Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Nevşehir
Nevşehir

Kapadokya Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
Nevşehir, Kapadokya Uçhisar Mevkii
Otel
Balayı Otelleri
Tafoni Cave Suites
Puanı 4.1
Nevşehir, Kapadokya Ürgüp Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri
Nevşehir, Kapadokya Ürgüp Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Nevşehir, Kapadokya Mevkii
Otel
Balayı Otelleri
Nevşehir, Kapadokya Mevkii
Otel
Balayı Otelleri
Nevşehir, Kapadokya Ürgüp Mevkii
Butik Otel
Balayı Otelleri
1
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Otel Fiyatları

Kapadokya Otel Fiyatları

Orta Anadolu’da yer alan Kapadokya, 60 milyon yıl öncesinin tarihsel dokusunu günümüze taşıyan çok özel bir bölgedir. Sönmüş volkanların mirası olan Peribacaları, Kapadokya’nın özel yapıları arasında yer alır. Geçmişten günümüze gelen ve doğal güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Peribacaları başta olmak üzere Kapadokya’nın görülmesi gereken pek çok alanı bünyesinde barındırdığı bilinmektedir. Kapadokya ziyaretinizi uzun tutmanız halinde, sizlere sunulan güzelliklerden mahrum kalmamış olursunuz. Nevşehir Otelleri kapsamında yer alan lüks ve yenilikçi konaklama alanları, aradığınız tatile ulaşmanızı sağlayacak. Konaklamanız sırasında Peribacalarını ziyaret edebilir, Kapadokya’nın benzersiz manzarasını Balon Turu eşliğinde hafızanıza kazıyabilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Kapadokya’nın konforlu konaklama alanları, her bütçeye hitap etmekte olup mütevazi fiyatlarla tatil yapmanızı mümkün kılmaktadır.

Kapadokya Otellerinde Uygun Fiyat Avantajları

Farklı konseptlerle müşterilerine hizmet sunmakta olan Kapadokya otelleri, genel olarak her bütçeye hitap eden bir fiyat politikasına sahiptir. Balayı otelleri, butik oteller, çocuk dostu oteller başta olmak üzere farklı konseptler üzerinden çalışmalarını sürdüren otellerin her biri, konfor ve lüksü bir araya getiriyor. Nevşehir ve Kapadokya’nın muhteşem manzarasına sahip konaklama alanlarında hem konforlu hem de lüks bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz.

Kapadokya Balayı Otelleri

Balayı Otelleri konseptli Kapadokya otelleri, yeni evlenmiş çiftlere özel hizmet seçeneğiyle eşsiz bir hizmet sunar. Çiftler için özel olarak dekore edilen odalarıyla bu tür konaklama alanları, müşterilerine yenilikçi imkanlar sunar. Dinlenmek, dinlenirken de eğlenmek isteyenler için farklı alternatifleri bir arada sunmakta olan balayı otelleri, Kapadokya’nın çok özel yerlerine konuşlanmıştır. Otel konaklamasının yanı sıra Balon Turu, safari turu gibi turlara katılarak tatilinizin benzersiz geçmesini sağlayabilirsiniz.

En İyi Kapadokya Otelleri

Kapadokya’nın tarihi dokusunu bünyesinde barındıran konaklama alanları, fark yaratan konseptleri ve kurumsal hizmet anlayışlarıyla Kapadokya tatilinin keyifli geçmesini sağlamaktadır. Otellerin mevkileri birbirinden farklı olmakla birlikte her biri, müşterilerin konforunu ön planda tutmaktadır. Kapadokya Ürgüp Mevkii’de konaklama alanları bulunmakla birlikte Uçhisar Mevkii’nde de yenilikçi oteller yer alır. Otellerin büyük bir kısmı Oda Kahvaltı konseptinde hizmet vermekte olup bir kısmı da Sadece Oda hizmeti verir. Oda Kahvaltı konseptinde oda konaklamasının yanı sıra müşterilere kahvaltı ücretsiz bir şekilde sunulur. Lüks ve konforu bir arada müşterilerine sunan Kapadokya’nın en iyi otelleri, aynı zamanda birçok tarihi ve doğal güzelliğe de oldukça yakındır. Bu sayede doğal ve tarihi güzelliklere gezinti düzenleyebilir, otelinizde rahat bir konaklama geçirebilirsiniz.

