Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

İspanya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Endülüs - Portekiz Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Fas & Endülüs Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Maxi İspanya Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Barcelona Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Barcelona Turu Ramazan Bayramı Özel
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Promosyon İspanya Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak
Flash Promosyon İspanya Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak
Büyük İspanya ve Endülüs Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Madrid - Valencia - Barcelona Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak
Büyük İspanya Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Endülüs ve Büyük İspanya Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Büyük İspanya - Endülüs Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Baştanbaşa İspanya Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Flash Promosyon Barcelona Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Promosyon Büyük İspanya ve Lizbon Turu
Yurt Dışı Tur
İspanya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
1 2
 
İspanya Turları Gezi Rehberi

İspanya Turları Gezi Rehberi

Şahane Akdeniz sahilleri, ihtişamlı dağları, keşfedilmeyi bekleyen kasabaları, tarihe şahitlik eden yapıları, varlığıyla tüm dünyaya nam salmış sanat müzeleri, izleyenleri büyüleyen flamenko gösterileri, kartpostallara konu olan yemyeşil doğası, mütevazi yaşam tarzı, harika mutfağı, ilgi çekici festivalleri, masmavi plajları, ve daha sayamadığımız bir çok kendine has güzelliği..

Kısacası baştan sona her şeyiyle Avrupa’nın vazgeçilmezlerinden biri olan bu kusursuz ülke.. İspanya..
Avrupa’nın güneybatısında İber Yarımada’sında bulunan ülke, Güneydoğu’da Akdeniz,kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı bulunan bir cennet. Akdeniz’de Balear adalarını, Atlantik Okyanusu’nda Kanarya Adalarını ve Kuzey Afrika’da Melila ve Ceuta adlı özel iki şehri kapsayan ülke, Batı Avrupadaki en büyük ikinci ülke olma özelliğini taşımaktadır. Farklı iklim türlerinin etkisi altında kalan İspanya’da, yazlar sıcak, kışlar ise oldukça soğuk geçmekle birlikte; özellikle kuzey kesimlerde kar yağışları görülmektedir. Ülkemiz ile arasında 2 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkede kullanılan para birimi Euro’dur. Resmi dili ise İspanyolca’dır fakat farklı bir çok kültüre ev sahipliği yapması sebebiyle ülkenin çeşitli yerlerinde Baskça, Galiçyaca ve Kartalanca gibi diller de konuşulmaktadır. Ülkede kullanılan priz sistemi ise Türkiye’de kullanılan prizler ile aynıdır.

Kıyılarında beyaz evleri, köpükten yapılmış kumlu mavi sahilleri, başka hiçbir yerde benzeri olmayan kendine özgü lezzetleri, şehrin her yanını saran sanatsal heykelleri, sergileri, gezerken hayat bulabileceğiniz kalabalık caddeleri, kendinden sıkça bahsettiren kusursuz atmosferi ve sıcak kanlı samimi insanlara ev sahipliği yapması ile mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerden biri olan İspanya, Avrupa turunuz sırasında asla unutamayacağınız bir yolculuk olacak..

İspanya Turları Gezilecek Yerler

İspanya Turları Gezilecek Yerler

Dünya’da en çok ziyaret edilen üçüncü ülke olan İspanya’da gezilecek yerler öyle fazla ki.. İspanya turu denilince aklımıza gelen ilk yer şüphesiz İspanya’nın başkenti olan Madrid oluyor. Ayrıca İspanya’nın diğer görülmesi gereken önemli şehirlerinden bir kaçı ise Barselona, Bilbao, San Sebastian gibi tarihi bölgeler. Farklı şeçenekler sunan İspanya Turları 'mız ile birlikte bu gezinizde sadece Madrid şehrini yaşamak isterseniz Madrid Turları 'na, sadece Barcelona sokaklarında dolaşmak isterseniz Barcelona Turları 'nı da tercih edebilirsiniz.

