Kış turizmin odak noktası olan Uludağ' da gece hayatında eğlence havanın kararmasıyla başlayıp, sabahın ilk ışıklarında son bulmaktadır. Bölgede Uludağ Kayak Merkezi Otelleri' nde festivaller gerçekleştirilmektedir. Festivalde ünlü sanatçılar şarkılarıyla ortamı hareketlendirirken, DJ performanslarıyla eğlence doruk noktasına ulaşır. Uludağ gece hayatı oteller, kulüpler ve barlarda birbirinden eğlenceli etkinliklerle devam eder. Uludağ gece hayatında oldukça meşhur After Ski Partilerde mutlaka katılmanız gereken diğer etkinlikler arasındadır. 

Sömestr Tatili dışında çocuklarınızla hafta sonu, bir kar tatili yapmak isterseniz Kartalkaya Otelleri 'ne alternatif Uludağ Otelleri 'nden yer ayırtabilirsiniz.

Uludağ Otelleri Hakkında

Uludağ Otelleri Hakkında

Uludağ Otelleri, misafirlerine kaliteli hizmet anlayışıyla yaklaşan, misafirlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapasiteye sahiptir. Bursa Uludağ 1. Bölge Otelleri ve Uludağ 2. Bölge Otelleri arasında her ziyaretçinin bütçesine uygun konaklama imkanı sunan oteller mevcuttur. Özellikle kış tatili ve kış sporu yapmak için tercih edilen Uludağ Otelleri arasında Uludağ Kayak Merkezi Otelleri' de bulunmaktadır. Sporseverlerin tercih ettiği Uludağ Kayak Otelleri ziyaretçilerine konaklamanın yanında kış sporu yapma imkanını sağlar. Sizde Uludağ'da keyifli bir tatil geçirmek için, Tatileksper ayrıcalıklarından yararlanarak, erken rezervasyon yaptırın, yerinizi hemen ayırtın.

Uludağ Her Şey Dahil Oteller

Uludağ’da güzel bir kış tatili geçirmek için erken rezervasyon otel seçenekleri arasından dilediğini seçerek hemen yerinizi ayırtabilirsiniz. Kayak merkezlerinin gözdesi olan Uludağ özellikle kış aylarında yoğun bir dönem geçirdiği için erken rezervasyon yaptırmak her zaman ideal olacaktır. Erken rezervasyon ile avantajlı fiyatlardan rahatlanabilir, 5 yıldızlı konforlu otellerde tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Uludağ'da konaklayabileceğiniz 5 yıldızlı, her şey dahil, ultra her şey dahil, yarım pansiyon ve tam pansiyon gibi seçeneklere sahip oteller ile mükemmel bir tatil geçirmek için TatilEksper'i takip ederek, uygun fiyatlarla konaklama imkanı yakalayabilirsiniz.


Uludağ Butik Oteller

Bursa’nın beyazlarla kaplı tepesi Uludağ, Türkiye’deki kayak merkezlerinin başında gelir. Uludağ’ın birbirinden konforlu butik otellerinde kaliteli ve romantik bir tatil geçirebilirsiniz. Sıcak konseptleri ile tatil severlerin ilgisini çeken butik oteller popülerliği sebebiyle erken rezervasyonların takibini arttırmıştır. Erken rezervasyon seçeneği ile son yılların gözdesi olan Uludağ Butik otellerinde yerinizi ayırtabilir ve tatilin keyfini çıkartabilirsiniz.


Uludağ Otel Fiyatları

Her bütçeye uygun Uludağ otelleri TatilEksper.com’ da bulunuyor. Erken rezervasyon otel fiyatları, her şey dahil otel fiyatları ve butik otel fiyatları gibi daha birçok indirimli fiyat fırsatlarından yararlanmak için TatilEksper.com ayrıcalığı ile yerinizi ayırtabilirsiniz. Ayrıca TatilEksper.com' un fonksiyonel arama ve sıralama seçenekleri ile en uygun Uludağ otel seçeneklerini bulmak oldukça kolay. İster en ucuz Uludağ otel seçeneklerine göre sıralama yapabilir isterseniz de en popüler Uludağ otelleri sıralaması yaparak hızlı bir şekilde otel rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.


