Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Karadeniz Rüyası ve Batum Turu

Tur : Yurtiçi Tur
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Karadeniz Rüyası ve Batum Turu Gezi Notları

Hamsi ve Horon, Doğa ve Tarih; Trabzon
Yaylalar, nehirler kenti Yeşil Rize
Doğu, Batı Sentezi Batum
Bu tur enerji ve tempo gerektirebilir!

Oksijen'e doyacağınız, yeşilin her tonuyla kendinizi yenileyeceğiniz muhteşem bir tur programını inceliyorsunuz şu an. Karadeniz hep gitmek isteyipte ertelediğiniz bir bölgeyse bizce şimdi tam sırası. Karadeniz Turları konuklarına hem kültür, hem doğa hem de keyif ve neşe vadediyor. İster 5 ister 15 günlük program seçin size en iyi şekilde Karadeniz'i gezdireceğiz.


Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 7
Bitiş

İstanbul
12 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Karadeniz Rüyası ve Batum Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Trabzon

İstanbul - Trabzon

Uçak Biniş Noktası ve Saati

03:00 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu

03:30 Yenibosna Airport AVM Otoparkı

04:00 Harbiye

04:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Belirtilen servis noktalarından hareket ile sabiha gökçen havalimanına geçerek Anadolu Jet Havayollarının TK7422 sefer sayılı, saat 07:00 uçağı ile Trabzon'a uçuyoruz.

Trabzon şehir merkezinde ilk olarak Komnenos krallığı döneminden günümüze ulaşan Trabzon Ayasofyasını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mustafa Kemal Atatürk'ün kenti ziyaretlerinde çeşitli vesileler ile kullandığı, ve son ziyareti esnasında bütün mal varlığını Türk milletine bağışladığı vasiyetnamesini kaleme aldığı Atatürk köşkünü ziyaret ediyoruz. Köşk ziyaretimiz sonrasında bölgenin en köklü el sanatlarından olan Telkari ve Kazaziye işçiliğini tanıyarak hediyelik eşya alışverişi fırsatı buluyoruz. Kent merkezindeki gezilerimizin ardından Maçka istikametine yöneliyor ve Altındere milli parkına ulaşıyoruz. Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğinin ardından, Sümela manastırı gezimiz için minibüslere geçiyor, ve kartal yuvasını andıran manastırdaki gezimize başlıyoruz. Su Kemerleri, Kütüphane, Ayazma, Keşiş hücreleri, ve Meryem ana kilisesi gibi bölümleri rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. ( Restorasyon vb sebepler ile manastırın tamamının yada bazı bölümlerinin kapalı olması durumunda rehberimizin ve acentemizin bir sorumluluğu yoktur. Manastırın tamamen kapalı olması halinde alternatif bir program uygulanacaktır. Sümela manastırı kültür bakanlığına bağlı bir müze olup müze kart ile gezilebilir. Müze kartı olmayan misafirlerimiz manastır girişinde bilet sırasında vakit kaybetmemek adına tur öncesinde müze kartlarını temin edebilirler. Müze kartı olmayan misafirlerimiz münferiden bilet almak sureti ile de manastırı gezebilirler. ) Manastır gezimizi tamamladıktan sonra akşam ve konaklamızı alacağımız otelimize geçiyoruz. Konak Park Otel Trabzon.

Öğle yemeği : Altındere Milli Parkı ( ekstra )

Akşam yemeği : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama : Trabzon Otelleri ( Konak Park Otel vb. )

