Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Küba Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Dominik - Haiti- Küba Turu
Yurt Dışı Tur
Küba Turları
Süre: 13 Gece / 14 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Büyülü Küba Turu
Yurt Dışı Tur
Küba Turları
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Gizemli Küba Turu
Yurt Dışı Tur
Küba Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Meksika Küba Turu
Yurt Dışı Tur
Küba Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Air France
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Ateşli Küba Turu
Yurt Dışı Tur
Küba Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Küba Turu
Yurt Dışı Tur
Küba Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Küba'da Ulaşım

Küba'da Ulaşım

Küba’daki şehirlerde yerel halkın kullandığı otobüsleri kullanabileceğiniz gibi CocoTaxi, BiciTaxi veya yoldan geçen herhangi bir aracı kullanabilmeniz mümkün. Hangisini tercihe ederseniz edin ama mutlaka pazarlık yapmanız gerektiğini söyleyelim. Ayrıca hazır buraya kadar gelmişken klasik arabalarla en az 1 saat hem gündüz hem de hava kararınca mutlaka bir Havana şehir turu atmadan asla dönmemelisiniz. Küba 'dan farklı olarak Miami, New York, Orlando gibi şehirleri gezmek isterseniz ABD Turları 'mızdan yerinizi ayırtın.

Küba Turu Gezi Rehberi

Küba Turu Gezi Rehberi

Tarihi dokusunu hiç yitirmeyen, kültürüyle kendine hayran bırakan, meşhur kokteylleriyle nam salmış, klasik arabalarıyla nostaljiyi iliklerine kadar yaşatan, eğitimin hangi seviyede olursa olsun tamamen bedava olduğu, sokaklarında güvenle ve huzur içinde yürüyebileceğiniz; caddelerde, kumsallarda, evlerde hiç bitmeyen müzikleri ve neşesiyle rengarenk, masal gibi bir ülke Küba..

Ekim 1492 tarihinde Kristof Kolomb‘un ilk yolculuğu sırasında keşfederek İspanyol toprağı ilan ettiği Küba'da ilk kalıcı yerleşim 1511 yılında oluşmuş ve 1500'lü yıllarda sömürge haline gelmeye başlayan Küba'da 1898 yılında İspanyol hâkimiyeti, Amerika Birleşik Devletleri'nin askeri müdahalesi sonucunda bitmiştir.Böylece 1902 yılında Küba bağımsız bir devlet haline gelmiştir.

Yarı tropik iklimin hakim olduğu ülkede kış dönemleri kısa sürmekte fakat rüzgarlı geçmektedir. Yaz dönemi ve kış dönemi arasındaki sıcaklık farkı oldukça azdır. Ülkemiz ile arasında 8 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkenin para birimi ise Küba Pesosu’dur. Resmi dili İspanyolca olan ülkenin çeşitli yerlerinde İngilizce konuşanları görmek de mümkündür. Ülke genelinde kullanılan priz sistemleri ise A, B, C, L tipleri priz sistemleridir.

Sıcakkanlı, misafirperver, dost canlısı halkıyla, rengarenk binaları ve atmosferiyle adeta bir eski İstanbul sokaklarında geziyormuşsunuz hissi veren sokaklarıyla, bizlere oldukça yakın olan yeme içme kültürüyle, kendine has müzik kültürüyle, muhteşem doğasıyla, bedava sağlık hizmeti ve nüfusun yüzde 99.8’ini oluşturan okuma yazma oranıyla Güney Amerika Turları arasında kendisine hayran bıraktıran bu ülkeyi mutlaka görmelisiniz..

Amerika’yı uygun fiyatlarla gezmenizi sağlayan ucuz Amerika turları, birçok yeri görmenizi ve pek çok yeri de keşfetmenizi mümkün kılacaktır. Bu nedenle bütçenize uygun, zengin içerikli turlar arasından tercihte bulunabilir, bambaşka bir tatil seçeneği ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Amerika büyük bir ülke olduğundan, gezilecek yerleri de oldukça fazladır. Dolayısıyla minimum 7 gece olmak üzere farklı tur sürelerine sahip seçenekler arasından tercihte bulunmak olanaklıdır. Amerika’yı boydan boya keşfetmek isteyen kişilerin ise genellikle 13 gece 14 günlük turları tercih ettiğini söylemek mümkün. Benzersiz içerikleriyle yenilikçi turlar, kendinizi her an çok özel hissetmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra Amerikan kültürü hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinebilir, farklı kültürleri tanıyabilirsiniz. 