Uludağ Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Önceden tatil planınızı oluşturarak erken rezervasyon seçeneği ile Uludağ otellerindeki indirimli fiyatlardan yararlanabilir, konforlu bir tatilin keyfini TatilEksper.com ayrıcalığı ile çıkartabilirsiniz. Sadece TatilEksper'e özel indirimlerden oluşan Uludağ Erken Rezervasyon Otelleri, en kaliteli tatili en uygun bütçe ile gerçekleştirmeniz için yanınızda.


Uludağ Otelleri 1.Bölge ve 2. Bölge

Uludağ 1.Bölge Otelleri ve 2.Bölge Otelleri için rezervasyonunuzu erken yaptırarak konforlu bir tatilin keyfini çıkarın. Uludağ her şey dahil otellerinde zevkinize ve bütçenize uygun bir kayak tatili fırsatı yakalayabilirsiniz.


Uludağ’a Ne Zaman Gidilir ?

Uludağ Bursa sınırlarının içerisinde Türkiye'nin en değerli kayak merkezlerinden biridir. Türkiye’nin kış sporu ve doğa sporu merkezi olan Uludağ’a özellikle Aralık, Ocak ve Şubat aylarında gitmek kayak severler için daha uygun olacaktır.


Uludağ’a Nasıl Gidilir ?

Uludağ’a havadan gidiş mümkün değildir. İstanbul üzerinden kendi aracınız veya otobüs ile gidebilir, başka şehirlerden ise uçak ile İstanbul’a gelerek dilerseniz kara yoluyla, dilerseniz de deniz yolu ile Bursa'ya geçerek oradan otobüs veya araç ile Uludağ’a ulaşım sağlayabilirsiniz.Uludağ’da Ulaşım

Uludağ’da ulaşım için özel aracınızı veya taksi kullanabilirsiniz. Ancak Uludağ Oteller bölgesinde çok fazla yolculuk yapmanızı gerektiren bir durum olmayacaktır. Bursa'dan ise Uludağ’a dilerseniz dolmuş, dilerseniz otobüs dilerseniz de teleferik ile ulaşım sağlayabilirsiniz.


Uludağ'da Gezilecek Yerler

Uludağ dendiğinde akla ilk olarak kayak merkezleri gelmektedir. Ancak Uludağ' da kayak merkezlerinin dışında her mevsim gidebileceğiniz ziyaret edip, görmeniz gereken yerler vardır. Uludağ Milli Parkı bu yerlerden biridir. Geniş bir alan içinde farklı bitki ve hayvan çeşitlerini bir arada görebileceğiniz temiz havayı içinize çekebileceğiniz mekanlardan biridir Uludağ Milli Parkı. Bunun yanında gezilip görülmesi gereken noktalar; Çobankaya Yaylası, Softaboğan Şelalesi, Bakacak Tepesi, Oylat Kaplıcaları, Buzlu Göl ve Aynalı Göl Uludağ'ın meşhur doğal güzellikleridir.


Uludağ' da Yapılacak Aktiviteler

Uludağ'da yapılacak aktiviteler arasında ilk sırada kış sporları gelmektedir. Bilindiği gibi Uludağ bir kayak merkezidir. Erciyes Otelleri, Kartalkaya Otelleri ve diğer Kayak Merkezi Otelleri 'nde olduğu gibi Uludağ Otelleri 'nde de kayak , kıyafet, kayak ayakkabısı kiralanabiliyor. Türkiye' nin en büyük kayak pistine sahip Uludağ' a gelip kış sporlarını denemezseniz olmaz. Kayak, snowboard gibi adrenalin dolu kış sporlarını farklı zorluk derecelerine sahip alanlarda deneyerek eğlenceli bir deneyim kazanabilirsiniz. Kar motoru, palet ve Atv kullanarak karda gezintiler yapabilirsiniz. Telesiyej veya teleferik ile dağ tırmanışı yapabilir, Uludağ'ın mükemmel manzarasını fotoğraflayabilirsiniz. Bahar veya yaz mevsiminde kamp, trekking, tırmanış ve piknik yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer Uludağ’a gidiyorsanız sucuk ekmek yemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.


Uludağ' da Ne Yenir?

