Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Avustralya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ÜLKE
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Avustralya & Yeni Zelanda  & Tazmanya Turu
Yurt Dışı Tur
Avustralya Turları
Süre: 13 Gece / 14 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Avustralya & Yeni Zelanda Turu
Yurt Dışı Tur
Avustralya Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Sidney Turu
Yurt Dışı Tur
Avustralya Turları
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
Avustralya Turları Yazıları
Avustralya Turu Gezi Rehberi

Avustralya Turu Gezi Rehberi

Masmavi sahilleri, boydan boya uzanan turkuvaz okyanusu, popüler sahilleri, dünyanın başka hiçbir bölgesinde bulunmayan yüzlerce bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan benzersiz doğası, bir milyonu aşan endemik türleri, botanik bahçeleri, ılıman iklimi, yüksek yaşam kalitesi, güvenlik, sosyal uyum, insan hakları, gündelik yaşam giderleri ve çevreye duyarlılık kriterlerinde her zaman dünyanın ilk 10’unda yer alıyor olmasıyla özel bir ülke olan Avustralya..

Resmi kayıtlara göre Avustralya ana karasını ilk gören Avrupalı Williem Janszoon’dur. 17. Yüzyıl boyunca Hollandalı yerliler tüm batı ve kuzey şeridi sahillerinin haritasını çıkarmış ve buraya New Holland ismini vermişlerdir. Ancak herhangi bir yerleşim yeri kurma çabası göstermemişlerdir. 1770'de James Cook, Avustralya'nın doğu sahillerinde yolculuk yapmış, bölgenin haritasını çıkarmış, New South Wales olarak adlandırdığı bölgeyi Britanya topraklarına kattığını ilan etmiştir.

Avustralya tropikal küzey bölgelerinden daha iç bölgelerin kuru boşluklarına ve güneydeki sıcak alanlara kadar çok çeşitlilik gösteren farklı iklim bölgelerine sahiptir. Ülkemiz ile arasında 8 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkenin para birimi ise Avustralya Doları’dır. Avusturalya'nın resmi dili İngilizce'dir ve ayrıca ülkede yüzde 12 oranında yerli dilleri de konuşulmaktadır. Aborjin yerlilerinin konuştuğu dilin yanı sıra ise İtalyanca, Arapça, Yunanca ve Vietnamca konuşan insanlara rastlamanız mümkündür.

Yüksek refah seviyesi, ekolojik tarımı, hostel, kamp ve karavan kültürünün yaygın olması ve en önemlisi coğrafi konumuyla gördüğünüz an büyüleneceğiniz bir ülke Avustralya. Yurt Dışı Turların bu en özel rotasında keyifli bir program için muhakkak bizi aramanızı tavsiye ederiz. Kısıtlı sayıdaki Avustralya Turu'nda en iyi seçenekleri bu sayfada inceleyebilirsiniz.

Avustralya'da Gezilecek Yerler

Avustralya'da Gezilecek Yerler

Aborjinlerin en az 40.000 yıldır evi olmuş olan Kakadu National Park, dünyada en uzun süredir ayakta kalmış ve hala yaşayan insan kültürüne ev sahipliği yapıyor olmasıyla Macera Turları 'mız arasında yeri almıştır ve mutlaka görülmesi gereken bir bölge olarak tavsiye ederiz. Ayrıca Darwin’e 253 kilometre uzaklıkta olup 20.000 metre kare alana yayılmış olan Kakadu National Parkı’nı da görmeden dönmemelisiniz.

Tazmanya’nın en güzel manzaralarından birine sahip olan ve Tazmanya’nın orta bölgesinde yer alan büyüleyici güzellikteki Cradle Mountain de yine ülke içerisinde görülmesi gereken doğal güzelliklerden bir tanesidir. Ayrıca Başkent Sidney'in simge yapısı olan, Dünya'nın en mükemmel binalarından biri olan ve Danimarkalı meşhur mimar John Utzon'un tasarladığı Sidney Opera Evi’ni görmeden dönmemelisiniz. 5532 kapasiteli bu muazzam bina, modern mimari tarzı ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'de bulunması sebebiyle kesinlikle görülmesi gereken yapılardan biridir.

Avustralya'da Sanat ve Tarih

Avustralya'da Sanat ve Tarih

Ülkenin modern tarihi pek eskilere dayanamasa da, şu an sefalet içerisinde yaşayan adanın asıl yerlileri Aborjinlerin tarihi 40.000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Bu tarihten geriye kalan kalıntılar sadece binlerce yıllık duvar yazıları ve yok olmaya yüz tutmuş kültürler olmasına rağmen ülkenin her yerinde tarihi yansımalara rastlamak mümkündür. Ayrıca mimarlık, resim, tiyatro, sinema, müzik sanatlarının oldukça yoğun olduğu ülkede özellikle seramik el sanatı oldukça popülerdir.

Avustralya ile aynı rotasyona sahip, Hobbitlerin diyarı Yeni Zelanda' yı da ziyaret etmek isterseniz Yeni Zelanda Turları 'mızdan birine katılabilirsiniz.Avustralya'da Yeme İçme

Avustralya'da Yeme İçme

Özellikle Batı bölgelerinde keçi peynirini, Güney bölgelerinde ise soğuk preslenmiş zeytinyağı, buffalo mozzarella peyniri ve Tasmanya bölgesinde ise istiridye, som balığı ve diğer deniz ürünlerini mutlaka denemenizi öneririz. Tam bir et ülkesi diyebileceğimiz Avustralya’da deniz ürünleri de oldukça fazla tüketilmekte. Dil balığı, levrek, mezgit ve bunlar dışında Sydney bölgesinden çıkan kaya midyelerini tatmadan dönmemelisiniz.

Tatlı seçeneğine gelince ise ülkenin en geleneksel tatlısı olan “Pavlova” adlı kurabiye harika bir seçenek olabilir. Ayrıca bu ülkede şarapların meşhur olduğunu da söyleyelim. Kalite ve lezzet ödülü alan bu şaraplardan mutlaka içmenizi öneririz.

Avustralya'da Eğlence

Avustralya'da Eğlence

Sydney Turları 'nda geniş ve farklı yelpazeye sahip bir gece hayatı yaşanmakta. Özellikle Oxford Caddesi kafeleri, barları ve gece kulüpleriyle oldukça popüler diyebiliriz. The Rocks ve King Street Wharf bölgeleri ise daha çok üst gelir grubuna hitap eden mekanların bulunduğu yerler olarak hizmet vermekte. Liman manzaralı mekanların teraslarında şehir manzarası eşliğinde eğlenceye doyabilirsiniz.

Ayrıca Sidney Opera Binası’nın gölgesinde kesintisiz su manzarası ve lokasyonu ile muazzam bir yer olan Opera Bar’da bir iki kadeh içki içebilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz.

Avustralya'da Ulaşım

Avustralya'da Ulaşım

Toplu taşıma konusunda oldukça gelişmiş olan ülkede otobüs, raylı sistem ve vapur/feribot seferleri oldukça sık kullanılmaktadır. Şehirde bilet sistemi olarak kullanılan Opal Card ile oldukça konforlu ve hızlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca bunlara alternatif olarak metro hatlarıyla da seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.