Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Portekiz Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Endülüs - Portekiz Turu
Yurt Dışı Tur
Portekiz Turları
Tarih: 13.07.2024
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1,123.75
899.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Mega Portekiz ve Endülüs Turu
Yurt Dışı Tur
Portekiz Turları
Tarih: 03.11.2024
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1,248.75
999.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
İspanya - Portekiz - Fas Turu
Yurt Dışı Tur
Portekiz Turları
Süre: 13 Gece / 14 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Portekiz - Güney İspanya - Endülüs Turu
Yurt Dışı Tur
Portekiz Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Promosyon Büyük İspanya ve Lizbon Turu
Yurt Dışı Tur
Portekiz Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Portekiz - İspanya - Endülüs Turu
Yurt Dışı Tur
Portekiz Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Portekiz - Endülüs Turu
Yurt Dışı Tur
Portekiz Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Portekiz Turu
Yurt Dışı Tur
Portekiz Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Portekiz'de Gezilecek Yerler

Portekiz'de Gezilecek Yerler

Sanat eserini anımsatan taş kaldırımları, antika dükkanları, etkileyici köprüleri ve Gotik katedralleri ile Portekiz’in başkenti olan Lizbon, turunuz sırasındaki gezinizin ilk durağı olabilir. Şehrin en eski yerleşim yeri Alfama’da bulunan ve tarihi geçmişi 12. yüzyıla kadar dayanan Tejo Nehri arasında kurulu olan bölgede 28 numaralı tramvaya binerek semti keşfe çıkabilirsiniz. Ayrıca bölgede bulunan Elevator Santo Justa, Kaşifler Anıtı, Sao Jorge Kalesi ve Jeronimos Manastırı gibi tarihi yapıtları gezebilirsiniz.

Portekiz’in kuzey kesiminde yer alan ve ülkenin en gelişmiş ikinci kenti olan Porto’da ise San Francisco Kilisesi, Torre dos Clerigos, Igreja dos Clérigos ve Se do Porto birbirinden heybetli tarihi yapıları ziyaret edebilir, Douro Nehri kıyısında bulunan meydandaki hediyelik eşya satan dükkanlardan sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Ayrıca bölgenin kafelerine uğrayarak meşhur şaraplarının da tadına bakabilirsiniz.

Göz alıcı mimarisi, Arnavut kaldırımlı sokakları ve Roma dönemini yansıtan tarihi eserleri ile Mondego nehri kıyısına kurulmuş bir kent olan Coimbra bölgesinde ise Barok mimari izlerini taşıyan Joanina Kütüphanesi’ni ziyaret edebilir, Santa Cruz Manastırı, Se Velha (Eski) Katedrali. Sao Tiago Kilisesi ve Se Nova (Yeni) Katedrali gibi diğer tarihi yapıları da gezebilirsiniz.

Kültür ve sanatın buluştuğu çok özel ülkelerden biri olan Portekiz, muhteşem doğası ve eşsiz tarihi yapılarıyla görenlerin unutmayacağı ülkelerden bir tanesi. Bu nedenle tur programlarına konu olduğunu belirtmek mümkün. Bu nedenle Kaşifler Anıtı, eşsiz manastırlarının yanı sıra farklı yerleri de gezmeniz ve Portekiz hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmanız mümkün. Portekiz’i keşfetmek istiyorsanız; Lizbon şehrini görmeli, Roca Burnu’nu ziyaret etmeli, Pena Sarayı’na gezi düzenlemelisiniz. Bahsi geçen yerlerin her biri, kendinizi çok özel ve benzersiz hissetmenize katkıda bulunacaktır. Peki Portekiz geziniz bitti mi? Çok özel tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran ülkede gezip görmeniz gereken daha pek çok yer bulunuyor.  

Portekiz'de Yeme İçme

Portekiz'de Yeme İçme

Baharatlı çeşnilerle tatlandırılmış, yağlı ve et yemekler Portekiz mutfağında önemli bir yer edinmektedir. Kendine özgü bir tadı olan “Cozido a Portuguesa”, Portekiz’in en popüler ve özel yemeğidir. Haşlanmış domuz eti, lahana, 3 çeşit tütsülenmiş sosis, patates, yanı sıra haşlanmış pirinç tanelerinden oluşan bu yiyeceği Portekiz turunuz sırasında mutlaka tatmanızı öneririz.

Ayrıca Porto’nun ayrılmaz bir parçası olan ve taze sosisli ekmek dilimleri, kızartılmış et, peynir ve domuz pastırmasından oluşan ünlü sandviç “francesinha” da mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden diğeri olarak size önerimiz olabilir.

Portekiz'de Eğlence

Portekiz'de Eğlence

Dansları, çeşitli müzikal etkinliklerin yanı sıra geleneksel eğlenceleri ve havai fişek gösterileri ile eğlencenin her türlüsüne oldukça yer veren Portekiz’de günün her saati eğlenebilirsiniz.
Her yıl Mayıs ayında Madeira Adası’nda düzenlenen bol eğlenceli çiçek festivaline katılmanızı mutlaka öneririz.

Gece hayatını sevenler için ise Portekiz’in başkenti Lizbon’da oldukça fazla eğlence mekanına rastlamanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle hava karardıktan sonra, eski şehrin dar sokaklarında bulunan bar ve kulüplerde sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Rossio (şehir merkezinde) ve Avenida da Liberdade bölgeleri gece hayatına en fazla adapte olmuş bölgeler olarak size tavsiyemiz olabilir.