Bursa dendiğinde akla gelen ilk lezzet Bursa İskender' dir. Bursa Uludağ gittiğinizde ilk yapmanız gerekenlerden biri bol tereyağlı bir iskender yemek olmalıdır. Bununla birlikte Uludağ' da pideli köfte, cantık, kestane şekeri, kemalpaşa tatlısı, sac tava, anjelik reçeli, ve cevizli lokumu mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden sadece birkaçıdır. Yöresel tatlar ile birlikte Uludağ Otelleri müşterilerine dünya mutfağından lezzetler, özel menüler ve açık büfe lezzetleri sunmaktadır. Zengin mutfak kültürüne sahip Uludağ Otelleri' nde tatilinizin tadını çıkarırken sizlere sunduğu konfor ile mükemmel bir tatil yaşayabilirsiniz.


Uludağ Gece Hayatı ve Festivaller

Bursa gece hayatı oldukça hareketlidir. Kış turizmin odak noktası olan Uludağ' da gece hayatında eğlence havanın kararmasıyla başlayıp, sabahın ilk ışıklarında son bulmaktadır. Uludağ’da özellikle kış aylarında birçok festival düzenlenmiştir. Festivalde ünlü sanatçılar, yerli ve yabancı dj'lerin sahnesinin yanı sıra birçok aktivite düzenlenmektedir. Ünlü müzisyenler şarkılarıyla ortamı hareketlendirirken, DJ performanslarıyla eğlence doruk noktasına ulaşır. Uludağ gece hayatı oteller, kulüpler ve barlarda birbirinden eğlenceli etkinliklerle devam eder. Uludağ’da özellikle After Ski Partileri oldukça meşhurdur. Eğer gece hayatını Sömestr Tatili dışında çocuklarınızla hafta sonu, bir kar tatili yapmak isterseniz Kartalkaya Otelleri 'ne alternatif Uludağ Otelleri 'nden yer ayırtabilirsiniz.


Uludağ’da Alışveriş

Uludağ alışveriş seçenekleri arasında Uludağ otelleri içerisindeki küçük dükkanlarda bulunmaktadır. Bunun yanında merkeze indiğinizde çeşitli hediyelik eşya dükkanlarına uğrayarak Bursa'ya ve Uludağ özgü küçük objeler satın alabilirsiniz. Uludağ’a gidiş yolunda veya dönerken mutlaka Bursa Kapalı Çarşıya uğramanızı tavsiye ederiz. Bursa kapalı çarşıda bursa havlusu, ipek şallar ve ipek kumaşlar gibi çeşitli tekstil ürünleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda Bursa'nın geleneksel lezzetlerini satın alabileceğiniz çeşitli mekanlarda bulunmaktadır.


Uludağ Otelleri Hakkında

Uludağ Otelleri, misafirlerine kaliteli hizmet anlayışıyla yaklaşan, misafirlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapasiteye sahiptir. Bursa Uludağ 1. Bölge Otelleri ve Uludağ 2. Bölge Otelleri arasında her ziyaretçinin bütçesine uygun konaklama imkanı sunan oteller mevcuttur. Özellikle kış tatili ve kış sporu yapmak için tercih edilen Uludağ Otelleri arasında Uludağ Kayak Merkezi Otelleri' de bulunmaktadır. Sporseverlerin tercih ettiği Uludağ Kayak Otelleri ziyaretçilerine konaklamanın yanında kış sporu yapma imkanını sağlar. Sizde Uludağ'da keyifli bir tatil geçirmek için, Tatileksper ayrıcalıklarından yararlanarak, erken rezervasyon yaptırın, yerinizi hemen ayırtın.


Uludağ Tatil Önerileri

Uludağ’da kış aylarında kayak otellerini seçerek kış sporlarının tadını çıkarmakla birlikte, yaz ve bahar aylarında da kamp ve trekking gibi aktivitelerle Uludağ’ın güzel doğasında zaman geçirebilirsiniz.


Uludağ’da Nerede Kalınır ?

Uludağ’a gittiğinizde eğer lüks zevkleriniz varsa her şey dahil otelleri tercih edebilirsiniz. Erken rezervasyon otellerini tercih ederek tatilinizi önceden planlayarak Tatileksper ayrıcalığı ile indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Sıcak bir konsept ve konforlu, sakin bir tatil tercih ediyorsanız butik otelleri seçmenizi öneririz.


