Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Güney Kore Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Japonya Kore Turu
Yurt Dışı Tur
Güney Kore Turları
Tarih: 17.05.2024
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
4,933.75
3947.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Güney Kore - Japonya - Tayvan - Hong Kong Turu
Yurt Dışı Tur
Güney Kore Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Güney Kore Turları Gezi Rehberi

Güney Kore Turları Gezi Rehberi

Kuzeydoğu Asya'da yer alan ve 222,154 kilometrelik yüzölçümü ile Kore Yarımadası'nın neredeyse yüzde 45'lik bir dilimini kaplayan, APEC ve Doğu Asya Zirvesi'nin kuruu üyelerinden biri olan Güney Kore.. 
II. Dünya Savaşı'ndan sonra Sovyetler Bi,rliği ve Amerika Birleşik Devletleri'nin işgalinden kurtularak Kuzey ve Güney olarak ikiye bölünen ülke, ikinci bir demokrasi ülkesi olarak 1948 yılında kurulmuştur. Başkanlık sistemine göre yönetilen ülke 16 idare bölüm içeren bir cumhuriyet devleti olarak bilinmektedir. Ayrıca gelişmiş ülke statüsünde de yer alan Güney Kore, yaşam standartları konusunda da oldukça yüksek seviyededir. 10,2 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olarak bilinen ve muhteşem Seul Turları ile de görebileceğiniz ülkenin başkenti Seul'dur. En önemli ikinci şehri ise Busan şehridir ve aynı zamanda bu şehir önemli bir liman kenti olarak da bilinmektedir. 

Bunlar dışında ise Jirasan National Park, Seoraksan National Park, Guinsa, Panmunjeom, Ulleungdo ve Yeosu ülkenin en çok tercih edilen durak noktalarından bir kaç tanesidir. Ülkemiz ile arasında 6 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkenin resmi dili Korece'dir. Ayrıca Korece, Türkçe gibi sondan eklemeli bir dil olduğundan Uzak Doğu dilleri arasında yazımı ve okunuşu açısıdan en kolay dillerden biridir. Ülkede İngilizce konuşan insanlara rastlamak da mümkündür. Eski neslin çoğunluğu ise Japonca konuşmaktadır. Ülkenin para birimi Güney Kore Wonu'dur. Kullanılan priz sistemi ise C ve F tipi priz sistemidir. 
Güney Kore'de Gezilecek Yerler

Güney Kore'de Gezilecek Yerler

 Güney Kore Turları denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan ve aynı zamanda ülkenin başkenti olarak da bilinen Busan şehrinde gezilecek öyle harika yerler var ki! Özellikle turistik ve ticari açıdan fazlasıyla ünlü olması sebebi ile Uzakdoğu Turları 'nın önemli destinasyonlarından biri olabilmeyi başaran şehrin güney kesiminde bulunan ve merkez olarak gösterilen Nampo-dong yolu, mutlaka görülmesi gereken turistik yerlerin başında gelmektedir. Bizdeki İstiklal Caddesi'ni andıran yapısı ve her yanını süsleyen mağazaları, restoranları ve kafeleri ile çeşitli sergilere de ev sahipliği yapan bölge, oldukça hareketli yapısıyla turistler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir.
Bir diğer önemli destinasyon ise, tarihi Kore Savaşı sırasında savaşın böldüğü ülkenin farklı bölgelerinden gelen Taegeukdo dinine mensup 4000 kişilik mülteci insanlardan meydana gelen Gamcheon Kültür Kasabası'dır. 2009 yılında öğrenciler tarafından restore edilen rengarenk evleri ve sanatsal dokunuşlarıyla harika fotoğraflar çekebileceğiniz bölgede ayrıca birbirinden güzel sanat galerilerini de gezebilirsiniz.
Ve son olarak 1.5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 50 metre genişliğinde muhteşem bir plaj olan Haeundae Plajı, Güney Kore'nin en popüler ve en büyük plajlarından biri olarak kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir destinasyondur. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında oldukça hareketli olan plajda güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.  

Güney Kore'de Sanat ve Tarih

Güney Kore'de Sanat ve Tarih

Güney Kore Yarımadası'nın kuzey ve güney olarak ikiye bölünmesi II. Dünya Savaşı'nın ardından Sovyetler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri'nin işgalinden kurtulduktan hemen sonra gerçekleşmiş ve 1950 yılında Güney Kore, Kuzey Kore'nin askeri güçleri tarafından işgale uğramıştır. İki Kore arasında çıkan savaşın sonucu ateşkesle bitmiş ve iki ülkenin günümüzdeki sınırları çizilmiştir. İşgal sonrasında Güney Kore'nin ekonomisi ciddi anlamda yükselmiş ve Doğu Asya'nın bölgesel gücü konumuna ulaşmıştır. 

Köklü tarihinin yanı sıra sıra dışı sanatıyla da Asya Turları 'na çıkan seyahat severleri oldukça fazla etkileyen ülke, özellikle müzik ve film sektörlerinde kendini oldukça aşmış ve dünya standartlarında önemli bir yere sahip olmuştur. Ayrıca kültürünü yansıtan tapınaklarının da ülke sanatına katkısı oldukça fazladır. 

Güney Kore'de Yeme İçme

Güney Kore'de Yeme İçme

Güney Kore turları denilince en çok merak edilen konulardan biri olan Kore mutfağına dair birbirinden farklı bir çok görüş bulunmaktadır. Kimilerinin çok sevdiği, kimilerinin ise epey çekimser yaklaştığı Kore mutfağında aslında her damak zevkine uygun lezzetler bulunuyor diyebiliriz. Özellikle pirinç, arpa ve fasulye kullanılarak pişirilen yemekler, Türk mutfağından izler taşımakla birlikte balık ve su ürünleri de bölgede oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Mutfağımızdaki lahana turşusuna benzeyen, pirinç ve sebze kullanarak yapılan Kimchi'yi ve içerisinde her türlü deniz ürününü bulabileceğiniz Kore çorbalarını mutlaka denemenizi öneririz. Ve ayrıca Kore ve Japonya Turları 'na  çıkan turistlerin en popüler yemeklerinden biri olarak bilinen Kore Barbeküsü'nü de kesinlikle denemeden dönmemelisiniz! 

Güney Kore'de Eğlence

Güney Kore'de Eğlence

Ülkede eğlence anlayışı daha çok festivaller aracılığıyla sağlanıyor denilebilir. Bu festivallerin başında ise Gaya Krallığını tarih, savaş stratejisi ve sanatsal açılardan tanıtan Daegaya Festivali gelmekte. Nisan ayının ikinci haftasında gerçekleşen ve toplam 4 gün süren bu festivalden sonra ise Kore tarihinin şifacısı olarak bilinen ve kendi ürettiği yağ, koku ve ilaçların özelliklerini tanıtan Sancheong Şifalı Bitkiler Festivali'de mayıs ayının ilk haftasında başlıyor ve tam 10 gün sürüyor. Tabi bunların arasında en eğlenceli olanlarından biri de tarih boyunca süregelmiş bir çok hanedanın kültürel mirasına dikkat çeken Andong Uluslararası Maskeli Dans Festivali diyebiliriz. Bize sorarsanız eylül ayının son haftasına denk gelen bu festivali sakın kaçırmayın! 

Güney Kore'de Ulaşım

Güney Kore'de Ulaşım

Bölgenin başkenti dünyadaki en kapsamlı ve gelişmiş toplu taşıma ağına sahip şehirlerin başında gelmekte. Bu nedenle de şehir içerisinde bir yerden bir yere seyahat ederken metro ya da otobüs ağlarını rahat bir şekilde kullanabilmek mümkün. Ayrıca şehirde gelişmiş bir metro ağı da bulunmakta. Uygun fiyatlı ve konforlu olan toplu taşımalar dışında bir de taksi ile de seyahat edebilmek mümkün. Kullanımı oldukça yaygın olan taksileri kullanmak isterseniz turuncu ve gri renkteki taksileri tercih edebilirsiniz çünkü bu taksiler siyah renkli taksilere oranla daha uygun fiyatlara sahiptir. Şimdiden iyi keşifler!