Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Malezya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Fenomen Uzakdoğu ve Maldivler Turu
Yurt Dışı Tur
Malezya Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Kuala Lumpur Phuket Pattaya Bangkok Turu
Yurt Dışı Tur
Malezya Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Malezya & Endonezya & Singapur Turu
Yurt Dışı Tur
Malezya Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Malezya Singapur Endonezya Turu
Yurt Dışı Tur
Malezya Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu
Yurt Dışı Tur
Malezya Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Mega Uzakdoğu Turu
Yurt Dışı Tur
Malezya Turları
Süre: 10 Gece / 11 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Kuala Lumpur - Singapur - Bali Turu
Yurt Dışı Tur
Malezya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Klasik Uzakdoğu Turu
Yurt Dışı Tur
Malezya Turları
Süre: 11 Gece / 12 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Malezya Turu Gezi Rehberi

Malezya Turu Gezi Rehberi

Güneydoğu Asya'da yer alan ve kuzey bölgesinde Tayland, güneyinde Singapur ve Endonezya, batısında Andaman Denizi ve doğusunda da Güney Çin Denizi'ne komşu olan Malezya, rengarenk plajları, egzotik adaları, zengin kültürel mirası, modern turizm seçenekleri ve nadide florası ile Uzakdoğu Turları'nın en çok ziyaretçi alan ülkelerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Dalış merkezleri, kadim yağmur ormanları, soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan 286 canlı türünü kalbinde barındırması, dünyanın en büyük kireçtaşı mağarasına ev sahipliği yapıyor olması, ilk yerleşimleri 25.000 yıl öncesine kadar uzanan 30'dan fazla etnik kabilesi ve zengin kültürü ile tam bir Asya deneyimi yaşayabileceğiniz ülkenin muhteşem denizaltı yaşamı ve gözalıcı doğasına da hayran kalacağınıza eminiz. Ülke Güney Asya'nın en güvenli ve en kolay gezilebilen bölgelerinden biri olarak biliniyor ve toplamda 28,3 milyonluk bir nüfusa sahip. Başkenti Kuala Lumpur olarak bilinen Malezya, ekvatoral iklime sahip olması sebebi ile yılın bir çok döneminde yağış alan ülkede yıllık yağış ortalaması diğer Asya ülkelerine göre çok daha fazla denilebilir. Para birimi Malezya Ringgiti olarak bilinmektedir ve ülkenin resmi dili ise Malayca'dır. Fakat ülkede yerel halk da dahil neredeyse herkes ana dili gibi İngilizce konuşabilmektedir. Bölgede kullanılan priz sistemi ise G tipi priz sistemidir. 
Malezya'da Gezilecek Yerler

Malezya'da Gezilecek Yerler

Malezya'da gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen bölge tabi ki yüksek dağları, yağmur ormanları ve mis kokulu çay bahçeleri ile bilinen, Kuala Lumpur turlarına katılanların hayranlıkla baktığı Cameron Highlands bölgesi! Özellikle doğaya düşkün gezginlerin ziyaret etmekten büyük bir keyif aldığı bu cennet bölgede Brinchang Dağı'nı keşfedebilir, The Sam Poh Tapınağı'nı inceleyebilir, Orang Asli Village'i gezebilirsiniz. Bir diğer görülmesi gereken yer ise yine Kuala Lumpur bölgesinde yer alan Petronas Kuleleri! 1998 ve 2004 yılları arasında dünyanın en yüksek ikiz gökdeleni ünvanına sahip olan kuleler, ünlü mimar Cesar Pelli tarafından tasarlanmış ve kentin sembollerinden bir tanesi olarak biliniyor diyebiliriz. Petronas'ın 4. ve 5. katına çıktığınızda bilime dair harika bir müzeyle karşılaşabilir, 3. katta bulunan çağdaş ve geleneksel Malezya sanat sergisine katılabilirsiniz. Ve son olarak Selengor bölgesinde alan ve Hinduların da ibadet merkezi olarak bilinen Batu Mağaraları, 400 milyon yıllık kireç taşı kayalıkları ve içerisinde bulunan Temple Cave, Dark Cav ve Art Gallery Cave ismindeki üç ayrı bölgesi ile kesinlikle görülmesi gereken Malezya güzelliklerinden sadece biri! Bunlar dışında ise 1974 yılında Unesco Dünya Mirası Listesi'ne girmeyi başaran, karstik yeryüzü şekilleri ve gözalıcı mağaraları ile görenleri büyüleyen Gunung Mulu Ulusal Parkı'nı görmeden sakın dönmeyin! 

