Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu

Tur : Yurtiçi Tur
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu Gezi Notları

Doğu Eksperi yolculuğunuz eşsiz manzaralar ile süslenecek
Çıldır Gölünün donmuş hali size büyüleyecek
Kızaklarla olan gezinizde kendinizi kutuplarda hissetmeniz mümkün
Kafkas dans gösterileri eğlenceli anların garantisi
Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Ani Antik Kenti bu turda geçmişi günümüze taşıyor

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 3
Bitiş

İstanbul
10 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Kars

İstanbul - Kars

Belirlenen saatlerde buluşmanın ardından Sabiha gökçen havalimanına geçiyor ve Anadolu Jet Havayollarının 08:55 uçağı ile Kars'a ulaşıyoruz. Havalimanında rehberimiz ile buluştuktan sonra turumuza başlıyoruz. İlk olarak bölgenin Rus işgalinde kaldığı dönemde ızgara planlı olarak inşa edilmiş olan alanı geziyoruz. Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı gibi yapıları rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Sonrasında alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından, Kars kalesi, 12 Havari kilisesi ve Kars arkeoloji etnografya müzesi gezilerimizi yapıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle Yemeği: Kars'ta serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama Oteli: Büyük Kale Otel, Kars Park Otel vb.
Kat Edilecek Toplam Mesafe: 20 km

2. Gün   

Kars

Kars

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ani Harabelerine doğru yola koyuluyoruz. gidiyoruz. Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı gibi yapıları rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. . Sonrasında Ani'den ayrılarak Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz Buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Çıldır gezimizi tamamladıktan sonra kent merkezine dönüyoruz ve siz değerli misafirlerimizin yöreye özgü peynir vb ürünlerden tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz Kafkas dans gösterileri programına katılabilirler. (ekstra 50 TL ).

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölünde Ekstra olarak Alınacaktır ( Taze Sarı Balık, Salata, Meze, Helva )
Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Kat Edilecek Toplam Mesafe: 184 km

3. Gün   

Erzurum

Erzurum
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kars Tren garına geçiyor ve Pulman ile 4 saat sürecek yolculuğummuza başlıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde tren yolculuğunun tadını çıkardıktan sonra Erzurum'a ulaşıyor ve ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle Yemeğimizin ardından Erzurum Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerinin ardından Erzurum Havalimanı'na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları'nın 18:35  Sabiha Gökçen uçağı ile İstanbul'a hareket ediyor,alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakıyor.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Erzurumda ekstra olarak alınacaktır ( Cağ Kebap )
Kat Edilecek Toplam Mesafe: 20 km (Tren yolculuğu hariç)

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  Ek hizmet bedelleri
  Uçak Biletleri
  Araç içi ikramlar
  2 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)
  Tüm Ulaşım Hizmetleri
  Profesyonel rehberlik hizmetleri
  Zorunlu seyahat Sigortası
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  Öğle Yemekleri
  Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
  Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler
  Minibar Harcamaları
  Kişisel harcamalar
NOTLAR
Genel Şartlar
Turumuz toplamda 20 kişi olarak gerçekleşecektir. Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım aracımızın tipi Midibüs modeldir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tatil Eksper öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 4 gece 5 gün olup 3 gece otel konaklaması yapılmakta olup 1 gece Doğu Ekspresi Tren Yolculuğunda geçmektedir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Tatil Eksper sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.
________________________________________
TCDD Turistik Doğu Ekspresi ile ilgili Önemli Notlar
Yataklı vagonlarda kompartmanlar 2 kişilik olup biri altta biri üstte olmak üzere yataklar bulunmaktadır. Kompartman içerisinde Buzdolabı, Masa ve Lavabo (Tuvalet değildir) bulunmaktadır. Yataklı Vagonlarda priz bulunmaktadır. Yataklı Vagonlarda seferden önce yataklar hazırlanmaktadır. Yataklı vagonda, vagonun başında ve sonunda, birisi alaturka diğeri alafranga olmak üzere 2 tuvalet bulunmaktadır. Kompartmanların kapıları içeriden kitlenmekte olup dışarıdan kitlenememektedir. Valizler yataklı vagonun içerisine konulabilmektedir. Her kompartmanda ısısını ayarlamak için panel mevcuttur. Yemekli Vagon’da Çorba, Izgaralar, Meze ve Atıştırmalıklar, Alkolsüz İçecekler bulunmaktadır.
________________________________________
Kafkas Halk Dansları
Zarafet, asalet ve kahramanlığın binyıllık oyunu: Yüzyıllardır oynanan Kafkas Dansı, insanın kendi tarihini, inanışını, kahramanlıklarını anlatır. O yalnızca bir halk oyunu olmasının çok ötesinde. Kadına saygı duymayı, kadınla birlikte hareket etmeyi, gülümsemeyi, hürmeti, gururu, cesareti ve mertliği temsil eder. Asalet ve zarafet ile özdeş olan Kafkas dansları, binyılları aşan tarihe sahiptir. Savaş esnasında ve sonrasın da kazanılan zaferin bir göstergesi olarak askerlerin yaptığı figür ve hareketler kartalın uçuşunu andırır, ayrıca bu figürler ( diz, tırnak, kılıç-kalkan, ayak ve kol hareketleri) kahramanlıklarını temsil eder. Türklerin esir alınamayacağını ve özgürlüklerine ne kadar düşkün olduğunu ispatlayan Şeyh Şamil’in adı bu yüzden bir çok figür ve oyuna verilmiştir. Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın serhat şehri Kars’a gelişi sırasında (6 Ekim 1924) kendisine layık bir karşılama için Kars halkının saygı ve sevgisini sunmak adına, Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa eseri Atatürk ve kahraman türk askerine armağan edilmiştir. Kafkas danslarında kadın ve erkek birlikte oynar. Kızlarda zarafet, asalet; erkeklerde kahramanlık, cesaret ve atiklik ön plana çıkar. Kadınların tıpkı bir ceylan gibi süzüldüğü daha naif başka bir dans yoktur. Erkekler ise hareketlerinde ritmik ve hızlı olmak zorundadır. Cesaret ve kahramanlığın gösterisinde erkek daima vücudunu ve başını dik tutar. Fiziksel olarak yapılması zor hareketlerde bile rahat ve hoşgörülü görünmeli, tebessüm etmelidir.

FİYATLAR

Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın