Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Nevşehir

Nevşehir Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Yarım Pansiyon
Otel
Çocuk Dostu Oteller
18.200,00
5 Gecelik Fiyat
Kozakli Divaisib Termal Hotel
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Yarım Pansiyon
Otel
Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
24.236,20
20.358,41
5 Gecelik Fiyat
Nevşehir, Kapadokya Mevkii
Otel
Balayı Otelleri
Nevşehir, Kapadokya Ürgüp Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Nevşehir, Kapadokya Mevkii
Otel
Balayı Otelleri
Nevşehir, Uçhisar Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri
Tafoni Cave Suites
Puanı 4.1
Nevşehir, Kapadokya Ürgüp Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri
Nevşehir, Kapadokya Ürgüp Mevkii
Butik Otel
Balayı Otelleri
Nevşehir, Kapadokya Uçhisar Mevkii
Otel
Balayı Otelleri
Nevşehir, Göreme Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri
Tera Life Termal Hotel
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Otel
Kozakli Grand Termal Hotel
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Emek Mevkii
Otel
Su Kaydıraklı Oteller
Dadak Thermal Spa & Wellness Hotel
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Emek Mevkii
Otel
Karen Thermal Residence
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Otel
Roza Resort Thermal Hotel
Puanı 4.3
Nevşehir, Kozaklı Kaplıcalar Mevkii Mevkii
Otel
Su Kaydıraklı Oteller
1
Nevşehir Yazıları
Nevşehir Otelleri Fiyatları

Nevşehir Otelleri Fiyatları

Nevşehir otelleri, Nevşehir’in tarihi ve doğal güzelliklerini deneyimlemek isteyenler için oldukça idealdir. Tarihin farklı dönemlerinde farklı medeniyetlerin egemenliği altına giren Nevşehir hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken şehirler arasında yer alır. Antik ismi Nissa olan şehir, Selçuklu Dönemi’nde fethedilmiştir. Selçuklu ve Osmanlı Dönemi’nde camiler, medreseler olmak üzere Türk kültürünü yansıtan birçok yapı inşa edilmiştir. Bu nedenle Nevşehir’de görülecek pek çok yer bulunur. Nevşehir’de konaklayacak ziyaretçiler için pek çok farklı konaklama seçenekleri mevcuttur. Erken rezervasyon otelleri ile Nevşehir’de minimum maliyet ile keyifli, benzersiz ve çok özel bir tatil deneyimi yaşamak olanaklıdır. Nevşehir’de yer alan konaklama seçeneklerinin her biri farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Otellerin konsepti, kapsamı ve rezervasyon dönemi olmak üzere birçok seçenek; fiyatlandırmalar üzerinde doğrudan etkilidir.

Her Şey Dahil Nevşehir Otelleri

Nevşehir’de farklı konseptlere sahip birçok farklı otel seçeneği bulunur. En çok rağbet görenlerden bir tanesi Her Şey Dahil konseptli Nevşehir otelleridir. Bu tür otel konseptlerinde kahvaltı, öğle ve akşam yemeği bulunur. Ayrıca konsept içerisinde yer alan alkollü ve alkolsüz içecekler, belirlenen saatler içerisinde misafirlere sunulur. Her Şey Dahil Nevşehir Otelleri için tatil deneyimini benzersiz hale getirmek olanaklıdır.

Nevşehir Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Erken rezervasyon, Nevşehir otellerinin çok daha uygun fiyatlarla rezerve edilmesini sağlar. Aile otelleri, balayı otelleri, termal oteller olmak üzere farklı konseptlere sahip oteller için tatil sezonu öncesinde rezervasyon yapmak olanaklıdır. Kampanya dönemi içerisinde yapılan rezervasyonlar, ziyaretçilerin çok özel ve lüks otellerde uygun fiyatlarla konaklamasını olanaklı hale getirir. Balayı otelleri, erken rezervasyon dönemlerinde ön plana çıkan konseptler arasında yer alır. Balayına gidecek çiftler için özel hizmet seçeneklerine sahip oteller, çiftlerin keyifli ve benzersiz anlar yaşamasını sağlar.

Nevşehir’de Gezilmesi ve Görülmesi Gereken Yerler

Açık hava balonları, kiliseleri, tarihi dokusunu yansıtan yapılarıyla dikkatleri üzerine çeken Nevşehir, özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeken bölgelerden bir tanesidir. Uzun bir tarihi geçmişe sahip olması, Nevşehir’de görülmesi gereken yerlerin de sayıca fazla olmasına sebebiyet verir. Kapadokya otelleri listesinde bulunan ve benzersiz özellikleriyle ön plana çıkan otellerde konaklayan ziyaretçiler, Nevşehir’in tarihini yansıtan yerlere gidebilir. Sekiz kattan oluşan Derinkuyu Yer Altı Şehri, Nevşehir’de görülmesi gereken alanlardan ilkidir. Bunun yanı sıra muhteşem bir manzaraya sahip Güvercinlik Vadisi, Nevşehir gezilerinin çok daha anlamlı hale gelmesini sağlar. Uçhisar Kalesi, Saç Müzesi, Zelve Açık Hava Müzesi; Nevşehir’e ziyaretleri sırasında görülmesi gereken alanlar arasında yer alır.