Kat Edilecek toplam mesafe : 90 km

2. Gün   

Trabzon

Trabzon
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Arsin, Araklı güzergahını takiben Sürmeneye ulaşıyoruz. Sürmene'de vereceğimiz kısa mola esnasında bölge kültürünün en önemli unsurlarından olan meşhur Sürmene bıçağını tanıma şansı bulacağız. Sürmene'deki molamızın ardından Of Çaykara güzergahı üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Bölgenin en önemli turizm merkezlerinden bir haline dönüşmüş olan Uzungöl'de diyen misafirlerimiz ile birlikte Lustra ve Karester yaylalarını göreceğimiz yüksek yayla turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk sürecek olan yolculuğun ardında havanın müsait olması halinde Uzungöl'ü kuşbakışı görebileceğiniz noktalarda vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından önce Lustra sonrasında Karester yaylasına ulaşıyoruz. Yaylacılık geleneği ve yayla hayatı konusunda rehberimizin anlatımlarını takip ettikten sonra yaylada kısa bir yürüyüş yaparak, çaylarımız içmek üzere bir yayla evine konuk oluyoruz. Yaklaşık 2400 m yükseklikte yaptığımız çay keyfinin ardından tekrar minibüslerimize geçiyor ve Uzungöl'e dönüyoruz. ( 60 ₺). Uzungölde vereceğimiz serbest zaman esnasında öğle yemeğinizi alabilir, göl etrafındaki çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Uzungölden ayrılarak bölge halkının en önemli geçim kaynakları arasında yer alan Çay tarımı ile ilgili bilgileri alıyor ve Çay bitkisinin bahçeden soframıza devam eden serüvenine tanıklık edeceğimiz bir çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Fabrika ziyaretimiz sonrasında Rize, Çayeli, Pazar üzerinden Ayder Yaylasına geçiyoruz. Ayder yaylasında, Gelin tülü şelalesinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, yaylada yürüyüş yapabilmeniz, yöre halkı sohbet etme ve hediyelik eşya alışverişi yapabilme şansı bulacağınız serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Ayder NATURA LODGE OTEL, NALİYA OTEL, VADİ OTEL vb.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak Uzungölde serbest menü şeklinde alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Rize Otelleri ( Ayder Natura Lodge, Vadi Otel. Naliya Otel vb.)

Ekstra Tur : Uzungöl yüksek Yayla Turu 60 ₺

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 170 km

3. Gün   

Rize - Batum

Rize - Batum
 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısını takiben otelimizden ayrılıyor ve dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak gerçekleştireceğimiz ( 60₺) Zilkale/ Palovit şelalesi turumuz için minibüslere geçiyoruz. İlk olarak sevdaluk dizisinin çekimlerinde set olarak kullanılmış olan Şenyuva mahallesi ve Şenyuva köprüsünü görüyoruz. Sonrasında ülkemizdeki ortaçağ kalelerinin en güzel örneklerinden bir olan ve muhteşem bir doğa içerisinde konumlanmış olan Zilkaleyi ziyaret ediyoruz. Zilkale gezimiz sonrasında son olarak Palovit şelalesine geçiyor ve şelalede fotoğraflrımızı aldıktan sonra öğle yemeğimizi almak üzere Pınar Resstaurant'a geçiyoruz. Zilkale turuna katılmayan misafirlerimiz ekstra olarak rafting yapabilirler. (75 ₺). Öğle yemeğinin ardından Fındıklı, Arhavi ve Hopa Üzerinden, Batum'a geçmek üzere Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz.

ÖNEMLİ UYARI: T.C. VATANDAŞLARININ BATUM GİRİŞLERİNDE YENİ ÇİPLİ KİMLİK YA DA GEÇERLİLİK TARİHİ DOLMAMIŞ PASAPORT ZORUNLULUĞU BULUNMAKTADIR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE (EHLİYET VS.) GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR. T.C. VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZİN 50 TL OLAN YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI KENDİLERİ TARAFINDAN ÖDENMEKTEDİR. T.C. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. ALMANYA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GEÇİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR. 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUM`A GECİŞLERİ İCİN HEM ANNE HEM BABALARININ YANINDA OLMASI GEREKMEKTEDİR. ANNE YA DA BABASI YANINDA OLMAYANLARIN NOTER ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR. ANNE VEYA BABASI HAYATTA OLMAYAN 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN GEÇİŞİ İÇİN ÖLÜM BELGESİ SUNULMASI GEREKMEKTEDİR. HERHANGİ BİR BELGE EKSİKLİĞİ/YANLIŞLIĞI SEBEBİYLE GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

NOT: SINIR KAPISINDAKİ YOĞUNLUĞA BAĞLI OLARAK GEÇİŞ İŞLEMLERİNİ HIZLANDIRMAK ADINA GÜRCİSTAN TARAFINDAN ARAÇ TEDARİK EDİLEREK BATUM TURU İKAME ARAÇ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR. İKAME ARAÇ ALINMASI HALİNDE MİSAFİRLERİMİZDEN HERHANGİ BİR ÖDEME TALEBİMİZ OLMAYACAKTIR.

Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip Batum`a doğru ilerlerken Batum tarihinde önemli yeri olan ve içerisinde Aziz Matthias`ın anıt mezarı bulunan Gonio(Apsaros) Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Çoruh Nehri`nin Karadeniz ile buluştuğu noktayı görerek kent merkezine ulaşıyoruz. Şehir merkezinde aracımızdan indikten sonra şehri rehberimiz eşliğinde yürüyerek dolaşıyoruz. Tiyatro binası, Piazza Meydanı, Alfabe Kulesi, Poseidon ve Medea heykelleri, Meryem Ana Katedrali gibi yerleri rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanı takiben tekrar Sarp sınır kapısına ulaşıyor ve çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ BATUMDA DAHA UZUN SÜRE KALABİLİRLER. BATUM KENT MERKEZİ İLE SARP SINIR KAPISI 20km'lik BİR MESAFEDİR. DAHA UZUN SÜRE KALAN MİSAFİRLERİMİZ KONAKLAMA OTELİNE KENDİ İMKANLARI İLE DÖNECEKLERDİR.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Hopa Terzioğlu Otel, Hopa Paluri Otel, Grand Artvin Oteli vb.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Artvin Otelleri (Paluri Otel, Grand Artvin Otel, Villa Dağ otel vb.

Ekstra Tur : Zilkale Palovit Şelalesi 75 ₺

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 200 km

4. Gün   

Artvin

Artvin
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısını takiben, dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Karagöl turumuz için Cankurtaran geçidi üzerinden üzerinden Borçkaya ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimiz ile yaklaşık 50dk sürecek yolculuğun ardından 1450 m yükseklikte bulunan ve henüz yapı kirliliğinden etkilenmemiş olan Karagöl'e ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman da göl etrafında yürüyüş yapabilir, göl üzerinde sandal turu yapabilir, ciğerlerinizi çam kokuları ile doldurabilirsiniz. ( 60₺) Karagöl turumuzu tamamladıktan sonra tekrar Borçka'ya dönüyor ve otobüsümüze geçerek programımıza devam ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında meşhur Rize bezinin yapımını görmek üzere Tekpa Rize bezi Atölyesini ziyaret ediyoruz. Burada alacağımız bilgilerin ardından Trabzon kent merkezine geçiyor ve Uzun Sokak, Maraş Caddesi ve Trabzon Meydanı gibi noktaları gezebileceğiniz serbest zaman sonrasında proramımızı tamamlayarak Trabzon havalimanına geçiyor ve turumuzu noktalıyoruz. Anadolujet 20:35/21:35 uçuşu ile İstanbul'a ulaştıktan sonra sizleri almış noktalara bırakarak bir sonraki Tatil.COM organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak serbest menü şeklinde alınacaktır.

Ekstra Tur : Karagöl Turu 60 ₺

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 228 km

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Ek hizmet bedelleri
  Araç içi ikramlar
  3 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)
  Tüm ulaşım hizmetleri
  Profesyonel rehberlik hizmetleri
  Zorunlu seyahat sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Müze Kart Bedeli ( Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri)
  Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
  Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler
  Öğle yemekleri
  Minibar harcamaları
  Kişisel harcamalar

NOTLAR

YENİ KİMLİKLERLE TURA KATILMANIZ TAVSİYE EDİLMEKTEDİR.
Yurt dışına çıkışta kullanılacak kimliklerin eskime (yıpranma / resim ile şahıs arasında ciddi fiziksel değişim meydana gelme vb.) durumlarından ötürü Batum`a girilememesinden TatilEksper.com sorumlu değildir.
MÜZE KART BİLGİSİ
Müze kart tur fiyatına dâhil değildir. Tur fiyatına müze ören yeri ücretleri dâhildir. (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde müze kart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müze kart ekletebilirler. Satış esnasında müze kart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müze kart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.
GENEL ŞARTLAR
Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 5 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır ve bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda TatilEksper. com ’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TatilEksper . com ’da saklıdır. Turun iptali durumunda TatilEksper .com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Gidiş-dönüş otobüs biletleri TatilEksper.com tarafından karşılanır. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.
KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ
Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.
ÖNEMLİ NOT:
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır. Altındere Milli Park girişinin kapalı olması durumunda ise Karaca Mağarası programı yapılacaktır.

FİYATLAR

Karadeniz Rüyası ve Batum Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın