Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu

Tur : Yurtiçi Tur TOU-309
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu Gezi Notları

Doğu Eksperi yolculuğunuz eşsiz manzaralar ile süslenecek
Çıldır Gölünün donmuş hali size büyüleyecek
Kızaklarla olan gezinizde kendinizi kutuplarda hissetmeniz mümkün
Kafkas dans gösterileri eğlenceli anların garantisi
Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Ani Antik Kenti bu turda geçmişi günümüze taşıyor

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 3
Bitiş

İstanbul
10 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Kars

İstanbul - Kars

Sabah 03:30 Beylikdüzü Shell İstasyonu (Marmara Park karşısı), 04:00 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem Spor Salonu önü), 04:15 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 04:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden servislerimiz ile hareketle, 05:00 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 07:20 uçağı ile yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Kars Harakani Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla binerek turumuza başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası, Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı Hamamları ve Kars Kalesi'ni gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekatıyla ilgili bilgi aldıktan sonra Kars'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama:
Büyükkale Otel / Kars
Günün Lezzeti: Kesme Aşı Çorbası, Kaz Eti, Hangel, Bulgur Pilavı, Ayran (Ekstra)

2. Gün   

Kars

Kars

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Çıldır gezisi sonrası Kars'a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yörenin meşhur peynirlerini tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Dans Gösterileri programına dahil oluyoruz (Ekstra)

Konaklama: Büyükkale Otel / Kars
Günün Lezzeti ve Restoranı: Çıldır Gölü  Atalay'ın Yeri; Taze Sarı Balık, Salata, Meze, Helva (Ekstra)

3. Gün   

Erzurum

Erzurum
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kars tren garına gidiyor ve Doğu Ekspresi ile yaklaşık 4 saat sürecek Kars-Erzurum arası pulman koltuk ile tren yolculuğumuz başlıyor. (Tur tarihinde Doğu Ekspresi'nin pandemi sebebiyle hizmet vermemesi durumunda ulaşım kara yolu ile gerçekleşecektir) Muhteşem manzaralar eşliğinde Erzurum'a ulaşıyoruz. Öğle yemeği sonrası Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerini gerçekleştirip Erzurum Havalimanı'na gidiyoruz. Pegasus Havayolları'nın 20.05 Sabiha Gökçen uçağı ile İstanbul'a hareket ediyor, alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşma üzere veda ediyoruz.

Günün Lezzeti ve Restoranı: Erzurum Gel Gör Cağ Kebap
 (Ekstra)
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  2 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği, 2 Sabah Kahvaltısı)
  Pegasus Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti
  Kars-Erzurum arası pulman koltuk ile Doğu Ekspresi tren bileti
  Profesyonel rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri
  Son model  araçlar ile ulaşım
  Otobüs içi ikram ve hizmetleri
  Tursab zorunlu seyahat sigortası
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Öğle yemekleri
  Yemeklerde alınacak içecekler
  Müze ören girişleri
  Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler
NOTLAR
Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Tatil Eksper seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Tatil Eksper misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Eksper sorumluluğu yoktur.


T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarında aşılı ( En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası ibraz edilmelidir. ) ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz (Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi ibraz edilmelidir. ) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.
Aşısız olan misafirlerimizin ise 6 Eylül tarihi itibarıyla seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.

FİYATLAR

Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın