Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Uruguay Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Patagonya Turu
Yurt Dışı Tur
Uruguay Turları
Süre: 11 Gece / 12 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Uruguay Turu Gezi Rehberi

Uruguay Turu Gezi Rehberi

Refah ekonomisi, ücretsiz ve laik eğitim sistemi, eş cinsel evliliğe izin veren dünyadaki üçüncü ülke olması, Latin Amerika’nın korunmuş en güzel sahillerine sahip olması, maaşının %90'ını yoksullara bağışlayan, 87 model vosvos kullanan, başkanlık sarayı yerine karısıyla bir çiftlikte yaşayan bir başkana sahip olmasıyla mutlaka görülmesi gereken cennet Uruguay..

İspanyol Adelantadolar tarafından ilk kez 16. Yüzyılda keşfedilmiş olan ülke stratejik konumu sebebiyle Portekizlilerle yıllarca savaşmak durumunda kalmıştır. 20.yüzyıla kadar devam eden mücadelenin sonrasında ise ülkede endüstrileşme ve modernleşme dönemi başlamıştır. Uruguay bugün hem politik anlamda hem de çalışma koşulları sebebiyle Güney Amerika’nın en bağımsız ülkesidir.

Uruguay’da genel olarak ılıman bir iklim görülmektedir. Ayrıca yaz aylarında sık sık fırtınalara ev sahipliği yapan ülkede ekime kadar sis yaygın olarak görülebilmektedir. Ülkemiz ile arasında 6 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkede kullanılan para birimi ise Uruguay Pesosu’dur. Resmi dili İspanyolca olan ülkede Portekizce konuşanlara da rastlamak mümkündür. Kullanılan priz sistemi ise C, F ve L tipi priz sistemidir.

Her ne kadar ılıman bir iklime sahip olsa da Uruguay’a yaz aylarında ziyarette bulunmak çok daha doğrudur. Tam da bu sebepten dolayı bölgeye yönelik organize edilen Patagonya Turu gibi programlar büyük oranda yaz aylarını kapsar. Bununla birlikte Uruguay’ın Güney Yarımküre içerisinde olduğu da unutulmamalıdır. Dolayısıyla siyasi istikrarı, çalışanların sahip olduğu haklar, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle ünlü olan bu ülkeye ziyarette bulunurken yaz aylarını tercih edecekseniz aralık ve mart ayları arasındaki dönemde ziyarette bulunmanız gerekir. Keza diğer birçok Güney Amerika ülkesinde olduğu gibi Uruguay’da da yaz dönemi; aralık ayında yeni yılla birlikte başlar ve mart ayına kadar devam eder. 

Festivaller, bayramlar, geçit törenleri, gece hayatı, politik ahlakı, yemek kültürü, sınırsız internet erişimi, ve son derece renkli olan kültürel yapısıyla Uruguay kesinlikle Güney Amerika Turları 'mız arasında görülmesi gereken bir ülke..


Uruguay'da Gezilecek Yerler

Uruguay'da Gezilecek Yerler

Punta Ballena bölgesinde yer alan, mimar Carlos Paez Vilaro tarafından ilk olarak bir yazlık ev ve atölye olarak tasarlanan ve 1960 yılında açılan Casapueblo adlı bu bina şu anda müze, sanat galerisi, kafe ve bir otele ev sahipliği yapmasıyla bilinmekte. Yapımı 36 yıl süren binanın otantik mimarisi ve okyanus manzarasını mutlaka görmelisiniz.

Şili Turları 'nda Atacama Çölü 'nde ünlü sanatçı Mario Irarrazabal tarafından yapılan ve kumdan çıkan bir insan elinin parmaklarını anımsatan, Brava Plajı üzerinde yer alan Mano de Punta del Este heykelleri de mutlaka görülmesi gereken yapılar arasında. Ayrıca bunlar dışında Picasso'nun da eserlerinin bulunduğu Torres Garcia Müzesi’ni, balık çeşitliliği bakımından oldukça zengin olan Rio Negro akarsuyunu ve Neo-Klasik mimari tarzının Uruguay'daki en değerli örneklerinden biri olan Montevideo Metropolitan Katedrali’ni de görmeden dönmemelisiniz.

