Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Kars Erken Rezervasyon Otelleri

Kars Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
BÖLGE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Royal Özçelik Otel
Puanı 4.1
Kars, Sarıkamış Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
1
Kars Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Kars Erken Rezervasyon Otelleri

Kars Erken Rezervasyon Otelleri

Doğunun en köklü şehirlerinden bir tanesi olan Kars, kış aylarında dondurucu soğukları ile dikkat çekmektedir. Çok eski medeniyetlerin yerleşim yeri olarak tercih ettiği yerlerden bir tanesi olması da ilgi çekicidir. İpek yolu ticaretinde çok önemli konuma sahip olmasından dolayı geçmişte farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Her ne kadar soğuk bir memleket olsa da Kış Tatilleri için son derece doğru bir tercihtir. Karı doyasıya yaşamak isteyenler için adeta biçilmiş kaftan gibi olan Kars, size farklı bir tatil anlayışı sunacaktır. Çok kültürlü bir yapıda olmasının etkisini şehrin her karesinde görebilecek olmanız da ayrı bir güzelliktir. Tarihi geçmişi nedeniyle mimarisi genellikle Osmanlı ve Selçuklu döneminden izler taşır. Kış turizmi konusunda çok iyi konumda olmasından dolayı Kars Erken Rezervasyon Otelleri aramasını biran önce yapsanız daha iyi olacaktır. Zira yoğun dönemde yer bulmada ciddi sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle Doğu Ekspresi ile Kars Turu'nun favori mevzimi olan Kış döneminde Doğu Anadolu Turları en kalabalık dönemini yaşamaktadır. Kış için Erken Rezervasyon yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kars'a Ne Zaman Gidilir?

Kars'a Ne Zaman Gidilir?

Kış mevsiminde daha fazla tercih edilen bir şehir olmasından dolayı genellikle Kasım ayından Şubat sonuna kadar tatilciler için uygundur. Yazın gitmek isteyenler için ise en doğru ay sıcakların fazla olduğu Haziran ile Ağustos ayının son günleridir. Bu tarihlerde Kars oldukça hareketlidir ve son derece de eğlencelidir. Kış tatillerini sevenler ve kayak için Kars’a gitmek isteyenler Sarıkamış kayak merkezi tam da diledikleri ortamı sunacak yapıdadır. Size farklı tarihi yapıları görme fırsatı sunacak olmasının etkisini de tatil süresince görebilirsiniz. Ailenize güzel bir kış tatili yaşatmak isterseniz mutlaka Kars Erken Rezervasyon Otelleri listesini irdeleyin. Bütçe dostu oteller ile güzel bir tatili eğlenceli bir şekilde geçirmeniz mümkündür. Kısa sürede otelinizi bulup tarih planlamasını yapabilir ve zamanı geldiğinde harika tatilin keyfini çıkartabilirsiniz. 
Kars Mutfağı

Kars Mutfağı

Özellikle organik gıda konusunda çok iyi konumda olan Kars iklim şartlarını da göz önünde bulundurduğunuzda sizi şaşırtacak lezzetler sunacaktır. Et üretimi konusunda çok iyi durumda olması ve lezzeti ile farklı bölgelere hizmet veriyor olması kültürel yemeklerde de yerini almıştır. Kars denildi mi akla gelen Kaz yemekleride muhteşem lezzeti damağınıza hitap edebilir. Ayrıca Kars Kaşarı, ballar ve daha önce karşılaşmadığınız lezzetleri burada görebilirsiniz. Peynir konusunda zirveyi hak eden Kars, çeşitliliği ile de çok fazla lezzet sunmaktadır. Dilerseniz tatil dönüşü muhteşem lezzeti evinize de götürebilirsiniz.

Kars'ta Gezilmesi Gereken Yerler

Kars'ta Gezilmesi Gereken Yerler

Özellikle kış mevsimde beyaz bir örtüye bürünen çıldır gölü harika görünüm sunuyor. Yaz aylarında ise mavi ile yeşilim uyumu sizi bambaşka dünyalara götürmeye yetecektir. Manzarası ve eşsiz doğal güzelliği ile Kars’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bir diğer önemli yer ise tarihte bir ukde olarak kalan Sarıkamış şehitliği görülmeye değerdir. Askerlerimizin donarak şehit olduğu bu yerde manevi duyguları da yaşayabilirsiniz. Dünya miras listesinde yer almayı başaran Ani Harabeleri sizi çok şaşırtacaktır. Hem kültür hem de ticaret merkezi olarak bilenen mekan tarihte çok önemli yere sahiptir. Kars merkezine gittiğinizde 10 – 15 dakika yürüyerek gidebileceğiniz Kars kalesini de es geçmeyin. 900 yıllık bir tarihe sahip olması ne denli önemli olduğu göstermektedir. Çok sayıda köprü, konak ve hamam kale etrafını sarmış durumdadır. Sizde bu tarihi mekanlarda gezip eşsiz bilgiler edilebilirsiniz. Kars erken rezervasyon otelleri bu tür güzellikleri görebilme adına ilk adımınız olacaktır. Geç kalmadan yerinizi belirlemeli ve tatilin tadını çıkarmalısınız.