Kapadokya Butik Otelleri

Butik oteller, çok daha sakin olmalarından ötürü pek çok kişinin ilgisini çeken otel konseptleri içerisinde yer alır. Minimal tasarıma sahip olan butik oteller, sizi gündelik hayatın stresinden uzaklaştıracaktır. Yüksek servis kalitesini kişiye özel olarak sunan bu tür oteller, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlar. Ayrıca çok özel konsepte ve tasarıma sahip oldukları için estetik bakımdan da misafirlerin onayını alır. Erken Rezervasyon Otelleri kapsamında da yer alan butik otellerde yüksek kalitede hizmet görerek size özel hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin çok özel bölgeleri arasında yer alan ve bu nedenle bile her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen Kapadokya, birçok doğal ve tarihi güzelliği bir arada ziyaretçilerine sunar. Kapadokya ziyaretinizde görmeniz gereken alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Kapadokya, yeraltı şehirleriyle ünlü bir bölgedir. Bunlardan biri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri, Hititler tarafından inşa edilmiştir. Savunma amacıyla inşa edilen yeraltı şehrinde farklı alanlar bulunur. Soğuk hava deposu, erzak alanı bunlardan sadece birkaçıdır.

Üç Güzeller Peribacaları

Ürgüp’te bulunan Üç Güzeller Peribacaları, güzelliğiyle herkesin dilindedir. Anne, baba ve çocuk peribacaları olarak da anılan bu güzelliği görmeden Kapadokya’dan gitmemelisiniz.

Tuz Gölü

Adeta yerle göğün birleştiği izlenimini veren Tuz Gölü; Ankara, Konya ve Aksaray sınırları içinde yer alıyor. Tuz Gölü, Türkiye’nin ikinci büyük gölüdür. Kapadokya ile Tuz Gölü arasında 158 km’lik bir mesafe olsa da bu muhteşem gölü görmeniz, tatilinizin çok daha özel geçmesini sağlayacaktır.

Devrent Vadisi

Ürgüp Yolu üzerinde yer alan Devrent Vadisi, hayallerin oluşmasını sağlayan bir vadi adeta. Bu nedenle de bir diğer adı da “Hayal Vadisi”. Roma mezarları, kiliseler başta olmak üzere birçok tarihi yapı, Devrent Vadi içinde yer alıyor.

Ortahisar Etnografya Müzesi

Kapadokya yöresinin yaşam biçimine ait detayların yer aldığı Ortahisar Etnografya Müzesi, Ürgüp’te yer alıyor. 12 odadan oluşan müze, bölgenin ilk etnografya müzesidir.

Avanos Asma Köprü

Kızılırmak üzerinde kurulu bulunan Avanos Asma Köprü, çelik halatlarla tutturulmuş olup “Sallanan Tahta Köprü” olarak da bilinir. Adrenalin dolu anlar geçirmenizi sağlayacak köprü, siz geçerken hafif hafif sallanacaktır.

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

Kapadokya için uygun mevsimler ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Yaz aylarında oldukça sıcak olan Kapadokya, karasal iklimin hüküm sürdüğü bir bölgede yer alır. Ayrıca kış aylarında da çok soğuk olduğundan kış ve yaz ayları dışında Kapadokya’ya seyahat etmek çok daha doğru olacaktır.

Kapadokya’nın Doğal Güzellikleri

Kapadokya’nın benzersizliğini ortaya çıkaran pek çok doğal güzellik bulunduğunu söyleyebiliriz. Kapadokya Turları ile bu güzellikleri yakından görebilir, keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Göreme Açık Hava Müzesi, Peri Bacaları, Göreme Milli Parkı, Paşabağ Vadisi, Zelve Vadisi, Kızılırmak Nehri, Kızılçukur Vadisi; Kapadokya ziyaretinde görülmesi gereken doğal güzelliklere örnek olarak verilebilir.

Lüks ve konforlu Kapadokya konaklama alanlarında konaklayabilir, göz alıcı Kapadokya manzarasını Balon Turu ile izleyebilir, tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret edebilir ve Kapadokya gezinizin benzersiz geçmesini sağlayabilirsiniz. Bütün ihtişamıyla Kapadokya, sizlere çok özel bir tarih sunuyor.

Kapadokya Özet Bilgi

Toplam konaklama oteli 6 Otel
Popüler Otel La Casa Cave Hotel Kapadokya
Popüler Bölge Uçhisar
Popüler Bilgi Denemeniz Gereken Kapadokya'ya Özgü Lezzetler