Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Slovenya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
İtalya & Yunanistan & Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Slovenya Turları
Tarih: 26.04.2024
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
623.75
499.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Büyük İtalya & Yunanistan & Balkan Turu
Yurt Dışı Tur
Slovenya Turları
Tarih: 03.05.2024
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
748.75
599.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Klasik İtalya Turu
Yurt Dışı Tur
Slovenya Turları
Tarih: 16.11.2024
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
686.25
549.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Otobüslü Balkan ve Orta Avrupa Turu
Yurt Dışı Tur
Slovenya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Dalmaçya ve Adriyatik Kıyıları Turu
Yurt Dışı Tur
Slovenya Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Avrupa Gölleri Turu
Yurt Dışı Tur
Slovenya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
En İyi Slovenya Turları

En İyi Slovenya Turları

En iyi Slovenya turları, Orta Avrupa’nın bu eşsiz lokasyonunda; tarihle doğayı, modern şehircilikle benzersiz aktiviteleri, kültürel miraslarla eğlence olanaklarını yaşayabilme fırsatı sunmaktadır. Slovenya, lokasyon bakımından oldukça özel bir konumdadır. Adriyatik Denizi’ne kıyısı bulunan ülke; Avusturya, Macaristan ve İtalya’ya da komşudur. Komşu ülkelerden birçok esintiye ev sahipliği yapan Slovenya Turları, çoğunlukla Orta Avrupa turları kapsamında planlanan seyahatleri içerir. Özellikle Balkan turları kapsamında Slovenya, en uğrak noktalardan biridir. Ülkeyi bu denli biricik kılan, kültürler üstü bir niteliğe sahip olmasıdır. Macarlar, Hırvatlar, Sırplar, İtalyanlar başta olmak üzere Slovenya şehirleri, dünyanın farklı noktasından birçok millete ev sahipliği yapar. Komşularının bu denli etkisinde gelişen ülkede, Barok ve Roma mimarisinden izler görmek mümkündür. Aynı zamanda klasik İtalyan şehirlerinden esintiler taşıyan Slovenya kentleri arasında en ünlü olanı Bled’tir. Adeta bir doğa harikası olan Bled, doğanın tam ortasında modern bir şehir hüvviyetine sahiptir. Bled; kalesi, gölü, ulusal parkı, kendine özgü adası ve diğer doğal güzellikleriyle Orta Avrupa’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirdir. Ayrıca Slovenya’nın başkenti Ljubljana, modern kent görünümüyle ziyaretçileri büyüleyecek niteliktedir. Dragon Köprüsü, Preseren Meydanı, Üçlü Köprü, Ljubljana Katedrali şehrin başlıca tarihi alanlarıdır.

Slovenya Tur Fiyatları

Slovenya tur fiyatları, tercih edilecek olan turun nitelikleri ve tur programının süresine göre farklılık gösterir. Doğrudan Slovenya’ya yönelik turlar bulunmuyor olmakla birlikte Orta Avrupa ve Adriyatik kıyılarına yönelik gerçekleştirilen turlarda Slovenya’yı yeniden fethetmek mümkündür. Turtdışı turlar kapsamında yaygın olarak tercih edilen bu tur programları büyük oranda Balkanlara, Orta Avrupa’ya ve İtalya’ya yöneliktir. Aynı zamanda Orta Avrupa Turu kapsamında da Slovenya’nın eşsiz güzelliklerinin ziyaret edilmesi mümkündür. Slovenya turları arasında tercihte bulunurken geniş yelpazeli seçenekler faydalanarak, Avrupa’nın tarih kokan eşsiz tüm destinasyonları ziyaret edilebilir. Tüm bu Slovenya turlarına sanat, eğlence ve benzersiz yeme içme olanakları da eşlik edecektir.

Slovenya Tur Fırsatları

Slovenya tur fırsatları, Orta Avrupa, Balkanlar ve Güney Avrupa’yı keşfetmek isteyenler için en ideal seçenektir. Çoğunlukla Balkanlarda ve Orta Avrupa’da konumlanan ülkelere yönelik gerçekleştirilen Orta Avrupa turları, 8 gece 9 gün içerisinde birçok destinasyonu keşfedebilme imkanı sunar. Dalmaçya ve Adriyatik Kıyıları Turu, Balkanlar ve Orta Avrupa’yı aynı anda keşfetmek isteyen ve bu keşif sürecinde doğal güzelliklerle büyülenme arzusunda olanlar için son derece idealdir. Otobüs yolculuğuyla planlanan bu tur, İstanbul’dan başlayarak Orta Avrupa’nın merkezini içerir. Tiran, Zadar, Belgrad, Zagreb, Elbasan, Berat, Rijeka gibi Balkanlar ve Orta Avrupa’nın en özel alanlarını içeren Dalmaçya ve Adriyatik Kıyıları Turu, Slovenya’nın en ünlü doğal güzelliklerini gözlemleyebilme fırsatı da sunar.

Slovenya Bled Turları

Slovenya Bled turları, yine birçok farklı destinasyonu içeren programlarla sunulmaktadır. Özellikle balayı turları kapsamında yaygın olarak tercih edilen Slovenya Bled turları, romantik bir seyahat deneyimi yerinde bir tercih olacaktır. Eşsiz Bled Gölü ve Slovenya’nın doğal güzelliklerini içeren bu tur, tabiatın tüm güzelliklerini ziyaretçilerin zihninde resmetmeyi sağlayacaktır. Bohinj Gölü, Bled Adası, Triglav Ulusal Parkı ve Bled Gölü gibi doğal güzelliklerin keşfini içeren Bled Turları aynı zamanda Bled Kalesi gibi tarihi alanları da yerinde gözlemleme fırsatı sunar. Özellikle tertemiz suyu, berrak yapısı ve eşsiz dağ manzaralı konumuyla Bled Gölü, unutulmayacak bir deneyim vadetmektedir.

Slovenya Turları’nda Gezilecek Yerler

Slovenya turları, ziyaretçiler için doğal güzelliklerin keşfi kadar elsiz bir tarihi yolculuk da vadeder. Avrupa tarihi için son derece özel bir konumda yer alan Slovenya’da birçok tarihi mekan bulunmaktadır. Doğal güzelliklerin yanı sıra Slovenya turları kapsamında kesinlikle ziyaret edilmesi gereken alanlardan biri Preseren Meydanı’dır. Dünyanın farklı noktalarından binlerce ziyaretciyi ağırlayan bu meydan, tarihle modern şehirciliği tek bir alan içerisinde buluşturur. Meydan içerisinde birçok tarihi yapı görmek mümkündür. Sanat severler için Slovenya Ulusal Müzesi, ülkenin tarihini ve bölgenin kültürel mirasını keşfetmek adına son derece doğru bir tercihtir. Sanat severler için bir diğer dikkat çeken alternatif de Maribor Regional Müzesi’dir. Assumption Katedrali’nin büyüleyiciliğini de yine Slovenya turları kapsamında gözlemlemek mümkündür. Ayrıca şarap severler için de Slovenya benzersiz bir cennettir. Bölgenin dünyaca ünlü şaraplarına ev sahipliği yapan Maribor kenti, aynı zamanda Sloven kültüründen izler taşımaktadır. Maribor Eski Şarap Evi’nde Sloven kültürünü yerinde gözlemlerken eşsiz lezzetleriyle ön plana çıkan şarapların tadına bakmak olanaklıdır.

Slovenya’ya Nasıl Gidilir ve Nerede Konaklanır?

Slovenya turları, farklı nitelikler ve programlarla düzenlenmiştir. Avrupa’nın birçok bölgesine ulaşım sağlarken konumunu nedeniyle uğrak noktası olan Slovenya’yı farklı tur fırsatlarıyla keşfetmek olanaklıdır. Bununla birlikte Slovenya turları, büyük oranda otobüsle gerçekleştirilmektedir. Özellikle başta Balkanlar, Orta Avrupa, Almanya, Yunanistan ve İtalya turları kapsamında gerçekleştirilen Slovenya seyahatleri, büyük oranda otobüsledir. Bununla birlikte Orta Avrupa Turu ve Avrupa Karması gibi daha geniş bir izlenceye sahip olan ve Avrupa’nın birçok noktasını keşfedebilme imkanı tanıyan bazı Slovenya turları ise uçak seyahatini içerir. Her ne kadar söz konusu turlar uçakla gerçekleşiyor olsa da ziyaret edilecek bölgelerin konumu itibariyle otobüs seyahati Slovenya turları kapsamında en çok tercih edilen ulaşım yöntemidir.

Slovenya Turuna Ne Zaman Gidilmelidir?

Slovenya turu, doğal güzelliklerin keşfi için yurtdışı turlar arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Bir bölgenin sahip olduğu doğal güzellikler nedeniyle tercih edilmesi, bu bölgeye doğru zamanda gitmenin önemini gösterir. Buna karşın Slovenya, yılın her mevsimi ziyaret etmek adına son derece idealdir. Sonbahar ve ilkbahar aylarında doğanın her haline ev sahipliği yapan Slovenya, kış aylarında ise eşsiz dağlarda bembeyaz karlarla ziyaretçilerini karşılar. Slovenya turları için bir diğer doğru zamanlama da ülkede düzenlenen festivallerin başladığı tarihlerdir. Bölgeye yönelik yapılan tur programları, çoğunlukla söz konusu festivallerin başlama tarihlerine paralel olarak planlanır.