Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

İskandinavya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ÜLKE
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Norveç Fiyortları Turu
Yurt Dışı Tur
İskandinavya Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
İskandinavya Işıkları
Yurt Dışı Tur
İskandinavya Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Lapland Turu
Yurt Dışı Tur
İskandinavya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Büyük İskandinavya Turu
Yurt Dışı Tur
İskandinavya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
İskandinavya Turları Yazıları
İskandinavya Turları Gezi Rehberi

İskandinavya Turları Gezi Rehberi

Kuzey Avrupa'da Baltık, Atlas Okyanusu, Norveç ve Barents Denizleri ile çevrili olan, İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya ülkelerini için alan bir yarımada olan İskandinavya'nın yüzölçümü 770.600 kilometrekaredir. Yarımadaya ilk gelen kavimler Normanlar ve Vikingler olarak bilinmektedir. İskandinav halkı ilk olarak ortaçağın başında teşkilatlanmış ve bu krallıklar topraklarının yetersizliği ve verimsiz olması nedeni ile deniz aşırı seferler düzenleyerek çeşitli koloniler kurmuşlardır. 830 yılından itibaren adada Hristiyanlığın hakim olması ile birlikte İskandinav ülkeleri arasında uzun süren savaşlar meydana gelmiş ve İskandinav ülkeleri Dünya Savaşlarında tarafsızlık politikasını benimsemiştir. Yarımadanın iklimi iç kesimlerde nemli karasal, güney bölgelerinde ise deniz iklimi etkisine açık olduğundan özellikle Norveç kıyılarında yoğun yağışlar görülmektedir ve yağışlar doğuya doğru gitgide azalmaktadır. Kuzey bölgesinde karanlık ve soğuk geçen kışlar yazları ise yerini serin ve aydınlığa bırakmaktadır. Yarımadanın tamamında ortak bir para birimi olan İsveç Kronu kullanılmaktadır. Resmi dil olarak ise herhangi bir dil olmamakla birlikte İsveççe, Norveççe ve Finlandiyaca çokça konuşulmaktadır. Priz sistemi olarak ise C ve F tipi prizler tercih edilmektedir.

Güçlü tarihi ve kültürel bağlarıyla ön plana çıkan İskandinavya, sahip olduğu özellikler nedeniyle birçok kişinin tatil rehberinde yer alan bölgelerden bir tanesi. Eğer doğal ve tarihi güzellikleri yakından deneyimlemek istiyorsanız, İskandinavya turlarına katılabilirsiniz. Stockholm’de kendinizi çok özel hissedebilir, burada doğayla baş başa kalma şansı elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı mimariye sahip yapıları görebilir, bölgenin kültürel yapısı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İskandinavya turları size çok özel lezzetleri de sunmaktadır. Hindi eti, tavuk eti ile yapılan lezzetli yemekleri muhteşem bir manzara eşliğinde yiyebilir, yörenin mutfağı hakkında da bilgi sahibi olma şansı elde edebilirsiniz. İskandinavya turu, yurt dışı tur beklentilerinizi en iyi şekilde karşılıyor. Daha fazla beklemeyin; turunuzu seçin, tatilinizi planlayın.
İskandinavya'da Gezilecek Yerler

İskandinavya'da Gezilecek Yerler

İskandinav turları denilince akla ilk gelen yerlerden biri Stockholm olmaktadır. İsveç'in başkenti olarak bilinen Stockholm, İskandinav yarımadasının en turistik bölgesi olarak bilinmektedir ve birsürü küçük adacıktan meydana gelen bu bölge Kuzey'in Venedik'i olarak tanımlanmaktadır. Farklı mimariye sahip yapısı ve muhteşem doğası ile kesinlikle görmeniz gereken yerlerin arasında Kunpsrad Parkı, Tiyatro Binası ve Kraliyet Sarayı bulunmaktadır. Ayrıca yerel halk tarafından oldukça popüler olan ve ülkenin en güzel binası olarak seçilen Belediye Sarayı'nı da kesinlikle görmenizi öneririz. Bunun dışında ise özellikle Norveç Turları'na katılan seyahatseverlerin adeta büyülendiği Norveç'in başkenti olan Oslo'da da harika keşifler yapabilirsiniz. Belediye Sarayı, Meclis Binası, Viking Gemileri Müzesi gibi bir çok tarihi yapıyı ve müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Ve son olarak Danimarka'nın başkenti olan Kophenhag'da Christianborg Kalesi, Rosenborg Kalesi, Amelienborg Sarayı ve Black Diamond'u görmeden sakın dönmeyin! Şimdiden iyi tatiller! 