Uruguay'da Sanat ve Tarih

Uruguay'da Sanat ve Tarih

"Uruguay" ismi, yerlilerin dili olan Guarani'de "Boyalı Kuşlar Irmağı" anlamına gelmektedir.Avrupalıların bölgeye ilk yerleşimi 16. yüzyılın başlarında olmuştur.1516 yılında İspanyol Juan Diaz de Solis tarafından keşfedilen ülkenin ilk halkını Charrua yerlileri oluşturmuş ve 1624’ten itibaren İspanyollar ülkeye yerleşmeye başlamıştır. On sekizinci yüzyılda İspanya’nın Rio de la Plata genel valiliğine bağlanmış ve 1811’de ise Josè Gervasio Artigos liderliğinde bağımsızlık hareketleri başlamıştır.

Tarihe olduğu kadar sanata ve kültüre de oldukça önem veren ülkede müze,park ve plajlar halka ücretsiz şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca oldukça fazla sanatçıya ve sanat eserine ev sahipliği yapan müzeleriyle tam bir sanat ülkesi diyebiliriz.

Uruguay'da Yeme İçme

Uruguay'da Yeme İçme

İtalyan, Portekiz, Fransa hatta Afrika gibi mutfaklardan esinlenen Uruguay mutfağı oldukça renkli desek yanılmış sayılmayız. Özellikle neredeyse her yemekte et bulunuyor, özellikle mangal Uruguay için vazgeçilmez diyebiliriz. Hatta ilk önerimiz olan "Parrilla" isimli özel mangallarda pişirilen etleri mutlaka denemeden dönmemelisiniz.

Ayrıca ülkenin olmazsa olmazlarından biri de Uruguay’daki adıyla Lehmeyun! Ermeniler tarafından ülkeye kazandırılan bu lezzet de yine Uruguay turunuz sırasında kesinlikle tatmanız gereken mükemmel bir seçenek olabilir. Bunlar dışında ise şeker kamışından yapılan likörleri mutlaka denemenizi öneririz.

Uruguay'da Eğlence

Uruguay'da Eğlence

Özellikle Montevideo bölgesi oldukça fazla eğlence mekanına ev sahipliği yapmasıyla bilinmekte. Çeşitli dans performanslarının sergilendiği bu bölgede sabahlara kadar farklı dans türlerini deneyimleyebilir, kendinizi İspanya esintilerine bırakarak unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Ayrıca sokak konserleri, festivaller ve ev partileriyle oldukça meşhur olan Uruguay’ın özellikle Ciudadela, Parque Rodo ve Bartolome Mitre bölgesine mutlaka uğramanızı öneririz. 

Diğer Güney Amerika ülkeleri gibi Uruguay da Vizesiz Turlar 'ımız arasındadır.

Uruguay'da Ulaşım

Uruguay'da Ulaşım

Şehirde gezilecek bölgelerin birbirine yürüme mesafesi kadar yakın olması büyük bir avantaj diyebiliriz. Ulaşım ağı geniş olmamasına rağmen yine de toplu taşımayla seyahat etmek isteyenler için ise otobüsleri ve taksileri önerebiliriz.

Özellikle şehir merkezlerinde bulabileceğiniz taksilerle hem ekonomik hem konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Uruguay Uçak Bileti

Uruguay Uçak Bileti

Uruguay uçak bileti için farklı alternatiflerin değerlendirilmesi gerekir. Türkiye’den doğrudan uçuşun bulunmadığı nadir ülkelerden olan Uruguay’a aktarmalı olarak havayolu ile ulaşmak mümkündür. Bu noktada Uruguay uçak bileti satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Latin Amerika, siyasi olarak bazı karışıklıklarla doludur. Dolayısıyla ülkelerin talepleri de belli ölçüde farklılık gösterir. Bununla birlikte ABD’den de Uruguay’a ulaşım sağlamanız mümkündür. Fakat ABD üzerinden Uruguay’a havayolu ile ulaşım sağlarken vize istenmektedir. Bu doğrultuda ABD üzerinden Uruguay gezisini planlamayı düşünüyorsanız mutlaka vize işlemlerini tamamlamanız gerekir. Buna karşın Uruguay turları ile Güney Amerika’yı keşfe çıktıysanız tüm bu süreç tur şirketi tarafından planlanacağından olası sorunlar da rafa kalkacaktır.