Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Gümüldür Erken Rezervasyon Otelleri

Gümüldür Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
İzmir, Gümüldür Mevkii
Otel
Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
1
Gümüldür Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Gümüldür Erken Rezervasyon Otelleri

Gümüldür Erken Rezervasyon Otelleri

Deniz,kum, Güneş, tatil ve doğa. Hepsini fazlasıyla bulabileceğiniz harika bir yerdir Gümüldür. İzmir’in Güneyinde Menderesin sahil mahallesinde olan bu güzel belde görüldüğünde insana mutluluk ve huzur verecek zenginliklere sahiptir. Gümüldür, Ege Denizi kıyısında bulunan 7 km uzunluğunda sahile sahip olup, mavi bayraklı plajları vardır. Her bütçeye hitap etmesi ile tatilcilerin gözde yerleri arasında bulunmaktadır. Ege bölgesinde ilk narenciyenin yetiştirildiği bu semt Satsuma mandalinasıyla da meşhurdur. Ekonomisi tarıma dayanan Gümüldür, bölgenin en iyi mandalina üretim alanlarına sahiptir.

Gümüldür denince akla gelen öncelikle yeşili ve mavisi olurken denizin en temiz olduğu yerlerden birisidir. İzmir ilinin güneyinde, Menderes ilçesinin sınırları arasında yer alan Gümüldür, Ege denizi kıyısında, doğusunda Özdere, Batısında Payamlı, kuzeyinde Tahtalı Barajı ile çevrelenmiş şirin bir beldedir. Yaz sezonunda hem yerli hem de yabancı misafirlerine ev sahipliği yapan Gümüldür, ziyaretçilerini en iyi şekilde tatillerini geçirme fırsatları sunmaktadır. Bu fırsatları yakalamak için Gümüldür Erken Rezervasyon Otelleri listesine göz atabilirsiniz. İzmir kent merkezine 50, Adnan Menderes Havalimanına 35 km mesafede olması tatilcilerin kolaylığına gelmektedir.


Gümüldür'ün Tarihi

Gümüldür'ün Tarihi

İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Lebedos Gümüldür’ün eski adıdır.  Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi derinliklerinden kopmayı başarıp günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. İsminin Kumadrula kelimelerinden meydane geldiği söylenmektedir.  Yaklaşık olarak 4500 yıllık tarihi sahip belde iklim ve bitki örtüsüyle cazibe merkezlerinden birisi olmuştur. Efes, Teos ve Klaros yolunun üzerinde kalması geçmiş dönemlerde Gümüldür ‘ün büyüyüp gelişmesini engellemiş ve biraz sönük kalmıştır. MÖ 2500 yıllarından günümüze kadar bu bölgede yerleşim ve yaşam devam etmiştir. Luvilerden sonra İyonya, Helenistik Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerini bölge sürekli olarak yaşamıştır.  Bu tarihi semti merak etmemek elde değildir. Gezip görmek isteyenlere kapılarını açan beldeye uygun fiyatlarla elde etmek isterseniz Ekonomik Oteller listesine sitemizden bakabilirsiniz.

Gümüldür’de Gezilecek Yerler

Gümüldür’de Gezilecek Yerler

Yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Gümüldür, bol aktiviteli bir tatil geçirmek isteyenlerin tatil listesinde ilk sırada yer almaktadır. Tarihi güzellikleri ile de ziyaretçilerini geçmişe götüren bir semttir. Bir iyon kenti olan Kolophon Antik Kentini ziyaret edebilir, Kolophon kalıntıları arasında bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz. Gümüldür de gezilecek yerler listesinde yer alan bir diğer antik kent ise Klaros Antik Kentidir. Bu antik kent ilk kurulduğunda önemli derecede kehanet merkezi olarak kabul edilmekteydi. Hristiyanlığın yaygınlaştırılmasından sonra bu antik kentte yaşayanlar başka yerlere göç etmeye başlamışlardır. Cumalı Ilıcaları 50-55 derecelik bir sıcaklık ile misafirlerine hizmet etmektedir. Bu Ilıcanın romatizma ve deri hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Kamp yapmayı sevenler için Kalemlik Milli Parkı da burada bulunmaktadır. İşte doğayla iç içe tatili yaşamanın tam zamanı.

Gümüldür'ün Nesi Meşhur?

Gümüldür'ün Nesi Meşhur?

Tatili güzelleştiren en güzel yönlerden bir tanesi kuşku yok ki daha önce tadılmamış lezzetleri tatmaktır. Bu noktada Gümüldür de sizi birçok mekanda muhteşem Ege ürünleri ile dolu serpme kahvaltıları bekliyor. Kahvaltı sonrası güzel bir gezi sonrasında deniz keyfi ve akşam yemeğine geçebilirsiniz. Akşam yemeğinde de zeytinyağlılarla dolu bir sofra ya da Ege’ye has lezzetler durağına uğrayabilirsiniz. Geniş menüsü ile kebaptan tutun da çeşitli deniz ürünlerine de kolaylıkla erişebilirsiniz. Kalacağınız otellerde bu alanda çok geniş menülere sahip olup size her gün farklı menü seçenekleri sunabilmektedir.