Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtiçi Turlar

Nevşehir Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Nevşehir Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: İstanbul
İstanbul Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Nevşehir Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: İstanbul
Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Nevşehir Turları
Süre: 1 Gece / 2 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: Ankara
Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Nevşehir Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: Bursa
Tek Gece Konaklamalı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Nevşehir Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: İstanbul
1
Nevşehir Turları Yazıları
En İyi Nevşehir Turları

En İyi Nevşehir Turları

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Nevşehir, benzersiz bir tarihe ve doğal güzelliklere sahip bir şehirdir. Tarihi geçmişiyle ziyaretçileri büyüleyen Nevşehir’e tur ile gitmek ve şehri ziyaret etmek olanaklıdır. Müzeleri, taş dokusu ve daha pek çok görülmesi gereken alanıyla Nevşehir, ziyaretçilerin taleplerini en iyi şekilde karşılar. Nevşehir’e turla gitmek isteyen ziyaretçiler için farklı seçenekler sunulur. Kapadokya turları, tek gece konaklama imkanı sunan Kapadokya turları, Bursa ve Ankara çıkışlı Kapadokya turları; Nevşehir’de eşsiz bir tatil deneyimi isteyenlere istedikleri gibi bir tatil sunuyor. Kapadokya Turları ile Nevşehir gezisini çok daha anlamlı kılmak olanaklı. Farklı gün seçeneklerine sahip olan turlar, konforlu bir yolculuğu da vadediyor.

Nevşehir Tur Fiyatları

Nevşehir turlarında konsept birbirinden farklılık gösterir. İstanbul çıkışlı, Bursa çıkışlı ve Ankara çıkışlı olmak üzere farklı başlangıç lokasyonlarına sahip turların gün sayısı da değişiklik gösterir. 3 gece 4 gün tur seçeneklerinin yanı sıra 1 gece 2 gün gibi çok daha kısa tur seçenekleri de bulunur. Bu sayede hafta sonunda keyifli bir tatil yapmak olanaklı hale gelir. Bu gibi unsurlar, tur fiyatlarının da değişiklik göstermesine neden olur. Nevşehir turlarında her bütçeye uygun seçenekler mevcuttur. Birkaç günlüğüne şehrin gürültüsünden kaçmak ve keyifli anlarına yenilerini eklemek isteyen kişiler, her bütçeye uygun turlardan herhangi bir tanesini tercih edebilir.

Nevşehir Tur Fırsatları

Çeşitli dönemlerde çok daha uygun fiyatlarla satışa sunulan Nevşehir turları, özellikle kültür turu yaparak bilgi birikimini genişletmek isteyen kişilerin tatil taleplerini en iyi şekilde karşılar. Nevşehir’de görülmesi gereken birçok özel mekan ve yapı bulunur. Bu alanların her biri, Nevşehir tarihini anlamak açısından önemli bir yere sahiptir. Bunu yanı sıra Nevşehir’in görülmesi gereken doğal güzellikleri de bulunur. Bu tür yerleri kısa bir tatil dönemi içerisinde ziyaret etmek için Nevşehir turları oldukça idealdir. Nevşehir tur fırsatlarından yararlanacak ziyaretçiler, Nevşehir otelleri listesinde bulunan konaklama alanlarında konforlu bir konaklama gerçekleştirebilir.

Nevşehir Turları’nda Gezilecek Yerler

Nevşehir turları, şehrin güzelliklerinin gezilip görülmesini sağlayan bir tur programına sahiptir. Bu nedenle Nevşehir turlarına katılım gösteren ziyaretçiler, birbirinden özel alanları bir tur programı içerisinde ziyaret edebilir. Nevşehir turlarının gözdesi olan Kapadokya turları, tarihi dokusuyla ünlü Kapadokya bölgesinin çok özel alanlarının ziyaret edilmesini olanaklı kılar. Farklı gün seçeneklerini bünyesinde bulunduran Kapadokya turları; bölgenin ünlü aktivitelerini de ziyaretçilerine sunar.. Ekstra olarak gerçekleştirilen balon turları, Kapadokya güzelliklerinin bulutlar arasından görülmesine imkan tanır. Bunun yanı sıra Kapadokya’da görülmesi gereken yerler arasında bulunan Narlı Göl, Ihlara Vadisi, Tuz Gölü de tur programı içerisinde yer alır. Nevşehir turlarında Göreme, Ürgüp, Uçhisar gibi alanları da ziyaret etmek olanaklıdır. Nevşehir sınırları içerisinde görülmesi ve gezilmesi gereken pek çok bölge bulunduğundan; gerçekleştirilen turlar minimum zamanda maksimum yerin görülmesini amaç edinir. Tur programları da bu amaca yönelik oluşturulur. Nevşehir turlarında başlangıç lokasyonu açısından farklı seçenekler bulunur. İstanbul, Ankara ve Bursa gibi lokasyonlardan kalkan otobüsler ile varış lokasyonuna ulaşım sağlanır. Ulaşım seçenekleri birbirinden farklılık gösterebilir. Kapadokya otelleri listesinde bulunan konaklama alanlarında konaklama gerçekleştirmek olanaklıdır. Otel konseptleri farklı olabildiğinden otellerde sunulan hizmetler de değişiklik gösterir.

Nevşehir’e Nasıl Gidilir ve Nerede Konaklanır?

Nevşehir’e gitmek isteyen ziyaretçilerin tercih edebilecekleri farklı konaklama seçenekleri bulunur. Konforlu bir konaklama için genellikle özel araçlar tercih edilir. İstanbul’dan Nevşehir’e gidecek kişiler, belirlenen güzergahlar üzerinden ulaşım sağlayabilir. İstanbul ile Nevşehir arası 725 km olduğu için bu mesafe özel araç ile yaklaşık 8 saate tekabül eder. Bunun yanı sıra Ankara ile Nevşehir arası 295 km’lik bir mesafeye sahiptir. Bu mesafe ise özel araçla yaklaşık 4 saatte kat edilir. Nevşehir’e gidecek kişiler için özel araç dışında da ulaşım seçenekleri bulunur. Çok daha kısa süreli bir yolculuk için uçak tercih edilebilir. Nevşehir’deki havalimanı şehir merkezine 30 km’lik uzaklıktadır. Uçak ile seyahat gerçekleştiren ziyaretçiler Nevşehir’e çok kısa bir sürede ulaşım sağlayabilir. Uçak ve özel araç dışında otobüs, tren gibi seçenekler de tercih edilebilir. Nevşehir’e gidecek olan ziyaretçiler, farklı konaklama alanlarından herhangi bir tanesini tercih ederek konaklama gerçekleştirebilir. Balayı Otelleri listesinde bulunan oteller olmak üzere birçok otel seçeneği bulunmakta olup her bir otelin konsepti birbirinden farklılık gösterebilir. Minimum bir bütçe ile keyifli, benzersiz ve konforlu bir tatil deneyimi yaşamak olanaklıdır. Ayrıca Kapadokya bölgesinde yer alan taş evlerde konaklama da gerçekleştirilebilir. Kapadokya’nın tarihini yansıtma konusunda oldukça başarılı olan bu tür oteller, benzersiz bir tatil seçeneği sunar.

Nevşehir Turuna Ne Zaman Gidilmelidir?

Nevşehir, karasal iklimin görüldüğü bir şehirdir. Bu nedenle yaz aylarında hava sıcaklıkları bir hayli fazladır. Kış aylarında ise havalar oldukça fazla soğur. Bu durum, Nevşehir ziyaretlerinin belirli aylar içerisinde yapılmasını zorunlu kılar. Nevşehir’de keyifli bir tatil isteyen ziyaretçilerin nisan-mayıs aylarının yanı sıra eylül ve ekim aylarını tercih etmesi gerekir. Bu aylarda sıcaklıklar ortalama bir değerdedir. Böylelikle Nevşehir’in benzersiz güzelliklerini görmek ve gezilecek alanlara ziyaretler düzenlemek çok daha kolaydır. Nevşehir’in tarihi ve doğal güzelliklerinin yakınlarında yer alan otellerde konaklama gerçekleştirilebilir. Genellikle konfor ve lüksü bir araya getirmesinden dolayı otel konaklamaları tercih edilir. Otellerin sahip oldukları konseptler birbirinden farklıdır. Bu nedenle otel seçeneklerinde de değişiklikler görülebilir. Genellikle oda kahvaltı konseptli oteller bulunmakta olup Nevşehir ve çevresinde gezinti yapmak isteyen ziyaretçiler bu tür otelleri tercih eder. Bunun yanı sıra farklı konseptte otellerin de keyifli bir tatil için tercih edilmesi olanaklıdır.