Portekiz'de Ulaşım

Portekiz'de Ulaşım

Portekiz’de en çok kullanılan toplu taşıma araçları otobüs,tranvay,metro ve finikülerdir. Şehir merkezine seyahat etmek için tranvayı seçebilir, çevre ilçelere ulaşmak için ise diğer toplu taşıma seçeneklerini kullanabilirsiniz.
Ayrıca seyahatlerinizi daha uygun fiyatlı yapabilmek için otobüs firmalarına giderek tek yada birden fazla kullanımlık biletler satın alabilirsiniz.

Fakat şehirde gezilecek yerler arası çok da uzak olmadığından yaya olarak da şehri dolaşmanızın mümkün olduğunu belirtmek isteriz.

Portekiz Turu Gezi Rehberi

Portekiz Turu Gezi Rehberi

Avrupa Turları arasında eşsiz kültürü,zengin şehirleri,yemyeşil kırsalları,güzel anıtları,olağanüstü manzaraları,masmavi nehirleri ve lezzetli mutfağıyla; sınırları doğu ve batıda Atlas Okyanusuyla, güney ve kuzeyde İspanya’yla çizilen bir cennet ülkesi Portekiz..

Küçük bir alana sahip olmasına rağmen 900 yıllık bir tarihi birikime sahip olan ülke,Avrupa’nın en eski ülkesi konumunda bulunmaktadır. Özellikle 15. Ve 16. Yüzyıllarda Yeni Dünya Keşifleri ile dünya tarihinde önemli bir bölümün başlamasına sebep olmuş olan ülke ayrıca Hindistan’a deniz yolu bulmuş ve Güney Amerika,Afrika,Okyanusya ve Asya’da çeşitli imparatorluklar kurmuştur. 1910 yılında monarşinin bitmesiyle cumhuriyet yönetimine geçen ülke,1974’te özgür bir demokrasiye sahip olmuştur. 1986 yılında ise Avrupa Birliği’ne katılarak oldukça gelişmiş ülkeler arasına girebilmiştir.

Avrupa’nın en sıcak ülkelerinden biri olan Portekiz’de yazlar oldukça sıcak ve kurak geçerken kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Ülkemiz ile arasında 3 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkenin resmi dili ise Portekizce ’dir. Fakat İspanyolca ile benzer olmasından dolayı ülkenin çeşitli yerlerinde İspanyolca konuşanlara da rastlamanız mümkündür. Para birimi Euro’dur. Kullanılan priz sistemi ise C,F tipi priz sistemidir.

Refah seviyesi olarak Dünya ülkeleri arasında ilk ona giren Portekiz; benzersiz kumsalları, renkli kültürü ve harika yapıları, sayısız kaleleri, sarayları, dünya harikası bahçeleri, Ortaçağ manastırları, Arap mahalle yapıları, seramikleri, minik balkonları ve birbirinden güzel yerel lezzetleriyle Portekiz 'i Portekiz Turları ya da Lizbon Turları'na katılarak mutlaka görmelisiniz.

Portekiz'de Sanat ve Tarih

Portekiz'de Sanat ve Tarih

3100 yıl boyunca ülkenin kültürünü, tarihini, dilini ve etnik yapısını etkileyen ve içlerinde Fenikeliler, Yunanlar, Romalılar, Cermenler, ve Endülüs Emevileri’nin de bulunduğu çeşitli medeniyetlerin geçişine tanık olan Portekiz, 5. yüzyılda Douro Nehri’nin ağzındaki Portu ile Cale şehirlerine istinaden Latince Terra Portucalis diye anılmaktaydı. 15. ve 16. yüzyıllarda Brezilya’dan Filipinler’e uzanan Portekiz İmparatorluğu dünyanın önde gelen ekonomik, politik ve kültürel güçlerinden olmuş ve 20. yüzyılda imparatorluğun sona ermesiyle birlikte Portekiz Avrupa’ya dönmüş ve Avrupa Birliği’nin bir parçası haline gelmiştir.

Roma, Gotik ve Barok stillerini bir arada barındırarak adeta sanata kucak açan Portekiz aynı zamanda bünyesinde sayısız müze ve katedral bulundurmaktadır. Ayrıca üke göz alıcı mimarisiyle de tam anlamıyla bir sanat yuvası olma özelliğini taşımaktadır. 

Endülüs ülkelerini henüz görmediyseniz Portekiz 'in de içinde olduğu Endülüs Turları'mıza katılarak muhteşem mimari yapılara sahip Endülüs ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Büyük ve Klasik İspanya Turları'mız ise bazı rotalarımızda Portekiz'le birleştirilmektedir.

Büyük Portekiz Turu

Büyük Portekiz Turu

Büyük Portekiz turu, Portekiz’in birçok güzelliğini keşfetmek isteyenler için son derece ideal bir turdur. Bu tür turların süresi genellikle 7 gece 8 günden başlar. Bunun yanı sıra çok daha kısa veya daha uzun turların bulunduğunu belirtmek de olanaklıdır. Tatil sürenize göre istediğiniz turları tercih edebilirsiniz. Ayrıca tur seçeneklerinde sahip olunan lokasyonlar birbirinden farklı olduğu için nereleri görmek istediğinizi belirleyerek en doğru turu seçebilirsiniz. Büyük Portekiz turu, birçok talebi aynı anda karşıladığı için genellikle sıklıkla tercih edilen tur seçeneği olarak ön plana çıkar. Bunun yanı sıra Portekiz Turu, Endülüs-Portekiz Turu, Mega Portekiz ve Endülüs Turu arasından da tercihte bulunabilirsiniz.