Uludağ’ın Doğal Güzellikleri

Eğer Uludağ gidiyorsanız mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri Uludağ Milli Parkı’dır. 1961 yılında milli park olarak ilan edilen Uludağ Milli Parkı, Bursa ovasından yukarı doğru çıkıldığında bitki kuşakları botanik bilimindeki tanımlamalara uygun şekilde yer almıştır. Bu özelliği ile Uludağ uluslararası olarak ün kazandırmıştır. Uludağ Milli Parkı’nın yanı sıra Softaboğan Şelalesi ve Uludağ Kayak Merkezini de görmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle kayak severler Uludağ kayak merkezine giderek kış sporları aktivitelerinden yararlanabilirler. Dilerseniz Uludağ 1.Bölge ve Uludağ 2. Bölge otellerinde konaklayarak daha fazla fırsat elde edebilirsiniz.


Uludağ Kayak Otelleri

Uludağ kayak otelleri, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en özel ve seçkin konaklama tesislerindendir. Çok büyük oranda oldukça yüksek standartta konaklama tesislerine ev sahipliği yapan Uludağ, geniş yelpazeli aktivite seçenekleriyle de ön plana çıkar. Konaklama yaptığınız tesiste birçok farklı aktiviteden yararlanarak eğlenceli anlar geçirebilirsiniz. Bembeyaz karın içerisinde sıcacık kafe ya da restoranlarda bir yudum kahve içebilir veya leziz yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Birçok yöresel lezzetin başkenti olan Bursa, başta İskender Kebap olmak üzere oldukça iddialı yemek seçeneklerine de sahiptir. Dolayısıyla Uludağ’a gelmişken Bursa’nın dünyaca ünlü bölgesel lezzetlerinin de tadına bakmanız mümkün. Ayrıca Uludağ’ın eşsiz gece hayatına dahil olarak eğlencenizi ikiye katlayabilirsiniz.

Uludağ, kayak tesisleri ve kış sporu olanaklarının dışında da muhteşem bir tatil deneyimi sunar. Özellikle kış aylarında gezginlerin en uğrak noktalarından olan Uludağ’da doğayla iç içe bir tatil deneyimini yüksek standartta hizmet veren otellerde yaşayarak konforu ve huzuru aynı anda hissedebilirsiniz. Uludağ, konaklama alternatifleri açısından ziyaretçilerine oldukça geniş yelpazeli seçenekler sunar. Arzu ederseniz dünyaca ünlü kayak tesislerinin hemen yakınında dünya standartlarında hizmet veren otellerde konaklayabilir ya da daha düşük bütçelere hitap eden konaklama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Kış sporlarından hoşlanmayanlar için de yine Uludağ’da birçok ayrıcalık bulunuyor. Uzun doğa yürüyüşlerine katılabilir, karın bembeyaz dokusunu içinizde hissederek kış aylarının bohemini üzerinden atıp huzur bulabilirsiniz.

Uludağ Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uludağ'a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Kış tatilinizi Uludağ’da yapmaya karar verdiyseniz, gidilecek en uygun tarih aralığı Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır. Yoğunluğun her daim yüksek seyrettiği Uludağ, kış tatili için seçilecek nadide yerlerden biridir. Doğa sporlarının merkezi olan Uludağ’da kış aylarında kayak tatili yaparak, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yaz aylarında da ziyaretçi alan bölgede kamp, trekking ve piknik yapılır.

Uludağ Otel Fiyatları Nasıldır?

Uludağ Otelleri kış turizminin merkezi olan bir bölgede olduğu için hizmet kalitesi açısından fark yaratır. Fiyatlardaki değişimler yoğunluğa bağlı olarak değişse de farklı konaklama seçenekleri, Uludağ 1. Bölge Otelleri ve 2. Bölge Otellerinde bulabilirsiniz. 5 Yıldızlı otellerde konforu elden bırakmadan veya farklı konseptlerdeki Erken Rezervasyon Otellerini değerlendirerek, ekonomik olarak bütçe sarsmayan fiyatlarla kayak tatilini Uludağ’da yapabilirsiniz.

Uludağ Otel Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Uludağ tatil planı yaptığınızda istediğiniz oteli sitemiz üzerinden seçerek online rezervasyon yapma şansınız vardır. Aynı zamanda çağrı merkezimizi arayarak Tatil Eksperlerimiz aracılığıyla otel seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmelerinizde rezervasyon işleminin ardından dilerseniz ödeme adımını da Tatil Eksperlerimiz ile yapabilirsiniz. Ödemelerde 3D güvenlik sistemi kullanıldığı için oldukça hızlı ve güvenlidir. İşlemler sonrası ödeme dekontu ve konaklama sözleşmesi belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilir.

