Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Kopenhag Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
İskandinavya Işıkları
Yurt Dışı Tur
Kopenhag Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Büyük İskandinavya Turu
Yurt Dışı Tur
Kopenhag Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
En İyi Kopenhag Turları

En İyi Kopenhag Turları

Vikingler'in doğduğu yer ve Danimarka’nın göz bebeği, aynı zamanda başşehri Kopenhag. Uzun asırlara dayanan derin tarihi ile bu eşsiz kültür ve doğa harikası şehir İskandinavya Turları’nın da odak noktasındaki şehirlerin başında gelir. Danimarka Turları kapsamında görebileceğiniz Kopenhag’ın en önemli gezi noktalarına aşağıda detaylı olarak yer verdik. Türk’lerin Anadolu’ya girişi kadar eskiye dayanan tarihi ile Kopenhag bir balıkçı kasabası olarak kurulur. Viking’lerin köyü olarakta bilinen bu eşsiz şehir ilerleyen dönemlerde Danimarka’nın ve Kalmar Birliği’nin başkenti olacak, kültür ve ekonomide göstermiş olduğu gelişimle bölge ülkeleri için bir çekim merkezi olacaktır. 18. yüzyılda veba salgını ile bir duraklama dönemine girse de 19. yüzyılda şehir yeniden yapılanarak eskisinden de kuvvetli ve güçlü bir şehir haline gelecektir. Kuzey Avrupa’nın aynı zamanda finans merkezi haline gelen Kopenhag gerçekten gezilip görülmeye değer kritik şehirlerden biridir. En iyi Kopenhag Turları için uygun fiyat politikası ve deneyimli rehber kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Kopenhang Tur Fiyatları

Kopenhag Tur fiyatları diğer Avrupa ülkelerine gerçekleştirmiş olduğumuz Avrupa Turlarına göre 100 - 200 € civarında daha fazladır. İtalya Turları sezonda 650 € ilen Kopenhag Tur fiyatları 850 € civarından başlar. Rotanın uzaklığı ve bölgenin diğer bölgelere nazaran bir nebze daha pahalı olması bu fiyat farklılığında etken sebeptir. Kopenhag Turu, Danimarka Turu gerçekleştirmeye bir sene önceden karar vermeli ve erken rezervasyon döneminde muhakkak kayıt yaptırarak en uygun fiyat avantajlarından faydalanmalısınız. Sezonda yaptıracağınız bir rezervasyon 200 - 300 euro civarında kişi başı fazla ödeme yapmanıza sebep olabilir. Detaylı bilgi ve ekstra kampanyalar için bizi aramanızı tavsiye ederiz.

Kopenhag Turları ile Nereler Gezilir?

En önemli Yurt Dışı Turları’mızdan Kopenhag Turları, Avrupa’nın en özel lokasyonlarından biri olan Danimarka’nın başkentine sıra dışı bir yolculuk vadetmektedir. Kanalları, doğal güzellikleri, sarayları ve tarihi mekanlarıyla Kopenhag, İskandinavya’nın en yaşanılası şehridir.

Nyhavn Kanalı

Kopenhag turları kapsamında gerçekleştirilecek ziyaretlerin ilk uğrak noktası Nyhavn Kanalı’dır. Şehrin merkezinde yer alan bu kanal, özelikle yaz aylarında kusursuz bir gün batımı sunar. Çiftler için son derece ideal bir adres olan Nyhavn Kanalı’nın çevresinde ise oldukça köklü geçmişleriyle fark yaratan tarihi binalar bulunur.

Tivoli Bahçeleri

1843 yılında faaliyete başlayan Tivoli Bahçeleri, Kopenhag turları için en vazgeçilmez uğrak noktalarındandır. Bazı klasik etkinlik ve aktivitelere de ev sahipliği yapan Tivoli Bahçeleri, yeşilin her tonunun gözlemlenebileceği benzersiz bir doğal güzelliğin tam merkezindedir. Tarihi yapılara ve oldukça egzotik bir tasarıma sahiptir.

Amalienborg Sarayı

Kopenhag turları kapsamında bir diğer önemli uğrak noktası da Amalienborg Sarayı’dır. Oldukça köklü bir geçmişe yolculuk yapmayı vadeden saray, 1750 yılında inşa edilmiştir. 1794 yılından itibaren kraliyet ailesinin konaklama mekanı haline gelen sarayın 4 farklı yapısı bulunur. 4 yapı, tek bir ortak meydanda inşa edilmiştir.

Christiansborg Sarayı

Kopenhag seyahatlerinde ziyaretçilerin en uğrak noktalarından olan Christiansborg Sarayı, muhteşem mimarisiyle dikkat çeker. Neo-Barok tarzını çok iyi yansıtan saray, Kopenhag turları kapsamında yapılan ziyaretlerde de ilk olarak görülecek mekanlardandır.

Kopenhag Turunda Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Kopenhag Turunda mutlaka görülmesi gereken yerler, Kopenhag’ın köklü geçmişini en iyi ifade eden mekanlardan oluşur. Aynı zamanda modern mimaride de oldukça önemli bir kent kültürüne ev sahipliği yapan Kopenhag, şüphesiz Kuzey Avrupa gezilerinde en çok dikkat çeken kenttir. Müzeleri, kraliyet bahçeleri, modern eğlence alanları, mimarı güzellikleri ve doğasıyla Kopenhag, ziyaretçilerine kusursuz bir gezi deneyimi sunmaktadır.

Christiansborg Sarayı

Christiansborg Sarayı, Kopenhag turunda mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıradadır. Bir dönem kraliyet ailesinin de konakladığı saray, Neo-Barok mimarisi ile adeta büyüleyicidir. Christiansborg Sarayı, Kopenhag ile özdeşleşmiş yapıların başında gelir.

Viking Gemi Müzesi

Kopenhag turunda mutlaka görülmesi gereken yerler arasında birçok müze bulunur. Modern bir kültür sanat şehri olan Kopenhag’da ziyaret edilebilecek müze alternatifi oldukça fazla olsa da Viking Gemi Müzesi, son derece çarpıcıdır. Şehrin tarihi dokusu bu müzede yeniden keşfedilebilir.

The King’s Garden

Kraliyet bahçeleri ile ünlü Kopenhag’da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bahçelerden ilk The King^’s Garden’dır. Sadece kentin değil, ülkenin en eski kraliyet bahçesi olma özeliğine sahip olan The King’s Garden, Kopenhag’ın en çok ziyaret edilen yerlerindendir.

National Aquarium Denmark

Kopenhag’la özdeşleşen bir başka mekan olan National Aquarium Denmark, ziyaretçilerin su altında rahatlıkla hareket edebilmelerini sağlamak adına tasarlanmıştır. Su altı akvaryumu olarak tanımlanan National Aquarium Denmark, 400’den fazla deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır.