Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Nevşehir
Nevşehir

Kozaklı Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Yarım Pansiyon
Otel
Çocuk Dostu Oteller
13.600,00
5 Gecelik Fiyat
Kozakli Divaisib Termal Hotel
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Yarım Pansiyon
Otel
Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
18.136,92
15.416,38
5 Gecelik Fiyat
Tera Life Termal Hotel
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Otel
Kozakli Grand Termal Hotel
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Emek Mevkii
Otel
Su Kaydıraklı Oteller
Dadak Thermal Spa & Wellness Hotel
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Emek Mevkii
Otel
Karen Thermal Residence
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Otel
Roza Resort Thermal Hotel
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Otel
Su Kaydıraklı Oteller
1
 
Nevşehir Kozaklı Otelleri

Nevşehir Kozaklı Otelleri

Kozaklı, Nevşehir’in kaplıcaları ve termal tesisleriyle ünlü ilçesidir. Nevşehir şehir merkezine 85 km uzaklıkta yer alan ilçe, termal otelleriyle ön plana çıkar. Farklı ve sıra dışı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için Nevşehir Kozaklı otelleri, sağlık ve konforu bir arada sunuyor. Nevşehir Kozaklı otelleri konaklamalarınızda şifa kaynağı termal suyun eşsiz deneyimini yaşayabilir ve yüksek standartta hizmet kalitesiyle konfor dolu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Kozaklı, daha önce hiç görülmemiş tabiat harikalarını keşfetmek için de oldukça ideal bir merkezdir. Her sene on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Kozaklı Seyir Tepesi, ilçenin her bir köşesine hükmedebilme imkanı sunar. Eşsiz manzarasıyla sıra dışı bir deneyim vadeden tepe, ilçe merkezine 7 km uzaklıktadır. Kapadokya turları kapsamında Kozaklı’ya yapılan ziyaretlerde en çok ilgi gören kültürel miraslarından olan Kaymaklı Yeraltı Şehri, aynı zamanda bölgenin en popüler alanlarından biridir. Oldukça komplike bir yapıya sahip olan bu yeraltı şehri, onlarca farklı geçitten oluşur. Yaklaşık 3,5 km uzunluğuyla Kaymaklı Yeraltı şehri, Kozaklı ziyaretçilerine eşsiz bir seyahat deneyimi sunar. Nevşehir otelleri konaklamalarında da günübirlik olarak ya da kısa bir süreliğine Kozaklı’yı keşfetmek mümkündür. Bununla birlikte ilçenin şehir merkezinde kısmen uzakta olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. 

Kozaklı Termal Otelleri

Kozaklı termal otelleri, sağlık turizminin Türkiye’deki en verimli lokasyonlarından olan Nevşehir Kozaklı’da konfor dolu bir tatil deneyimi sunar. Termal oteller, sahip oldukları termal sıcak su havuzları ve yeraltı kaynaklarıyla klasik tatil deneyiminin dışına çıkmak isteyenler ve bazı sağlık sorunu yaşayanlar için en ideal seçeneklerdendir.

Termal su, mineral bakımından son derece zengin bir içeriğe sahiptir. Sülfat, karbonhidrat, çinko ve demir bakımından oldukça zengin içeriğe sahip olan kaplıca suları, adeta özel bir terapi yöntemidir. Bununla birlikte her kaplıca ve termal suyun içeriği bölgenin coğrafi özellikleri ve yeraltı kaynaklarına göre farklılık gösterir.

Kozaklı termal otelleri, bölgenin yeraltı zenginlerini yüksek standartta konaklama hizmetiyle bütünleştiren tesislerdir. Kozaklı bölgesi, yeraltı suyunun niteliği bakımından dünyanın en özel şifa kaynaklarından biridir. Kozaklı’nın yeraltı kaynakları klor, sodyum ve kalsiyum bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.

27 ile 93 derece aralığında değişkenlik gösteren su, termal otellerin kontrolüyle ziyaretçilerin kullanımına sunulur. Nevşehir Kozaklı otelleri dışında bölgenin şifalı suyundan faydalanmak isteyenler için de Kozaklı Belediyesi tarafından özel çözümler geliştirilmiştir. Ziyaretçiler, oteller tarafından sağlanan kaplıca hizmetlerinin dışında belediyeye ait özel tesislerde de sıcak su kaynaklarının şifa dolu olanaklarından yararlanabilir.

Özellikle Kapadokya turları kapsamında düşük maliyetlerle sıcak su kaynaklarının sağlık dolu özelliklerinden faydalanmak adına belediyenin tesisleri tercih edilebilir.

Nevşehir Kozaklı Otelleri Fiyatları

Nevşehir Kozaklı otelleri fiyatları, tercih edilecek olan tesisin hizmet standartlarına ve sağladığı imkanlara göre farklılık gösterir. Nevşehir’in kaplıca ve yeraltı sularıyla ünlü bu ilçesinde yaklaşık olarak 9000 yatak kapasitesiyle hizmet veren konaklama tesisleri bulunur. Son derece geniş yelpazeli seçenekler arasından ziyaretçiler bütçelerine uygun tesisleri tercih edebilir.

Sağlık ve şifa dolu Nevşehir Kozaklı tatilini en düşük maliyetlerle planlamak adına erken rezervasyon imkanlarından yararlanmak mümkündür. Termal oteller, büyük oranda kış aylarında ilgi gören konaklama tesisleridir. Dolayısıyla sezon başlamadan önce konaklama ve tatil planı yapmak, maliyet açısından çok daha verimli olacaktır. 

Nevşehir Kozaklı’nın sıra dışı tabiatında ve yeraltı kaynaklarında kusursuz bir tatil deneyimi yaşamak adına tercih edilebilecek bir diğer yöntem turlardır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerden planlanan Nevşehir turları ile bölgeye ziyarette bulunabilir ve Kozaklı’nın şifa dolu termal suyunda sağlığı derinlikli olarak hissedebilirsiniz.

Kozaklı’da Gezilecek Yerler

Kozaklı’da gezilecek yerler arasında elbette merkezler doğal su kaynaklarıdır. Kozaklı seyahatleri büyük oranda yeraltı kaynaklarının kullanımına yönelik plananıyor olsa da bölgenin birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yaptığı da bilinmelidir. Dolayısıyla Nevşehir ve Kozaklı gezilerinde kesinlikle uğrak noktası olması gereken birçok alan bulunur.

İlçenin Nevşehir şehir merkezinden kısmen uzak bir konuma sahip olması, bazı merkezlere ulaşım konusunda zaman kullanımının arzu edilen şekilde yapılmasını engelleyebilir. Bununla birlikte kısıtılı zamanı olmayanlar için Kozaklı, bölgedeki doğal güzellikler ve tarihi mekanlarla oldukça geniş yelpazeli gezilecek alanlar sunar.

Kozaklı ilçe merkezine 75 km uzaklıkta bulunan Zelve Vadisi, eşsiz doğal güzellikler üzerine inşa edilmiş kadim konaklama alanlarını keşfetmek için oldukça ideal bir noktadır. Tarihi kiliselere de ev sahipliği yapan Zelve Vadisi, Kozaklı gezilerinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken alanlardandır.

Peri Bacaları, Pembe Vadi, Kızılçukur Vadisi, Göreme açık hava müzesi gibi dünyaca ünlü doğal güzelliklerin ve kültürel mirasların da Kozaklı gezilerinde mutlaka ziyaret edilmesi önerilir. Nevşehir Kozaklı otelleri kapsamında yapılacak konaklamalarda, bölgenin tüm güzelliklerinin yerinde keşfedilmesi mümkündür.

Kozaklı’da Ne Yenir?

Nevşehir Kozaklı, kaplıcaları ve termal suyunun dışında yöresel lezzetleriyle de ünlüdür. Nevşehir Kozaklı otelleri ve bölgedeki restoranların menülerinde sıklıkla rastlanabilen yöresel lezzetler, Anadolu’nun mutfak kültürü hakkında dikkat çeken veriler sunar. Bu yöresel lezzetlerden olan soğanlama, bölgeye ziyarette bulunan hemen herkesin ilk tercihidir. Yumurta ve soğan kullanılarak yapılan soğanlamayı leziz kılan detay ise doğru bir pişirme tekniğinin uygulanmasıdır.

Kozaklı’nın ünlü çömlek fasulyesi, bölgeye yapılan ziyaretlerde tadına bakılması gereken bir diğer lezzettir. Şimdiye dek yediğiniz tüm fasulyelerden farklı olan bu etli yemek, kusursuz bir lezzet deneyimi vadeder. Bölgenin dünyaca ünlü Nevşehir Tavası, her ne kadar yapılması uzun sürüyor olsa da yöresel lezzetleri keşfetmek isteyenler için son derece doğru bir seçenek olacaktır. Yaklaşık olarak bir saatte hazırlanan bu lezzet, bölgeden yetişen hayvanlardan elde edilen kuşbaşı ve yine Nevşehir’in eşsiz tabiatının sunduğu yöresel bitkilerin karışımından oluşur.

Kozaklı Özet Bilgi

Toplam konaklama oteli 7 Otel
Popüler Otel Sanitas Thermal Hotel
Gecelik Başlangıç Fiyat 2.720,00 TL
Popüler Bölge Kaplıcalar Mevkii