Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Yunanistan Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Otobüslü Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Tarih: 19.11.2021
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
311.25
249.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Parga & Korfu Adası Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
Dalmaçya ve Adriyatik Kıyıları Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Otobüslü Baştan Başa Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
İtalya & Yunanistan & Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Halkidiki Selanik Thassos Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Otobüs
Büyük Avrupa Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 13 Gece / 14 Gün
Ulaşım: Otobüs
Halkidiki Selanik Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Otobüslü Büyük Balkan Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Otobüs
Otobüslü İskeçe Karnavalı Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Selanik İskeçe Karnavalı Turu
Yurt Dışı Tur
Yunanistan Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
1
 
Yunanistan Turları Gezi Rehberi

Yunanistan Turları Gezi Rehberi

Antik Yunan’a uzanan köklü tarihi, turkuvaz rengi koyları, rengarenk balıklara ev sahipliği yapan kristal gibi berrak suları, özenle korunan su altı zenginlikleri,lezzetli yemekleri, meşhur içkileri,eğlenceli hayatı, yaşam biçimi ve diğer Avrupa Birliği üye ülkelerine göre daha uygun ve hemencecik yanımızda oluşuyla mutlaka keşfedilmesi gereken ülke Yunanistan..

Tarihi milattan önce 3000’li yıllara kadar dayanan Yunanistan’ın, Antik Yunan’a uzanan kökleri sayesinde tiyatro,edebiyat,matematik,felsefe,tarih ve siyaset gibi konularda dünyaya öncülük ettiği kabul edilmektedir. Yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip Yunanistan’ın resmi adı “Helen Cumhuriyeti”dir. Eski zamanlarda Büyük İskender’in ülkeyi ele geçirmesiyle bölge Helenistik döneme girmiş ve böylece Yunan kültürü doğu tarafına yayılma imkanı bulmuştur. Felsefe tarihinin doğum yeri olan ülke, Helen Uygarlığı’nın devamı niteliğindedir desek yanlış söylemeyiz..

Ülke Akdeniz iklimi etkisi altında olduğundan, yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ama bol yağışlı geçmektedir.35 derecelere kadar çıkan sıcaklık sebebiyle yaz döneminde Yunanistan turu yapmak harika bir tatil seçeneği olabilir. Ülkemiz ile arasında 1 saatlik zaman farkı bulunmakta olan ülkenin para birimi Euro’dur. Resmi dili ise Yunanca’dır fakat ülkede Makedonca,Türkçe,Ermenice ve Arnavutça’ konuşulmaktadır. Ayrıca ülkede en çok konuşulan yabancı dil ise İngilizce’dir. Kullanılan sistemi ise C,F tipi priz sistemidir.

Turizm açısından oldukça gelişmiş ve popüler bir ülke olan Yunanistan, dünyanın en etkileyici müzeleri ve kalıntılarını barındıran ve aynı zamanda ülkenin başkenti olan Atina için bile görülmeye değer bir tarih cennet..
Bizden söylemesi..

Yunanistan Turları'nda Gezilecek Yerler

Yunanistan Turları'nda Gezilecek Yerler

Yüzlerce adası ve sayısız antik yapıları ile Yunanistan turuna ilk başlayabileceğiniz yer şehrin başkenti Atina olabilir. Atina’da yüksek bir bölgede kurulu olan (yüksek şehir) Akropolis yüzlerce yıllık yapılarıyla mutlaka keşfedilmesi gereken bir bölge diyebiliriz. Ayrıca Athena adına yapılan 2.500 yaşındaki Parthenon tapınağı da burada bulunuyor ve mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılardan bir tanesi.. Ulusal Arkeoloji Müzesi,Cycladic Art,Benaki,Savaş Müzesi,Byzantine Müzesi ve Ancient Agora Müzesi de bölgede bulunan ve kesinlikle ziyaret etmeden dönmemeniz gereken tarihi yapılardan bir kaçı olarak size önerimiz olabilir.
Mutlaka görmeniz gereken ikinci durağınız ise Yunanistan’ın en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Santaroni Adası’dır. Siyah ve volkanik kumlara sahip olan ada, şeklini yaklaşık 500 yıl önce gerçekleşmiş olan bir volkanik patlamadan almasıyla meşhurdur. En önemli plajları ise; Monolithos,Kamari,Avis ve Vlychada’dır. Ayrıca bölgede çok sayıda kilise ve arkeolojik müze de bulunmaktadır.