Manzahnes Nehri üzerinde yer alan Madrid, modern mimari ile birleşen doğal güzellikleri, sayıca fazla müzeleri ve içerisinde bulundurduğu önemli koleksiyonlarıyla tam bir sanatseverlerin şehri diyebiliriz. Bu yüzden Madrid turunuz boyunca müzelerde uzun saatler geçirebileceğinizi söyleyelim. Ayrıca şehrin merkezinde gezinirken karşılaşacağınız anıtlar, heykeller ve doğal güzellikler sayesinde eşi benzeri olmayan bir fotoğraf koleksiyonuna sahip olmanız mümkün. Şehirde mutlaka görmeniz gereken meydanlardan biri olan Plazo Mayor meydanı zamanında boğa güreşlerine, turnuvalara, pazarlara, senfonilere ve infazlara ev sahipliği yaparak Madrid’de tanınmış en büyük meydan haline gelmiştir. Günümüzde ise kafeler, restoranlar ve turistik dükkanlarla donanmış bu meydanı mutlaka görmenizi öneririz. Bir başka görmeniz gereken yer ise Madrid’in kalbi sayılan Puerta Dal Sol meydanıdır. Yerli halk için buluşma noktası olan bu meydanda ayrıca festivaller ve siyasi gösteriler de düzenlenmektedir.
Çevresinde Avrupa’nın en büyük ormanlarından birini barındıran Kraliyet Sarayı ise yine İspanya turu sırasında asla uğramadan dönmemeniz gereken, kapılarını turistlere açmış önemli yapılardan bir tanesidir. İçerisinde bulundurduğu görkemli avluları, zarif halıları, oymaları, porselen ve gümüş eşyaları ile adata bir müzeyi andıran bu saray Madrid’in görülmesi gereken en sembolik ve en güzel binalarından bir tanesidir.

İspanya'da Sanat ve Tarih

İspanya'da Sanat ve Tarih

Tarihi Antik çağlardan günümüze kadar köklü bir şekilde gelmiş olan bu ülke, 410 yılında bir Cermen ırkı olan Vizigotların eline geçmiş ve Orta Çağ boyunca süren anlaşmazlıklara rağmen Avrupa’daki en eski milli devletlerden biri olmuştur. Ülkenin bugünkü sınırları 15.yy sonlarında çizilmiş ve ülke 16. Yy’da Avrupa’daki en büyük güç haline gelmiştir. Avrupa’nın bir çok yerlerine yayılan eyaletlerine hükmeden İspanya kralları evrensel bir imparatorluktu ve özellikle Amerika’da oldukça yaygındı. Bu sebeptendir ki İspanyolca günümüzde bile İspanya sınırları dışında bulunan neredeyse 200 milyonun ana dili olarak kullanılmaktadır.

İspanyol sanatı, Altamira mağarasında bulunan resimlerden Picasso’nun yapıtlarına kadar bir çok akım ve olgudan etkilenmiştir. 1875’te ülkenin kuzeyinde bulunan Altamira Mağaralarının tavanına çizilen renkli bizon resimleri Üst Yontma taş devrinden kalmadır. Kıyılar boyunca yükselen megalitik mezarları ise Cilalı taş döneminden kalmadır.
Heykelleri,sanat fuarları, tarihi yapıları ile sanata ve tarihe sıkı sıkıya sarılan ülke, barok ve gotik mimarileriyle görenleri büyülemektedir. Gittiğiniz ülkelerin daha çok sanatsal tarafıyla ilgileniyorsanız Picasso 'nun doğum yeri olan liman kenti Malaga 'yı ziyaret edebileceğiniz Endülüs Turları 'mıza katılabilirsiniz.

İspanya'da Yeme İçme

İspanya'da Yeme İçme

Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun fiyatları ve çeşitliliğiyle leziz yemek seçenekleri sunan İspanya’nın en meşhur yiyecekleri tapaslardır. Dünyaca meşhur menülerden biri olan tapas, içerisinde çeşitli atıştırmalık mezeler bulunduran,yanında bir kadeh içkiyle mutlaka denemeniz gereken bir menü.

Ayrıca Patates Bravas,Tortilla,Turron gibi bir çok farklı lezzet de yine önereceğimiz birkaç lezzetin başında geliyor. Patates Bravas, küp şeklinde kızartılmış patatesler üzerine domatesli, salça soslu yada sarımsaklı yoğurtlu olarak servis ediliyor.
Tortilla ise en az 7-8 yumurta ve bolca patatesle hazırlanan bir omlet çeşidi olarak tüketiliyor ve kesinlikle denemeden dönmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Turron ise özellikle dini bayramlarda ana yemekten sonra tatlı yerine tüketilen, bol bademli ve vanilyalı bir tatlı olarak tatlıya düşkün olanları mutlu edecek bir seçenek..

