Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtiçi Turlar

Kars Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Doğu Ekspresi İle Kars Turu
Yurt İçi Tur
Kars Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Kalkış: İstanbul
Kars - Çıldır - Erzurum Turu
Yurt İçi Tur
Kars Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Kalkış: İstanbul
Uçak ve Doğu Ekspresi İle Kars Turu
Yurt İçi Tur
Kars Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Kalkış: İstanbul
Baştan Başa Karadeniz Ve Kafkasya Rüyası Turu
Yurt İçi Tur
Kars Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: İstanbul
1
Kars Turları Yazıları
Kars Turları'nda Gezilecek Yerler

Kars Turları'nda Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu bölgesinin hem en çok heykel barından hem de tarihi yönden en önemli yerleşim yerlerine ev sahipliği yapan ve Kültür Turları arasında en çok tercih edilen Kars turunda tarihe bir yolculuk yapıyoruz.

Kars Turumuzda gezilecek yerlerin en başında Kars Kalesi, Ani Harabeleri, Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi, Taş Köprü, Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral, Bakireler Manastırı, Hayvan Pazarı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Ebu-l Menücehr Camisi ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı bulunmakla birlikte donmuş Çıldır Gölü’nü keşfetmeyi de unutmuyoruz. Özellikle kış mevsiminde en çok ilgi gören bu gölde dilerseniz atlı kızaklarla heyecanlı ve keyifli anlar yaşayabilir dilerseniz yürüyebilirsiniz. Gölün yaklaşık 15 km kadar uzağında yer alan Şeytan Kalesi de gezginlerin en çok ziyaret ettiği doğanın tam kalbinde yer alan benzersiz bir yapı olarak dikkat çekiyor.

Bir baştan diğer başa Kars ilimizin tüm tarihi ve natürel özelliklerini barındıran muhteşem bir seyahat sizleri bekliyor. Ayrıca daracık sokaklarda yer alan eski Kars evlerinin arasında gezinirken soğuğun etkisinden sıyrılıp kendinizi bambaşka bir dünyanın içinde buluveriyorsunuz. 

Kışın gölü bile donduracak kadar soğuk olan bu ilimizde macerayı seven herkes atlı kızaklarla keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Her biri apayrı özelliklere sahip tarihi binaları keşfediyor hem bilgilerimizi pekiştiriyor hem de o anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeyi de unutmuyoruz. Gezilecek yerlerin arasında ünü giderek yayılan Sarıkamış Kayak Merkezine değinmeden olmaz. Her yıl on binlerce misafirini ağırlayan kayak merkezinde yediden yetmişe herkes için farklı aktiviteler yer alıyor.

Kars’ın bir başka ve az bilinen özelliği de âşıklar ve ozanlar şehri olması, Kars Âşıklar Otağı ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

Kars turumuzda onlarca tarihi yeri gezdikten ve karın tadını doyasıya çıkardıktan sonra dönmeden önce donmuş Çıldır Gölü’nde Altın At Kış Festivalini izliyor ve atlı okçuluk, atlı kızak gibi kış sporlarını izleme fırsatı buluyoruz.

Kars Turları Mevsimi

Kars Turları Mevsimi

Doğu Anadolu Turları yılın her mevsiminde farklı bir güzelliği gelen misafirlerine sunuyor. Ancak kışın apayrı bir atmosfere sahip olduğunu da belirtmeliyiz. Ocak, Şubat ve Mart aylarında Doğu Ekspresi treniyle seyahat edecekseniz karların büyüleyici beyazlığına sahip benzersiz ve uçsuz bucaksız manzarayla güne başlayabilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında ise birçok Avrupa Bölgesi ve Uzakdoğu bölgelerinde gördüğümüz dağ manzaraları, bozkır ve doğal güzelliklerinden çok daha gizemli ve benzersiz atmosferi sizlere ev sahipliği yapıyor. Hem gezginler, hem gezmeyi sevenler hem de fotoğraf tutkunları her yıl farklı mevsimlerin yansımalarını hissedebilmek ve yaşamak için buraya akın akın geliyorlar.

Dört mevsimin her şehre ayrı bir hava kattığı aşikâr ama Kars bambaşka bir ruhu iliklerinize kadar işletebilen Dünya’daki nadir şehirlerinden biri.

 Doğu Ekspresi ile Kars Turları

Doğu Ekspresi ile Kars Turları

Tren Turları kategorisinde yer alan bu turumuza Doğu Ekspresi treniyle pulman, örtülü kuşetli veya yemekli vagonlarda günümüze eşi benzeri olmayan doğal güzelliklerin tadını çıkararak başlıyoruz. Ankara’dan başlayıp Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars’ta sona eren ve bir tam gün süren tren yolculuğu kışın karların kapladığı dağlar ve ovalar, bahar ve yaz aylarında ise bambaşka dünyalara kucak açıyor. Vagonlardan yükselen gitar sesleri, söylenen şarkılar, paylaşılan yiyecekler, kazanılan yepyeni dostluklar da bu yolculuğa ayrı bir hava katıyor. Yavaş yavaş ilerleyen trende bir şehirden diğerine yol alırken bir yandan kahvelerinizi ya da çaylarınızı yudumlayıp diğer yandan her saniye ayrı bir manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kars Turları Alışveriş Fikirleri

Kars Turları Alışveriş Fikirleri

Tadı tüm Dünya’ya nam salmış Kars Göğermiş peyniri, Kars gravyeri, çeçil peyniri, Kars kaşarı peynir severlerin en çok satın aldıkları ürünlerin en başında geliyor. Büyük Zavotlar ve Karsak Peynir Cennetinden hem peynirlerin tadına bakabilir hem de dilediğiniz kadar satın alabilirsiniz. Bununla birlikte Kağızman Cevizli Sucuk, Kavılca Bulguru, Kara kovan balı ve mevsiminde toplanan baharatlar, otlar ve bitkiler de gezginlerin alışveriş listelerinde başlı çekiyor. Ayrıca Kars sokaklarında ev hanımlarının el emeği göz nuru dantelleri, oya işlemeleri ve nakışlarını da satın almak mümkün. Kilimler, gümüş takılar, şehirlerin sembollerini yansıtan buzdolabı süsleri ve Kaz tüyü yastıklardan satın almadan alışverişinizi tamamlamış sayılmazsınız.