İskandinavya'da Sanat ve Tarih

İskandinavya'da Sanat ve Tarih

Tarih sahnesinde ilk kez Vikinglerle ortaya çıkmayı başarmış olan yarımada, yaklaşık 1000 yıl Hristiyanlığı benimsedikten sonra 16. yüzyıl boyunca Nordik ülkeleri protestan reformunu izlemiş ve sosyal alanda ortak politikalar uygulamayı başarmıştır. 

Biraz karışık ve köklü tarihinin yanı sıra tarihin getirdiği bir çok antik yapıya ve sanat galerisine ev sahipliği yapan yarımada, özellikle Stockholm'de bulunan Viking Müzesi Sergisi ile kesinlikle görülmeye değerdir diyebiliriz. 

İskandinavya'da Yeme İçme

İskandinavya'da Yeme İçme

Özellikle denizciliğin oldukça yaygın olduğu bir bölge olan İskandinavya'da haliyle en çok tüketilen ürünler deniz ürünleridir denilebilir. Diğer ünlü dünya mutfaklarıyla kıyaslandığında daha küçük bir mutfağa sahip olsa da geniş bir coğrafyaya yayılması sebebi ile bölgeye özgü yerel bir yemek kültürü edinen ada, Ringa ve Somon Balığı ile ünlüdür. Ayrıca tavuk eti, hindi eti, domuz eti ile yapılan ve tütsülenerek servis edilen yemekler de İskandinav yarımadasının en çok sevilen yiyeceklerinin başında gelmektedir. Sebzeler ise genel olarak garnitür olarak servis edilmektedir. Buraya kadar gelmişken Spattekaka, Alagille, Aggakaka ve az önce bahsettiğimiz gibi Ringa Balığı'nın tadına bakmadan sakın dönmeyin! Şimdiden afiyet olsun! 

İskandinavya'da Eğlence

İskandinavya'da Eğlence

Yarımada bir çok ülkenin birleşiminden oluştuğundan buraya geldiğinizde birbirinden eğlenceli festivallere katılabilirsiniz. Özellikle Lapland Turu'na çıkanların en çok sevdiği aktivitelerden biri olan kuzey ışıklarını izlemek tabi ki ilk sırayı alacaktır! Bunun dışında ise Finlandiya'nın Helnski şehrinde gerçekleşen Flow Festival'e katılıp müziğin tadını çıkarabilir, Stockholm'de gerçekleştirilen Parkteatern festivaline katılarak açık havada tiyatro izleyebilir, fotoğrafa ilginiz varsa Kopenhag şehrinde gerçekleştirile Copenhagen Photo Festival'e katılıp sergileri inceleyebilir ve fotoğraf sanatçıları ile tanışabilirsiniz. Ve son olarak yine Kopenhag'da gerçekleştirilen ve bilimseverleri çok mutlu edeceğine inandığımız Bloom festivale kesinlikle gitmenizi öneririz! 

İskandinavya'da Ulaşım

İskandinavya'da Ulaşım

Yarımadanın şehirleri içerisinde ulaşım sağlarken otobüs, tramvay, tren ya da metro gibi toplu taşıma araçlarından yararlanabilirsiniz. Eğer bir liman şehrine gitmişseniz feribotları kullanabilir, bunlar dışında ise taksileri tercih edebilirsiniz. Ada içerisinde araç kiralama seçeneklerinin de mevcut olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Ve bir diğer seçenek olan bisiklet ile de şehrin istediğiniz yerini keşfedebilirsiniz. İskandinav turunuzdan sonra yeni bir keşif arıyorsanız Baltıklar Turları'mızı mutlaka inceyin deriz! Yol size güzellikler getirsin, iyi yolculuklar! 

En Ucuz İskandinavya Turu

En Ucuz İskandinavya Turu

İskandinavya turları, farklı bütçelere hitap eden seçeneklere sahiptir. Bu seçeneklerin her biri, farklı konaklama sürelerini de kapsar. 9 gece 10 günlük İskandinavya Işıkları turu, 4 gece 5 günlük Norveç Fiyortları turu; çok özel fiyatlarla sizlere sunuluyor. Ayrıca 7 gecelik Büyük İskandinavya turunu da tercih etmeniz mümkün. Oldukça kapsamlı olan tur, İskandinavya’nın pek çok bölgesini görmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra bölge mutfağı, doğal ve tarihi güzelliklerini deneyimleyecek; tatilinizi çok özel dokunuşlarla tamamlamanın keyfini çıkaracaksınız. En ucuz İskandinavya turu seçenekleri arasından istediklerinizi tercih edebilir, tatilinize renk ve eğlence katma şansına sahip olabilirsiniz.