Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Londra Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
1 Mayıs Özel Londra Turu
Yurt Dışı Tur
Londra Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Londra Turu Atlas Global Hava Yolları İle
Yurt Dışı Tur
Londra Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Londra Turu Türk Hava Yolları İle
Yurt Dışı Tur
Londra Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Büyük Britanya Turu
Yurt Dışı Tur
Londra Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Londra Turu
Yurt Dışı Tur
Londra Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Londra Turu Gezi Rehberi

Londra Turu Gezi Rehberi

Bambaşka dünyası, kendine has havası, doğal güzellikleri, sokakları, caddeleri, nam salmış tarihi yapıları ve müzeleriyle daha ilk görüşte sizi kendisine sırılsıklam aşık edecek, mükemmel detaylarında adeta sürükleneceğiniz özel bir şehir Londra..

Son derece köklü bir geçmişe sahip olan önemli Dünya şehri Londra’da ilk yerleşimler milattan önce 2 binli yıllara kadar dayanmakta. Şehre ilk yerleşen topluluklar Keltler olarak bilinmekle birlikte, şehir ismini Keltlilerden değil Romalılardan almıştır. Milattan önce 43 yılında Roma İmparatorluğu şehre “ Londonium “ adını vermiş ve “ Akan nehir “ anlamına gelen bu isim zamanla Londra’ya evrilmiştir.
Tarihi geçmişi, farklı kültürlerle olan etkileşimi sebebiyle Londra, dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri haline gelmiştir. Ayrıca, ticaret, moda, eğitim, finans, medya,sağlık,turizm gibi konularda da dünyanın en önde gelen şehirlerinden biridir.Bir dünya kültür başkenti kabul edilen şehir, çeşitli insan ve kültüre ev sahipliği yapmakta ve bölgede neredeyse 300’den fazla farklı dil konuşulmaktadır. Ülkede sıcak ve ılıman bir iklimin etkileri görülmekle birlikte Türkiye ile arasında 3 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. Para birimi İngiliz Sterlini’dir. Resmi dili İngilizce’dir. Priz sistemi ise üçlü priz sistemi şeklindedir.

Her köşesi bir fotoğraf karesi oluşturacak güzellikte olan Londra için bir okyanus gibi demek yanlış olmayacaktır. Sizi kendine hayran bırakacak o kadar çok detayı var ki.. İşte bu yüzden keşfedilmeyi bekleyen bir okyanustan farksız bu büyülü şehir..
Barındırdığı 100 den fazla sanat galerisi, 50’den fazla tiyatrosu, yüzlerce sinema salonu, ve sayılamayacak kadar çok müzeleriyle tam anlamıyla bir “ sanat şehri “ sayılan bu kentte dolaşmak başka hiçbir şeye benzemeyecek. Bu harika sanat şehrini Erken Rezervasyon Yurt Dışı Turları 'mızla çok uygun fiyatlara ziyaret edebilirsiniz.


Londra'da Gezilecek Yerler

Londra'da Gezilecek Yerler

İngiltere Turları arasında Londra turu denilince akla ilk gelen yer şehrin ününü sahiplenen Tower of London ( Londra Kulesi ). İsmini sınırları içerisindeki beyaz kuleden alan yer; kale, kraliyet sarayı, hapishane olarak yapılmış. Ayrıca hayvanat bahçesi, idam ve işkence merkezi,cephanelik, devlet hazinesi, darphane olarak da kullanılan bu kale gezilip görülecek yerler arasında birinci sırada diyebiliriz. Ve tabi ki Dünyanın en eski müzesi British Museum’a uğramadan dönmek mümkün değil.. Yedi bin yıllık tarihi eserlere ev sahipliği yapan müze aynı zamanda Efes’teki Artemis Tapınağı ve Bodrum’daki Mozole’nin de bir kısmını içermektedir. Müzede toplam 94 galeri bulunuyor ve eğer tüm galerileri gezmek isterseniz toplamda 4 kilometrelik bir yol katetmiş oluyorsunuz, ama buna kesinlikle değer. Ayrıca müzede Mısır medeniyetleri ile ilgili de bir çok tarihi koleksiyon bulunuyor, yani uğramadan geçilecek gibi değil. National Galery ( Ulusal Galeri ) ise, Avrupalı ressamlara ait 2200 tabloyu içerisinde barındıran tam bir sanat koleksiyonu müzesi diyebiliriz. Girişi ücretsiz olan bu müzede 13. Ve 19. Yy sanatını yakından izleme fırsatı yakalayabilirisiniz. Ayrıca bu seçenekler dışında ziyaret edilecek sayısız yer mevcut. Tate Gallery, Victoria&Albert Museum,Science Museum,Natural History Museum gibi yerleri mutlaka görmelisiniz.

Londra'da Sanat ve Tarih

Londra'da Sanat ve Tarih

Dünya’nın en eski kentlerinden olan bu şehrin, iki bin yıl önce Romalılar tarafından kurulduğu kabul edilse de bünyesinde Neolitik Çağ ve Bronz Çağı’ndan ayrıca milattan önce 1500’lerden kalma izler taşımaktadır. Bir efsaneye göre eskiden ismi “ Trinovantum “ olarak anılan şehir, “ Caer Ludd “ olarak değişmiştir. Müzeleriyle dünya tarihine ayna tutan şehir, sanat ve tarih konusunda dünyanın kalbi olan kentlerden biri demek çok doğru bir tanımlama olacaktır. 
Ortaçağ’dan kalma heykel, ev eşyaları, kostüm ve mücevher gibi antikaları günümüze kadar ulaştırmış müzeleri sayesinde kendinizi derin bir tarih ve eşsiz bir sanat yolculuğuna çıkmış gibi hissedeceksiniz. 
Bilim müzesi, Doğa Tarihi müzesi gibi önemli müzelere ev sahipliği yapan şehir; sanat ve tarihle harmanlanmış yapısıyla kendine has bir yer edinmiştir.

Londra'da Yeme İçme

Londra'da Yeme İçme

Londra şehrinin her köşesi ayrı bir zenginlik ve güzellik barındırmaktadır. Tabi bu güzellikleri keşfederken arada midenizi de mutlu edecek molalar vermeyi sakın ihmal etmeyin. İşte bu molalar esnasında leziz bir şeyler denemek istiyorsanız en popüler yemeklerden biri olan Swet of Meat ilk önerimiz olacaktır. İngilizlerin geleneksel lezzetlerinden biri olan bu yemek, kuzu kıyması ve sebzelerin harmanlandıktan sonra, üzerine patates püresi konulması ile servise hazır hale gelir. Ayrıca Londra’da İngiliz kahvaltıları da bir hayli meşhurdur. Peynir çeşitleri, yumurtası, sosisi, reçelleri ile tıpkı bizim zengin kahvaltı sofralarımıza benzeyen kahvaltılarıyla güne başlamanız mümkün. Tatlılara gelecek olursak da size önereceğimiz lezzetli tatlı, kat kat etmek ve kuru meyvelerle pişirilen “ Ekmekli Puding “ olacaktır. Bu tatlı ana yemeğiniz sonrası ağzınızı tatlandırmak için harika bir seçenek olabilir.


Londra'da Eğlence

Londra'da Eğlence

Publarından gece kulüplerine, tiyatrolarından festivallerine bir çok eğlenme seçeneği bulacağınız şehirde oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Eğlenceli vakitler geçirebilmeniz için size ilk önereceğimiz aktivite Comedy Club olabilir. Biletleri 15-20 pound arası değişen Comedy Club’da yerel hikaye anlatımları yapılmakta olsa da eğlenceli ve keyifli zamanlar geçireceğinize şüpheniz olmasın.
Ayrıca pub ve gece kulüplerini de sizi eğlendirecek diğer alternatifler arasında sayabiliriz. Özellikle merkeze çok yakın olan Soho bölgesindeki mekanlarda vakit geçirmeden dönmeyin deriz. Şehrin eğlence anlayışını ve nabzını bu mekanlarda tutabilirsiniz.
Tiger Tiger, Zoo Bar, Bar Salsa, Fabric gibi popüler mekanları da ziyaret edebilir, Avrupa Turları 'mız arasında bulunan Londra turunuzu daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Londra'da Ulaşım

Londra'da Ulaşım

Londra’da ulaşım "Transport for London" (TfL) tarafından idare edilmektedir. Ulaşım ağının son derece geniş olduğu bu şehirde bir devlet kurumu olan bu şirket gezginlere epey yardımcı olmasıyla biliniyor. Sadece birkaç gün kalacaksanız ya da daha sonra yeni bir Londra Turu planınız var TfL’in size sunduğu Oyster Card’ı satın alabilir ve tıpkı İstanbul Kart gibi içerisine para yükleyerek kullanabilirsiniz. Bir de Travelcard var, bu karta ise günlük, haftalık,aylık şeklinde yüklemeler yapabilir ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.
Ayrıca popüler olduğu kadar biraz maliyetli seçeneklerden biri olan siyah Londra taksilerini kullanarak da şehir içinde gezintiye çıkabilirsiniz. Bunun dışında metro, otobüs, tren gibi diğer seçenekleri de tercih edebilirsiniz.
Şehre ulaşımda ise en yoğun olarak kullanılan uluslararası havalimanları Gatwick havaalanı, Heathrow havaalanı ve Stansted havaalanıdır