Nevşehir’de Yapılması Gereken Aktiviteler

Nevşehir’de yapılabilecek birçok farklı aktivite bulunmaktadır. Tarihi geçmişiyle dikkat çeken Nevşehir’de müze gezisi yapılabilir. Benzersiz bir görünüme sahip Kapadokya evleri görülebilir. Avanos’ta yer alan çömlek atölyesine katılım sağlanarak çömlek yapımı hakkında bilgi sahibi olunabilir. Nevşehir’de yer alan vadilerde doğa yürüyüşleri yapılabilir.

Nevşehir’de Ne Yenir?

Nevşehir’e özgü birçok lezzet bulunduğundan, Nevşehir’de çok özel lezzetlerin tadımı yapılabilir. Çömlek fasulyesi, testi kebabı, kayısı çorbası, düğü çorbasının yanı sıra sütlü çorba ve nohutlu yahni yenilebilir. Lezzetli yemekler tadılarak eşsiz bir tatil deneyimine ulaşmak olanaklıdır. Kapadokya turları ziyaretçilere Kapadokya lezzetlerini de sunmaktadır.

Nevşehir Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nevşehir Bölgesindeki Spa Hizmeti Sunan En İyi Oteller Hangileridir?

Nevşehir’de SPA hizmeti sunan çeşitli oteller bulunur. Gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak ve rahatlama hissini yaşamak isteyen ziyaretçiler, SPA merkezlerinde keyifli anlar yaşayabilir. SPA hizmetini bünyesinde barındıran Nevşehir otelleri farklı lokasyonlarda yer alır. Bu tür oteller, ziyaretçilerin muhteşem bir tatil deneyimi yaşarken rahatlık hissine erişim sağlamasını da olanaklı kılıyor. Farklı konseptlere sahip olan SPA hizmeti sunan Nevşehir otellerinde benzersiz anlar yaşanabilir.

Nevşehir Bölgesindeki Evcil Hayvan Kabul Eden En İyi Oteller Hangileridir?

Otellerin büyük bir kısmı evcil hayvan kabul etmese de Nevşehir otellerinin bazıları evcil hayvan dostudur. Nevşehir’de yer alan ve evcil hayvan kabul eden otellere ziyaretçiler evcil hayvanları ile birlikte gidebilir. Farklı lokasyonlarda bulunan oteller tercih edilerek keyifli, benzersiz ve konforlu bir tatil deneyimi yaşamak olanaklıdır.

Nevşehir ve Çevresinde Hangi Tatil Bölgelerine Gidebilirsiniz?

Nevşehir, benzersiz yapılara ve alanlara sahip bölgelerden bir tanesidir. Bu nedenle her yıl hem yerli hem de yabancı turistler Nevşehir’e giderek keyifli bir tatil deneyimi yaşamak ister. Nevşehir çevresinde yer alan tarihi ve doğal güzellikler için farklı konseptlere sahip otellerde konaklamak mümkündür. Kapadokya’nın turistik bölgelerinden biri olan Göreme ve çevresinde bulunan oteller, konaklama için en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra Bunun yanı sıra Kapadokya Ürgüp mevkiinde yer alan konaklama seçenekleri, kültür turları yapılmasını sağlar. Kozaklı Kaplıcalar mevkiinde bulunan otellerin her biri, ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunar.

Nevşehir’e Tatil için Ne Zaman Gidilir?

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Nevşehir’de sıcaklığın çok daha az olduğu dönemlerde tatil yapmak olanaklıdır. Nisan-mayıs dönemlerinin yanı sıra sonbahar dönemi, Nevşehir’de tatil için ideal dönemlerdir. Bunun yanı sıra haziran, temmuz, ağustos; sıcaklıkların çok fazla olmasından dolayı tercih edilmez.

Nevşehir’e Nasıl Gidilir?

Nevşehir’e ulaşımda farklı ulaşım seçenekleri bulunur. Özel araç, otobüs gibi seçenekler; Nevşehir ulaşımının kolaylaşmasını sağlar. Özel araç ile Nevşehir’e İstanbul’dan gidecek kişiler; Ankara üzerinden Nevşehir’e ulaşım gerçekleştirebilir. İstanbul-Nevşehir arasında 725 km’lik bir mesafe bulunur. Çeşitli şehirlerden Nevşehir’e direkt otobüs ile ulaşım da mümkündür. İzmir, Kayseri gibi şehirlerden Nevşehir’e otobüsle gidilebilir. Ulaşım süresi başlangıç şehrine göre değişiklik gösterir. Nevşehir’de havaalanı bulunduğundan, uçak ile Nevşehir’e gitmek olanaklıdır. Farklı ulaşım seçenekleri ile Nevşehir’e ulaşım sağlanarak keyifli ve özel bir tatil deneyimi yaşanabilir.

Nevşehir Özet Bilgi

Toplam konaklama oteli 15 Otel
Popüler Otel Sanitas Thermal Hotel
Gecelik Başlangıç Fiyat 3.640,00 TL
Popüler Bölge Kaplıcalar Mevkii
Popüler Bilgi Kapadokya Turlarında Görülecek Yerler