Uludağ'da Kayak Sezonu Ne Zaman Başlar?

Uludağ, İstanbul ve Ankara gibi noktalara yakın olması sebebiyle her daim ilgi görmektedir. Yoğun kar yağışının olduğu dönemlerde genellikle spor faaliyetleri amacıyla ziyaretçiler bölgeye akın eder. Kar ise genellikle Aralık ayında yoğun olarak yağmaya başlar. Yani Uludağ’da Kayak Sezonu kasım-aralıkta başlayarak şubat sonuna kadar hareketli ve yoğun şekilde devam eder. Aynı zamanda karın tuttuğu Ocak ve Şubat ayları kayak sezonunun göbeğidir. Sezonunun başlamasıyla birlikte otellerde yer bulmak güçleşebilir. Bu anlamda Uludağ’da Erken Rezervasyon fırsatlarını takip etmek önemlidir. Erken Rezervasyon fırsatları genellikle sezonun başını ve sonunu kapsar, Ekim ayı itibariyle sezon fiyatları açıklanır.

Uludağ Otelleri Olanakları Nelerdir?

Uludağ Otelleri farklı imkanlarla karşınıza çıkar. Bazı Romantik Otellerde havuz, sauna gibi olanaklar mevcutken, bazı otellerde kaliteli restoran, karşılama, otopark, tur hizmetleri, oda servisi, teraslar ve birçok avantajlı imkan vardır. Kartalkaya Otellerinde olduğu gibi kayak hizmetleri (kıyafet vs kiralama) buradaki otellerde de mevcuttur ve TatilEksper misafirlerine özel indirimlidir. İki bölgedeki otellerde de Her Şey Dahil konseptinin yanında Yarım Pansiyon, oda-kahvaltı hizmetleri de bulunur.

En İyi Uludağ Otelleri Hangileridir?

Uludağ, şık ve kaliteli otel kapasitesi açısından oldukça gelişmiştir. 1. Bölge Otelleri genellikle daha eski ve müdavimi çok olan otelleri barındırırken, 2. Bölge Otelleri Herşey Dahil konsepti bakımından çeşitlilik gösterir. Eğlence ve daha hareketli olan otellerin çoğu 1.Bölgede yoğunlaşmıştır. Daha sakin bir tatil planlayanlar çoğunlukla 2.Bölge Otellerini tercih eder. Her iki tarafta da oteller kaliteli ve memnuniyet açısından tatmin edicidir. En iyi Uludağ Otelleri şu şekilde sıralanabilir;

En Popüler Uludağ Pistleri Hangileridir?

Uludağ, Türkiye’deki en önemli kayak merkezleri arasında olduğu için pist sayısı da oldukça fazladır. 24 adet piste sahip olan bölge, kış turizmi açısından oldukça önemlidir. Farklı seviyelerdeki pistler, hocalar eşliğinde ders alacaklar veya profesyoneller için özellikle yapılmıştır. Çocuklar için uygun olabilecek pistler ebeveynlerin huzurlu bir tatil geçirmesini sağlar. 1. ve 2.Bölgede en popüler pistler arasında; Ergün, Garan, Grand Yazıcı (İtalya Yokuşu), Beceren, Belvü, Osman Yüce, Karkay yer alır.

Uludağ'da Hangi Mevsim Ne Yapılır?

Uludağ’da her mevsim konaklama imkanınız vardır. Kış turizminin kalbi olsa da yaz aylarında bölgede özellikle kamp ve tırmanış olanakları oldukça fazladır. Piknik alanları ve yürüyüş parkurları ise keyifli vakit geçirmeyi sağlar. Kış aylarında kasım ayı itibariyle bölgede yoğun kar yağışı başlar ve ocak şubat aylarında sabit kar, kış tatili ve kayak yapmak isteyenlerin beklentisini karşılayacak düzeye gelir. Soğuk havada bir gelenek haline gelen sucuk ekmek mutlaka denenmelidir. Gece hayatının hareketli olduğu bölgede yaz-kış vakit eğlenceli geçer.

Uludağ Bölgesindeki Ucuz Oteller Hangileridir?