Küba'da Gezilecek Yerler

Küba'da Gezilecek Yerler

Küba’nın başkenti Havana size Küba’nın Küba olduğunu hissettiren ana şehirdir diyebiliriz. Küba devriminin gerçekleşmesiyle başkentliğini Santiago de Cuba şehrine kaptırmış olsa da sonrasında yine başkent ünvanına kavuşmuş olan bölgede akla ilk gelen şeyler Küba Devrimi, Fidel Castro, Che Guevera ve 1 Mayıs kutlamalar olabilir. Bu bölgeye gelecekseniz tatilinizi 1 mayıs’a denk getirerek gösterilere katılabilir ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Küba’nın en çok koruma alanına sahip olan Vinales Vadisi ise 300 milyon yıl önce meteor çarpması oluşmuş ve meteor çarpması sonucu burada karst tipi küçük dağlar meydana gelmiştir. Küba’da Mogotes denilen bu dağların dünyada sadece Vietnam ve Kamboçya’da görülebildiğini de söyleyelim. E tabi bir de Küba Vinales Vadisinde! Buraya gelip ütün fabrikalarını gezebilir, puro yapılışını izleyebilir, mağaralarda yüzebilir veya bot turu yapabilirsiniz.Ayrıca bunlar dışında 2005 yılında Unesco tarafından dünya miras listesine alınan, Küba’nın güneyinde bulunan ve Karayipler sahiline kıyısı olan Cienfiegos’u ve Che Guevara’nın anıt mezarının bulunduğu Santa Clara bölgesini mutlaka görmenizi öneririz. 

Amerika Turları arasında bulunan farklı rotasyonlara sahip Küba Turları da ilginizi çekebilir.  

Küba'da Sanat ve Tarih

Küba'da Sanat ve Tarih

Güney Amerika’dan adaya gelen Guanahatabey ve Siboney yerlileri Küba’nın ilk yerlileridir. Adaya daha sonra yerleşen Taino’lar (Antil Aravakları) ise çömlek ve alet yapımında oldukça iyi olan bir halk olarak bilinmekte. Kristof Kolomb’un 1942 yılında yaptığı birinci yolculuğunda keşfederek İspanyol toprağı ilan ettiği Küba’da ilk kalıcı yerleşim 1511′de kurulmuştur. Kolonicilerin baskı ve sömürüsü, salgın hastalıklar, açlık ve göçler Yerli nüfusun 5 bine kadar düşmesine neden olmuş ve 18. yy’ a girilirken bölgede sağlanan barış ve düzenle birlikte koloninin nüfusu 50 bin’ e ulaşmıştır. Daha sonra İspanya’dan düzenli gemi seferlerinin başlaması Havana’nın ticari ve stratejik önemini artırmış, bu arada hayvancılığın, tütün ve şeker kamışı üretiminin artırılması ve iş gücü ihtiyacından dolayı Afrika’dan çok sayıda köle getirilmesi adada köklü bir değişim yaratmıştır.

Salsa ve Latin müziğine oldukça bağlı olan ülkenin adım attığınız her yerinde sanata ve kendine özgü kültürlerine rastlamanız mümkündür. 100 yıllık renkli binaları, binaya yakın yaşta otomobilleri ve antik dükkanlarıyla, devrim zamanından kalan önemli yapılarıyla ve müzeleriyle Küba, adeta sizi sanata doyurabilecek bir şehir diyebiliriz.

Küba'da Yeme İçme

Küba'da Yeme İçme

Ülke içerisinde ne yerseniz yiyin her zaman tabakta pilav ve siyah fasulye (buna “congri” ya da “morros” da deniyor, az biraz yeşillik ve bir de muzun bir akrabası olan patates cipsi tadındaki kızarmış plantain) bulunuyor. Ayrıca ülkede kırmızı et ve ıstakoz da oldukça sık tüketilen yiyeceklerden birkaç tanesi diyebiliriz. E tabi karideslerinin güzelliğinden de bahsetmezsek olmaz! Buraya kadar geldiyseniz kesinlikle bu lezzetleri denemeden dönmemelisiniz.

Güzel bir kahvaltı etmek isteyenler için ise meyve tabağı, taze sıkılmış meyve suyu, yumurta, ekmek, çay, kahve, bal ve tereyağından oluşan Küba kahvaltıları oldukça meşhur denilebilir. Ayrıca Havana bölgesindeki açık büfe kahvaltıları da tercih edebilirsiniz. Ülkeye gelmişken ananas yemeden gitmek olmaz çünkü hiçbir yerde bu kadar lezzetli ananaslar yiyemeyeceksiniz! Tüm bunlar dışında ise meşhur Küba kahvelerini ve geleneksel içkileri olan Rom’u tatmadan ben Küba’ya gittim dememelisiniz.

Küba'da Eğlence

Küba'da Eğlence

Özellikle Havana bölgesi müzikseverler için doyumsuz bir müzik ziyafeti vermekte. Fazlasıyla geniş eğlence seçenekleri sunan bu şehirde turistlere yönelik cabaret showlar ve barlar bulabilmeniz mümkün. Ayrıca Christmas, 1 Mayıs işçi Bayramı, 8 Ekim Che Guevara’nın öldüğü gün ve Domuzlar Körfezi zaferinin kazanıldığı 19 Nisan Bayramları ülkenin en meşhur tatil ve festival günlerinden olduğu için tatilinizi bu dönemlere denk getirirseniz oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Ülkenin meşhur karnavallarının da en çok Havana bölgesinde gerçekleştiğini belirtelim. Festivallere katılmak için ise Küba’nın diğer büyük şehri Santiago de Cuba’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz.Ayrıca Trinidad’da festivallerin yoğun olduğu bir şehirdir.