İspanya'da Eğlence

İspanya'da Eğlence

Her yıl yüzlerce farklı festivale ev sahipliği yapan ülkede en ilginç festivallerden bir tanesi Bunol kasabasında bulunan La Tomatina festivalidir. Belediye Binası’ndan gelen özel işaretten sonra sokakta gerçek bir domates savaşı başlar ve etkinlik havaifişeklerle, halk festivalleri ve danslarla sona erer.
Ayrıca dünyaca ünlü Boğa Güreşleri de güreşin merkezi olan Pamplono’da gerçekleşmektedir.
Tüm bu geleneksel eğlenceler dışında gece hayatıyla da oldukça aktif olan İspanya bünyesinde sayısız canlı müzik ve bar, disko, kulüp, flamenko tablao, karaoke ve dans barları barındırmaktadır. İspanya turunuz sırasında biraz eğlenmek isterseniz Ibıza, Mayorka,Costa del Sol gibi ünlü eğlence beldelerinde sabahlara kadar sınırsız eğlenceyi bulabilmeniz mümkün.
Ayrıca klasik müzik, opera ve bale gösterileri izlemek isteyenler için ise Madrid’de bulunan Auditorio Nacional de Mùsica, Valencia’da bulunan Palau de la Musica, Barselona’da bulunan Teatro de la Maestranza ve Gran Teatre del Liceu gibi mekanları ziyaret edebilirsiniz.

Gece hayatını yaşamak istediğiniz farklı tur seçenekleriniz arasında Portekiz Turları 'nı da düşünebilirsiniz. 

İspanya'da Ulaşım

İspanya'da Ulaşım

Oldukça gelişmiş bir alt yapıya sahip olan İspanya’da demir yolları popüler ulaşım ağlarından bir tanesidir. Her büyük şehirde bulunan tren istasyonları sayesinde konforlu bir şekilde seyahat edebilmeniz mümkün ancak tren yolculuğu diğer yolculuklara göre biraz daha maliyetli olduğundan rotaları önceden planlamak ve buna göre seyahat kartları satın almak size ekonomik bir seyahat seçeneği sunacaktır. Ayrıca şehirde otobüsler de az trenler kadar popüler ve fiyatları trenlere oranla neredeyse yarı yarıya daha uygun olduğundan şehir içerisinde çokça tercih edilen bir seçenek. Tercih edilen en ünlü otobüs taşıyıcısı ise “Alsa” adındaki uluslararası otobüs firmasıdır.

İspanya Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İspanya turu hangi şehirleri kapsar?

İspanya’nın he tarihine doğru gizli bir yolculuğa çıkabileceğiniz hem de doğal güzellikleriyle büyüleneceğiniz Endülüs Turları Madrid, Sevilla, Granada, Valencia, Barcelona gibi kentleri kapsamaktadır. Bununla birlikte İspanya turunuz kapsamında Endülüs Portekiz Turu gibi turlarla İspanya ile birlikte yakın çeşitli ülkelere de seyahat edebilir, birbirini etkileyen kültürleri birlikte tanıyabilirsiniz.

İspanya turları için vize gerekli mi?

İspanya Turları’na katılmak isteyen umumi (bordo) pasaport sahibi Türkiye vatandaşları vize almak mecburiyetindedir. Bununla birlikte Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları Fransa gezileri için vizeye tabi değildir.  


İspanya turu fiyatları nedir?

Özellikle yaz tatilleri için Popüler Turlar arasında yer alan İspanya Turları fiyatları; tur programı, turun süresi, tur konsepti ve içeriği gibi çok sayıda parametreye göre oldukça farklılık göstermektedir. Tur fiyatları ile ilgili olarak en güncel bilgiler için Tatil Eksperlerimize 0850 303 0 733 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İspanya turu için en ideal zaman nedir?

İspanya geziniz için en ideal zamanı kendi tatil zevklerinize göre vermeniz size en keyifli tatil deneyimini sunacaktır. Ancak İspanya’nın kurak bir iklimi olduğunu söylemek gerekir. Yazları sıcak ve kurak kış ayları ise soğuk geçmektedir. Eğer daha ılıman bir havada gezmek istiyorsanız, en uygun aylar mayıs ve eylül ayları arasında olacaktır.


İspanya turları kaç gün sürer?

İspanya geziniz için tur süreleri, turdan tura göre farklılık göstermektedir. Örneğin Büyük İspanya Turu gibi birkaç kenti kapsayan turlar diğerlerine göre daha uzun sürelidir. 7 gece 8 gün süren bu turun yanı sıra 4 gece 5 günlük veya 3 gece 4 günlük turlar da mevcuttur.


İspanya turlarında hangi otellerde konaklanıyor?

İspanya turları kapsamında kalınan oteller büyük bir çoğunlukla kent otelleridir. 3 ve 4 yıldız konforunda oteller gezi boyunca tercih edilmektedir. Tur programları ve otel bilgileri için danışmazlarımızı arayabilir ya da Whatsapp hattımız üzerinden mesajla ulaşabilirsiniz.

Otobüsle mi yoksa Uçakla mı İspanya Turu yapmak daha kolaydır?

Otobüs yolculuğunu seven tatilseverler için otobüs ile İspanya turuna katılmak oldukça iyi bir alternatif olabilmektedir. Ancak otobüsle seyahat etmeyi sevmeyen kimselerin ulaşım ihtiyaçları için uçak tercih etmelerini tavsiye ederiz. Bununla birlikte çocuklu aileler için de uçak yolculuğu çok daha rahat ve konforlu olacaktır.

İspanya turları her şey dahil fiyatlı mıdır?

Yurt dışı ve yurt içi tatillerde yer alan her şey dahil konsept biraz farklıdır ve bu durum bir miktar kafa karıştırıcı olabilmektedir. Yurt içi tatillerde kalınan otellerde yemek ve içecek servisinin ücrete dahil olduğu tatil konseptine herşey dahil demekteyiz fakat yurt dışında böyle bir konsepte rastlamak mümkün değildir. Eğer gitmek istediğiniz tur programında herşey dahil ibaresi varsa, bu tur sırasında yapılacak ekstra gezilerin de tur ücretine dahil olduğu anlamına gelmektedir.


İspanya turları kaç kişilik ekiplerle düzenleniyor?

İspanya turlarımız genellikle 20 ile 30 kişilik ekiplerle düzenlenmektedir. Bu sayı tur programlarına göre farklılık gösterebilmekle birlikte programınızın tur tarihleri ile uyuşmaması ya da gruptan ayrı kişisel bir tur istemeniz de mümkündür. Böyle bir durumda Tatil Eksper ile iletişime geçebilir, hayalinizdeki turu uzmanımız danışmanlığında birlikte tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde planlanan özel turlarda normal paket tur fiyatlarından %20-%50 arası fiyat farkı bulunmaktadır.

İspanya turlarında erken rezervasyon indirimi oluyor mu?

En uygun fiyatlı seyahatin anahtarı pek tabi erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmaktır. İspanya Turlarımızda da erken rezervasyon fırsatları pek tabi mümkündür. Erken rezervasyonlarla ilgili detaylı fiyat bilgisi almak için danışmazlarımızı arayabilir ya da Whatsapp hattımız üzerinden mesajla ulaşabilirsiniz.


İndirimli İspanya turları hangileri?

İspanya’ya düzenlenen tüm turlarımızda yılın farklı zamanlarında çeşitli indirimlerden yararlanmanız mümkündür. Ancak en ciddi indirimi erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak sağlayabileceğinizi söylemek yerinde olacaktır.


İspanya turları hangi şehirden kalkıyor?

Turlarımızın çok büyük bir çoğunluğu İstanbul, İzmir ve Ankara’dan hareket etmektedir. Bazı özel durumlarda bu şehirlere birkaç ekleme yapabiliriz ancak genellikle İstanbul, Ankara ve İzmir demek yerinde olacaktır.


İspanya turları için Covid-19 gereksinimleri nelerdir?

İspanya güncel olarak gelen misafirlerden AB onaylı çift aşı yaptırmış olmasını istemektedir. Covid-19 kapsamında seyahat zorunlulukları çok kısa sürelerde güncellenebileceğinden İspanya seyahatinizle ilgili Covid-19 gereksinimleri için en güncel bilgileri danışmanlarımızdan alabilirsiniz.