Uludağ’da ekonomik olarak bütçe sarsmayan otel bulunabilir. Uludağ’da Erken Rezervasyon dönemi biraz kısıtlı da olsa sezon başı ve sezon sonunda bütçe dostu fiyatlarla karşılaşmak mümkündür. Bölgedeki şık Butik Otellerde sıcak ve romantik tatil geçirilebilir. Her bütçeye uygun oteller arasından anket oranları yüksek ve sevilen oteller şu şekildedir;

 • Beceren Hotel
 • Erta Soyak Uludağ
 • Trend Life Hotels
 • Hotel Genc Yazici
 • Le Chalet Yazici

Çocuklu Aileler İçin En Uygun Uludağ Otelleri Hangileridir?

Uludağ’da çocuklarınızla birlikte rahat bir tatil yapabilirsiniz. Çocuklar için aktivite ve kayak pistlerinin olduğu bölge, sunduğu imkanlarla konforlu vakit geçirmeyi sağlar. Özellikle otel odalarının çocuklu aileler için uygun olması sebebiyle de tercih edilir. Aynı zamanda Herşey Dahil Oteller, çocuklarınızla birlikte tatil yaparken yeme içme ve diğer konularda fazla düşünmeden huzurlu bir ortam oluşturur. Ayrıca bölgede çok olan Butik Otellerin oda kahvaltı, Tam pansiyon gibi alternatifleri de bir seçenektir. Ekonomik olarak uygun bazı Aile Otelleri;

 • Agaoglu My Mountain
 • Oksijen Zone Hotels Uludağ
 • Bof Hotels Uludag Ski Convention Resort
 • Karinna Hotel Convention & Spa
 • Agaoglu My Mountain
 • Kaya Uludag Hotel
 • Grand Yazici Uludag

Uludağ Kayak Pisti Yakınındaki En İyi Oteller Hangileridir?

Kayak severler çoğu zaman kayak merkezine yakın otellerde konaklamak ister. Kayak Otelleri arasında pistlere yakın olan otellerde teraslardan geçiş yapılabilir. Otellerin sunduğu bazı imkanlardan yararlanarak kayak ayakkabı ve kıyafet ihtiyaçlarınızı karşılayarak, direkt olarak kayak pistine geçebilirsiniz. Uludağ bölgesinde tüm tesisler pistlere son derece yakındır. Herhangi birini seçebilirsiniz.

Uludağ'da Havuzu Bulunan En İyi Oteller Hangileridir?

Uludağ’da her bölgede olduğu gibi bazı otellerin havuzu bulunur. Bunlar genellikle Balayı ve Romantik Otellerin sunduğu imkanlar arasındadır. Uludağ’daki Butik otellerin çoğu farklı konseptte sıcak ve romantik bir ortam açısından tercih edilir. 5 Yıldızlı Otellerde de havuz gibi ek özelliklerin bulunduğu konaklama seçeneği vardır. Uludağ’da keyifli vakit geçirebileceğiniz havuzu olan bazı oteller;

 • Agaoglu My Mountain
 • Oksijen Zone Hotels Uludağ
 • Bof Hotels Uludag Ski Convention Resort
 • Karinna Hotel Convention & Spa
 • Agaoglu My Mountain

Havaalanına Yakın Uludağ Otelleri Hangileridir?

Uludağ’da tatil yapacaklar havayolu üzerinden Bursa’ya gelerek, havalimanından da Uludağ’a ulaşır. Yaklaşık olarak 90-95 km arası bir sürede havalimanından Uludağ’a kolayca ulaşılır. Ziyaretçi akını yaşanan bölgede, her zaman kullanılan havalimanı yolu açık ve süre olarak da kısa sürmektedir. Bursa Havalimanı dönem dönem uçuşa kapalıdır, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden de 90 dakikalık bir yolculukla Uludağ’a ulaşabilirsiniz. Transfer seçenekleri için bizi aramanızı rica ederiz. Uludağ’da tüm tesisler birbirine yürüme mesafesinde olduğu için tüm Uludağ Otelleri’ni inceleyebilirsiniz.

Uludağ Özet Bilgi

Toplam konaklama oteli 21 Otel
Popüler Otel Alkoçlar Uludağ Hotel
Popüler Bölge Uludağ 1. Bölge
Popüler Bilgi Aralık Ayı için Balayı Önerileri