Deniz Turları 'mız, ülkenin en popüler bölgelerinden biri olan Mykonos adası'na için harika bir seçenek olabilir. Little Venedik denilen oldukça küçük bir kıyı yerleşim yerinde bulunan şehirde yirmi beşten fazla plaj ve ziyaret edebileceğiniz Helenistik Dönem müzeleri bulunmaktadır.
Ayrıca Rhodes,Kos,Samos, Chios gibi sakız ağaçlarıyla ünlü diğer adaları da mutlaka görmenizi öneririz.

Yunanistan'da Sanat ve Tarih

Yunanistan'da Sanat ve Tarih

Çeşitli tarihi olaylara tanıklık eden Yunanistan, defalarca kez ele geçirilmiş ve farklı İmparatorluklara sahne olmuş. Girdiği Helenistik Dönem sonrasında Romalılar tarafından alınarak Roma İmparatorluğu hakimiyeti altına girmiş ve tarihin en büyük imparatorluğu olan bu imparatorluk sayesinde Yunan Medeniyeti etkisini arttırmış.. Roma’nın yıkılması ile birlikte başlayan Bizans Dönemi’nden sonra ise bölge Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiş ve tam tamına 300 yıl boyunca Osmanlı himayesi altında kalmış. 1830 yılında ise Osmanlı’nın himayesi altından kurtularak günümüz halini almış..

Ayrıca tarihte olduğu kadar sanat alanında da oldukça kendinden bahsettiren ülke özellikle Helenistik Dönem yapıları ile bir antik şehir olma özelliğini kazanmış. İçerisinde barındırdığı sayısız müzeleri ve dönem kalıntıları ile sanatseverleri büyüleyen Yunanistan, bir nevi Eski Çağ yolculuğuna çıkarıyor bizi.. 

Selanik Turları ile tarihte önemli bir yere sahip bu şehirdeki tarihi yapıları görebilir, Atatürk Evi Müzesini, Bizans Kültür Müzesini, Selanik Yahudi Müzesini, Selanik Arkeoloji Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan Turları'nda Yeme İçme

Yunanistan Turları'nda Yeme İçme

Özellikle midesine düşkün olanlar için Yunan mutfağı tam bir yemek cenneti! Mezelerin, çorbaların,tatlıların bol bulunduğu ülkede mutlaka yemeniz gereken lezzetler arasında size ilk önerimiz bir meze tabağı olan Saganaki olabilir.
Kaşar peynirli saganaki, feta (beya peynirli saganaki, karidesli saganaki gibi çeşitleri bulunan meze
ülkenin en popüler yiyecekleri arasında ilk sırada gelmekte. Keftedes isimli sulu köfteye benzeyen bu yiyecek ise mutlaka denemeniz gereken diğer popüler lezzetlerden bir tanesi..

Bunlar dışında ise meşhur salataları Horiatiki, Kalamari,Octopoti,Marinatos,Mousakka Yunanistan turu sırasında yemeden dönmeyin diyebileceğimiz diğer lezzetler olabilir.

Yunanistan'da Eğlence

Yunanistan'da Eğlence

Her noktasında eğlenebileceğiniz bu şehirde özellikle Mykonos ve Girit adalarının bir diğer adı “parti adaları” olarak geçmektedir. Ara sokaklara doğru yürüdüğünüzde sokakları süsleyen şık barlarda çalan etnik, rock, Latin ve Yunan müziklerini dinleyebilir, dünyanın her yerinden konuk DJ'lerin katıldığı kulüplerde harika Yunan içkileri ve leziz mezeler eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Ayrıca köy meydanlarındaki panayırlara ve festivallere katılarak yerel halkla birlikte harika danslar edebilirsiniz.

Yunanistan'da Ulaşım

Yunanistan'da Ulaşım

Ülkede ulaşım deniz,kara ve hava yoluyla sağlanmaktadır. Otobüsler ve troleybüsler ise ülkede en çok tercih edilen toplu taşımaların başında gelmektedir. Yunanistan turunuz sırasında konforlu ve uygun fiyatlı seyahatler edebilmek için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca başkent Atina’da çok eski bir metro ağı bulunmakta fakat trafik sorunu sebebiyle kullanmanızı pek önermiyoruz.

Bunlar dışında ise büyük bir hatta sahip olan metro ve özel taksileri kullanarak seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca Otobüslü Yurtdışı Turları 'mız ile Yunanistan ı ziyaret edebilirsiniz.