Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Pisa Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
İtalya & Yunanistan & Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Tarih: 30.08.2024
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
623.75
499.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Büyük İtalya Turu
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Tarih: 18.09.2024
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
723.75
579.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Espresso İtalya Turu
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Tarih: 12.10.2024
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1,186.25
949.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Promosyon Motto İtalya Turu Milano Gidiş Dönüş
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Tarih: 19.10.2024
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / SunExpress
Vize: Var
Kalkış: İzmir
1,186.25
949.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Klasik İtalya Turu Bologna Gidiş Dönüş
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
İtalya ve Fransa İkonları Turu
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Promosyon Motto İtalya Turu Bergamo Gidiş Dönüş
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Büyük Avrupa Turu
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Süre: 13 Gece / 14 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
İtalya Bella Turu
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Grande İtalya Turu
Yurt Dışı Tur
Pisa Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
En İyi Pisa Turları

En İyi Pisa Turları

En iyi Pisa turları, İtalya’nın kuzeyinde bir keşif rotası çizmek isteyenlere son derece cazip ve iddialı olanaklar vadediyor. İtalya’nın kuzey bölgesinde Toskana’da yer alan Pisa, tarihi mabetleri ve önemli mekanlarıyla dünyanın en özel şehirlerinden biridir. Tarihte birçok kırılma anına ev sahipliği yapan şehir, bilim ve sanata katkı yapmış birçok önemli isme ev sahibi olmuştur. Her ne kadar kulesi ile ünlü olsa da Pisa, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Konumu itibariyle tarihin hemen her döneminde dikkat çekmiş olan şehir, birçok denizci uygarlığın gözdesi olmuştur. İtalya yardımadasında kurulmuş en büyük dört deniz krallığından biri olan Pisa’nın geçmiş dönemden miras kalan “Piazza del Duomo” bölgesi UNESCO Dünya Mirasları listesindedir. İtalya turları kapsamında ziyaret edebileceğiniz Pisa’da kusursuz bir seyahat deneyimi yaşamak ve İtalya’nın en özel mekanlarını yerinde keşfetmek mümkündür. Üstelik Pisa’ya yapılacak yolculuk, adeta tarihe yapılacak seyahatle eşdeğerdir. 

Pisa Tur Fiyatları

Pisa tur fiyatları açısından hemen her bütçeye hitap eden cazip fırsatlarla doludur. Büyük oranda İtalya’ya veya İtalya’nın kuzey bölgesinde yer alan önemli şehirlere düzenlenen tur rotalarında yer alan Pisa, klasik bir İtalya ziyareti için vazgeçilmez şehirlerdendir. Avrupa’nın; tarihi, doğal güzellikleri, kültürel mirasları ve cazip alışveriş olanaklarıyla dolu İtalya şehirleri, eşsiz bir gezi deneyimi vadeder. Diğer birçok İtalyan kentinde olduğu gibi Pisa’da da mutlaka uğramadan dönülmemesi gereken birçok mekan bulunur. Ortaçağ mimarisinin en özel eserlerinin yer aldığı bu kent, klasik görünümüyle adeta büyüleyicidir.

Pisa Tur Fırsatları

Pisa tur fırsatları, oldukça cazip tekliflerle dolu olmakla birlikte özellikle yeni evlenen çiftler için son derece ideal bir rotaya da ev sahipliği yapar. Balayı turları kapsamında romantik bir seyahat planlayan çiftlere sayısız fırsat sunan Pisa turları, İtalya’nın aşkla ünlü şehirlerinde kusursuz bir deneyim vadeder. Gezginlerin ve seyahat severlerin en uğrak noktalarından biri olan şehir, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapar. Özellikle dünyaca ünlü Pisa Kulesi, şehrin cazibe merkezlerinden biridir. Hemen her kültürden, milletten ve ülkeden ziyaretçiyi ağırlayan Pisa Kulesi’ninde içerisinde bulunduğu Mucizeler Meydanı, İtalya ile özdeşleşmiş merkezlerden biridir.

Pisa Turunda Gezilecek Yerler

Pisa turunda gezilecek yerler öylesine geniş bir yelpazeyi içine alır ki bu tarihi kenti, gezmekle tüketmek neredeyse mümkün değildir. Pisa turu kapsamında gezilecek ilk yer herkesin de tahmin edeceği Pisa Kulesi’dir. Şehrin dünyaca ünlü bu tarihi yapısı, alüvyonlar üzerine inşa edilmiş olması nedeniyle eğik bir görünüme sahiptir. Zeminin hareketli ve yumuşak olması kulenin bir tarafının eğilmesine sebep olmuştur. Bu yapısal özelliğiyle ikonlaşan Pisa Kulesi, adeta tarihe meydan okur. Yurt dışı turları ile planlanan seyahat rotalarının vazgeçilmezlerinden olan Pisa, aynı anda birçok İtalyan kentini keşfedebilme imkanı da sunar. Özellikle Floransa, Venedik ve Bologna gibi tarihi İtalyan şehirlerini içeren tur rotalarında, Pisa’nın tarihte bir yolculuk vadeden ambiyansı yer alır.

Pisa’nın Tarihi Mekanları

Pisa’nın tarihi mekanların, özellikle ortaçağdan benzersiz izler taşır. Neredeyse ortaçağın her özel anına tanıklık eden bu mekanlar, yeni yerler keşfederken tarih içinde yolculuğa çıkmak isteyen seyahat tutkunları için oldukça caziptir. Pisa’da Pisa Kulesi ziyaretinin ardından tarihi mekanların tamamı keşfedilmeye başlanmalıdır. Pisa turunda gezilecek yerler kapsamında bir diğer önemli uğrak noktası da Şövalyeler Meydanı’dır. Gerçek anlamıyla şövalyelere ev sahipliği yapmış olan meydan 16. yüzyıldan sonra şövalye eğitimlerinin de merkezi haline dönüşmüştür. Bölge halkının sıklıkla toplanarak eğlendiği Şövalyeler Meydanı, birçok tarihi olaya ve dönüm noktasına tanıklık etmiştir. Ortaçağ mimarisinin en özel ürünleri arasında yer alan Pisa Katedrali tüm görkemiyle adeta bir kartpostalı andırır. Oldukça ihtişamlı bir yapıya sahip olan katedral, Pisa gezilerinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Pisa turunda; Katedral Meydanı, Snopie Müzesi, Palazzo Della Carovana, Opera del Duomo Müzesi, Plazzo Blu, Pisa Vaftizhanesi, Pisa Charterhouse, Putti Çeşmesi gibi tarihi yapılar mutlaka ziyaret edilmelidir.

Pisa’da Ne Yenir?

Pisa, yöresel lezzetler tatmak isteyen gezi severlere son derece cömert davranan bir İtalyan şehridir. İtalyan şehir olması bile oldukça sıra dışı ve lezziz yemeklere ev sahipliği yaptığını gösterir. Pisa’da bölgenin mutfak kültürünü yansıtan oldukça ayrıcalıklı ve seçkin lezzetler bulunduğunu söylemek mümkündür. Bruschetta, Carciofi alla Giudia, Fettuccine Alfredo, Suppli, Gnocchi, Saltimbocca Alla Romana, bölgesel lezzetlerden sadece bazılarıdır. Yeme ve içme olanakları açısından son derece gelişmiş olan şehirde her tarzdan damak lezzetine hitap eden restoran, kafe ve barlar bulunur.

Pisa Turlarında Yapılması Gerekenler

Pisa turunda yapılması gerekenler, tamamen şehri keşfetmek ve şehrin eşsiz büyüsü içerisinde kaybolmaktır. Her yıl bir milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan bu kent, ikonlaşmış tarihi alanlarıyla adeta tarihin kendisidir. Pisa turları kapsamında yapılan ziyaretlerde olabildiğince çok tarihi mekan ziyaret edilmelidir. Özellikle kısa süreli konaklamalarda büyük bir hızla şehri keşfetmek için kentin ünlü meydanları bir diğer uğrak noktası olmalıdır. Ayrıca bu meydanlarda düzenlenen etkinliklere ve festivallere de katılmak mümkündür. Her milletten ziyaretçiyi cömertçe misafir eden Pisa meydanları, sosyalleşmek için ideal bir adrestir.

Pisa Turuna Ne Zaman Gidilmelidir?

Aynı bölgeyi paylaştığı diğer İtalya şehirleri gibi Akdeniz İklimi etkisi altında olan Pisa, yılın dört mevsimi ziyaret edilmek için uygun bir kenttir. Kalabalıklar içerisinde kaybolmadan şehri doyasıya keşfetmek isteyenlerin önceliği kış aylarına vermesi önerilir. Dünyaca ünlü olan kent, özellikle; yaz, ilkbahar ve sonbahar aylarında seyahat severlerin en önemli rotaları arasındadır. Ayrıca bölgedeki diğer şehirlerin de aynı iklim ve hava koşullarını paylaşıyor olması İtalya’ya yönelik turlarda konfor dolu bir seyahat ve gezi imkanı sunar.