Malezya'da Sanat ve Tarih

Malezya'da Sanat ve Tarih

Malezya'nın en eski halkı olarak bilinen Malayların 1400 yılında Malay Sultanlığı'nı kurarak tarihe dahil olduğu bölge, 13. yüzyıla kadar 500 yıl süreyle Buddha'cı krallığın bir parçası olarak yönetilmiş ve tarih boyunca bir çok işgale maruz kalmıştır. II. Dünya Savaşı'nda Japonya tarafından saldırıya uğrayan ülke, 1956 yılında yapılan İngiltere-Malezya konferansı ile birlikte İngiliz Milletler Topluluğu içerisinde kalması şartı ile 1957 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. 

Zor bir tarihi dönemden geçen ülke, tüm bunların yanı sıra sanat ile bağını koparmamış ve bünyesinde sanata dair bir çok yapıya ev sahipliği yapmayı başarabilmiştir. Özellikle Asya kültürü yakından tanımanızı sağlayacak olan devasal heykelleri, müzeleri ve etnik yapıları ile Asya Turları'na çıkan gezginlerin kalbinde yer eden Malezya, gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi yapıları ile keşfedilmeye değer bir ülkedir. 

Malezya'da Yeme İçme

Malezya'da Yeme İçme

Ülke halkının çok sayıda etnik gruptan oluşması nedeniyle çeşitlilik konusunda oldukça zengin olan Malezya mutfağında içine şeker atılmadan pişirilen bir yemek neredeyse yok diyebiliriz. En çok tüketilen ürünlerin başında ise pirinç gelmektedir. Bölgede ana yemek denilince ilk akla gelen yiyecek pilavdır ve ülkenin en meşhur yemeği ise mangalda pişirilen sığır, koyun ya da tavuk etinden yapılan Satay adlı yiyecektir. Ayrıca Char Kway Teow'da Malezya'nın en popüler yiyecekleri arasındadır. Egzotik meyveler açısından da oldukça zengin olan ülkede içecekler mango, misket limonu, karpuz, ananas ve karambola gibi meyvelerden hazırlanmaktadır. Bu leziz içecekleri kesinlikle denemenizi öneririz! Ve son olarak yine ülkenin en popüler içeceklerinden biri olan pirinç şarabını denemeden dönmeyin! Şimdiden afiyet olsun! 

Malezya'da Eğlence

Malezya'da Eğlence

Malezya'da gece hayatı denildiğinde akla ilk gelen bölgelerin başında Kuala Lumpur gelmektedir. Hareketli gece hayatı, şehir manzaralı barları, gece kulüpleri ve restoranları ile turistlerin ilgisini oldukça yoğun bir şekilde çeken bölgede sabahlara kadar sınırsız eğlenebilir, harika danslara eşlik edebilir ve muhteşem içkileri tadabilirsiniz. Her bütçeye uygun fiyatlara sahip olan bu mekanların yoğun olarak bulunduğu bölgeler Jalan Bukit Bitang, Chankat Bukit Bitang, Bangsar, The Row ve Ampang'dır. Elektronik müzikten hiphopa kadar çeşitli tarzlarla karşılaşabileceğiniz bu bölgede Sky Bar, Troika Sky Dining, Gravity Club, Play Club at the Roof ve Pisco Bar'a mutlaka uğramanızı öneririz! İyi eğlenceler! 

Malezya'da Ulaşım

Malezya'da Ulaşım

Özellikle Kuala Lumpur bölgesinde şehir içi ulaşımın oldukça gelişmiş ve son derece konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Toplu taşımalar şehirde raylı sistem ve otobüs üzerinden yürütülmektedir. Bunun dışında ise en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri taksilerdir. İsterseniz metrobüs, tren, Selangor Omnibüs ve Len Seng gibi çeşitli alternatiflerle de istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ama bizim size önerimiz yine de şehri yaya bir şekilde keşfetmeniz yönünde olacaktır. Bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın!