Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Bansko Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Yılbaşı Bansko Turu
Yurt Dışı Tur
Bansko Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Bansko Kayak Turu
Yurt Dışı Tur
Bansko Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Bansko Turu
Yurt Dışı Tur
Bansko Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Otobüslü Bansko Kayak Turu
Yurt Dışı Tur
Bansko Turları
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Bansko Hangi Ülkede?

Bansko Hangi Ülkede?

Kış tatili sevenler için harika bir destinasyon olan Bansko, Bulgaristan sınırları içerisinde yer almaktadır. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya 150 km uzaklıkta bulunan Bansko bölgesi, özellikle son yıllarda Yurt Dışı Erken Rezervasyon Turları tercihleri arasında ilk sıralara çıkmayı başarmıştır. Pirin Dağları’nın eteklerine kurulu harika bir kasaba olan Bansko aynı zamanda bünyesinde farklı zorluk derecelerine göre ayrılmış kayak pistleri de bulunduruyor. Zorluk derecelerine göre sırasıyla mavi, kırmızı ve siyah olarak sınıflandırılan kayak pistlerinin toplam uzunluğu yaklaşık 70 kilometre civarındadır. Gerek doğal güzellikleri, gerek eşsiz silüeti, gerekse harika kayak keyfiyle Bansko Bulgaristan’ın incisidir.


Bansko'da Görülmesi Gereken Yerler

Bulgaristan’ın şirin tatil kasabası Bansko, bünyesinde çok sayıda yer altı ve yer üstü doğal güzellikleri barındırmaktadır. Etrafında yaklaşık 180 civarında büyüklü küçüklü göl bulunduran bölge özellikle doğa severler için harika bir deneyim vaad ediyor. Sahip olduğu kayak pistleriyle Spor Aktivite Turları içerisinde önemli bir yer edinmiş olan Bansko bahsettiğimiz doğal güzellikleri ile kış tatiline farklı deneyimler katar. Bansko’da görülmesi gereken önemli yerlerden ilki Pirin Ulusal Parkı’dır. Yaklaşık olarak 403 kilometrekarelik alana sahip Pirin Ulusal Park’ı, UNESCO tarafından 1983 yılında dünya mirası listelerine dahil edilmiştir. Çok sayıda endemik bitki türünü, buzul çağlarından bugüne kalan 70 gölü ve nadir görülen cins hayvanları içerisinde barındıran ulusal park Bansko’ya giden ziyaretçilerin ilk durağı oluyor. Bansko’da ulusal parktan sonra ikinci durak hiç şüphesiz Trinity Kilisesi’dir. 30 metrelik devasa yapısı ile tarihi saat kulesini görmeden Bansko tatilinizi sonlandırmamanızı tavsiye ediyoruz. Bunlarla birlikte tatilinizi Vihren ve Todorka zirvelerinde kentin harika silüetini izleyerek de taçlandırabilirsiniz.


Bansko Gezi Rehberi

Kış tatillerinin ve kayakseverlerin gözbebeği Bansko, bu özellikleri haricinde de misafirlerine harika bir tatil deneyimi sunmaktadır. Yurtdışı turizminde özellikle kayak pistleriyle öne çıkan Bansko aslında tatlı bir dağ kasabasıdır. Kasabanın ana caddesi olarak bilinen Pirin Caddesi’nde yol boyunca çeşitli dükkanlar, cafeler, hediyelik eşya satılan yerler görebilirsiniz. Sıcak ve samimi yapısıyla dikkat çeken Pirin’de gezinizin yanı sıra çeşitli yerel Bulgar yemekleri de yiyebilirsiniz. Türk mutfağı ile birçok yönden kesişen Bulgar yemeklerini Bansko’da tadabilir, Bulgaristan’ın yeme-içme kültürününü gözlemleyebilirsiniz. Bulgaristan gezi rehberinin bir diğer önemli maddesi şüphesiz gece hayatı ile ilgili olmalıdır. Gondolo çevresinde çok meşhur bar ve casino bulunmaktadır. Gece hayatı da oldukça hareketli geçen Bansko aynı zamanda festivalleri ile de bilinmektedir. Kış ayları boyunca devam eden çeşitli festivaller elektro müzik, turnuvalar, konserler gibi çeşitli konseptlerle düzenlenmektedir. Festivallerin pek çoğuna katılmak için önceden biletinizi almalısınız. Tatilinizi önceden planlamak size bu gibi konularda oldukça avantaj sağlayacaktır çünkü festivallere olan yoğun ilgiden dolayı sonlara doğru bilet bulmak güçleşebilir.


Bansko'ya Ne Zaman Gidilir?

Bansko bölgesi kış tatillerinin göz bebeği olarak bilinse de aslında her mevsimde turistleri ağırlamaktadır. Kayak tutkunları ve kış seven tatilseverler için pek tabi en uygun zaman dilimi kasım ve mart ayları arasındadır. Ancak Bansko trekking ve doğa tatili seven kimseler için de harika bir tatil vaad eder. Bu nedenle ilkbahar ve sonbahar da Bansko tatiliniz için uygun zamanlardır. Bansko yıl boyunca sıcaklık ortalamalarının ülkemize göre düşük olduğu bir yerdir. Öyle ki en sıcak aylardan olan temmuz ayında bile ortalama sıcaklık 25 derece civarında seyreder. 2016 senesinde kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan bölge, yılın her mevsiminde dünyanın dört bir yanından doğaseverleri misafir etmektedir.  


En İyi Bansko Otelleri

Bansko’da gönül rahatlığıyla kalabileceğiniz çok sayıda otel bulunmaktadır. Ülkemizdeki Uludağ Otelleri ve Kartalkaya Otellerini andıran Bansko Otelleri, oldukça konforlu ve uygundur. Tatilseverler tarafından sıklıkla tercih edilen Bansko Otellerinden birkaçı şöyledir:


  • Hotel Premier Luxury Mountain Resort
  • Regnum Bansko
  • Kempinski Hotel Grand Arena Bansko
  • Lucky Bansko SPA & Relax
  • Bansko Ski Apartment


Bansko Tur Fiyatları

Bansko Tur Fiyatları turun süresine, konseptine, içeriğine, sezonuna ve programına göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak 250 € ile 500 € arasında fiyatlanan Bansko Turları, özellikle kış sezonu gibi yüksek sezonlarda oldukça rağbet görmektedir. Bansko geziniz için en uygun fiyatları yakalamak adına erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak harika bir tur gezisi gerçekleştirebilirsiniz.Erken rezervasyon ve diğer tüm sorularınız için 0850 303 0 733 numaralı telefon hattından uzmanlarımızla iletişime geçebilir, kafanızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz.


İndirimli Bansko Turları

Her yıl bölgede bulunan Kayak Otelleri arasından çeşitli seçimler yapılarak eylül ya da en geç ekim ayında tur programları belirlenmektedir. Dolayısıyla Bansko tatiliniz için en indirimli fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız, yurt dışı erken rezervasyon fırsatlarını takip etmenizi şiddetle öneririz. En indirimli tatilin en erken planlanan tatil olacağını söylemek yerinde olacaktır. Siz de Bansko Turunuz için indirimli fiyatlardan yararlanmak ve harika bir tatil yapmak istiyorsanız, tatil danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve hayalinizdeki tatili birlikte tasarlayabilirsiniz.


Bansko Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bansko turlarına nasıl katılınır?

Bansko turlarına katılmak oldukça kolaydır. Sitemizde bulunan farklı turlardan sizin için hem fiyat hem de süre bakımından en uygun olanını seçtikten sonra 0850 303 0 733 numaralı telefon hattından uzmanlarımızla iletişime geçebilir, vize ve diğer işlemler için gerekli adımları takip edebilirsiniz. İşte harika bir Bansko turuna hazırsınız. Artık tek yapmanız gereken şey bavulunuzu toplayıp yola çıkmak olacak.

Bansko turları ne zaman?

Bansko Turları harika bir kış tatili seven kimseler tarafından aralık ve mart ayları arasında kalan zamanda oldukça rağbet görmektedir. Bansko kasabasını keşfetmek ve Kayak Turları yapmak için dünyanın dört bir yanından misafirler ağırlayan kasaba otelleri, bu yoğun ilgiden dolayı bölgeye yapay kar sağlayarak sezonu nisana hatta bazı zamanlarda mayısa kadar uzatabilmektedir.


Bansko nerede?

Bulgaristan Turları kapsamında da sıklıkla tercih edilen Bansko, başkent Sofya’nın güneybatı tarafında yer alan Pirin Dağ’larına kurulmuş bir kasabadır. Bünyesinde doğal yer altı güzellikler ve harika bir mimari bulunduran bölge, çok sayıda ulusun izlerini taşımaktadır. Avrupa’nın en iyi kayak pistleri listelerinde ilk sıralara oynayan Bansko, her türlü tatilsevere hitap edebilmek amacıyla farklı zorluk seviyelerine göre 17 pist içermektedir. Bunlardan en çetrefilli olanı Tomba adıyla bilinen ve 2600 metrelik bir mesafeden kayılan pisttir. Bansko gün geçtikçe eğlence, alışveriş, kayak ve doğal güzellikleri bulabileceğiniz harika bir o kadar da popüler bir tatil beldesi haline gelmektedir.

Bansko turlarına kaç kişi katılabilir?

Turlarımız genellikle 20-30 kişilik ekiplerle hareket etmektedir. Turdan tura göre bu sayı artıp azalabilir. Bununla birlikte tatil planlarınızın tur programına ve zamanına uyuşmaması durumunda tatil eksperinizden kişiye özel tur da talep edebilirsiniz. Bu şekilde planlanan turlarda normal paket tur fiyatlarına göre %20-%50 arası fiyat farkı bulunmaktadır.

Bansko kayak turu ne kadar?

Bansko kayak turu fiyatları turun süresine ve sezonuna göre oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Özellikle kış ayları gibi yüksek sezonlarda fiyatlar daha yüksek turlar daha doludur. Bansko kayak turu fiyatları genellikle 250 € ile 500 € arasındadır. Fakat en güncel fiyat ve tur bilgileri için tatil danışmanlarımızı aramanızı tavsiye ederiz.


Bansko turları her şey dahil mi?

Yurt dışı ve yurt içi tatillerde bahsi geçen her şey dahil konsept birbirinden farklılık göstermektedir. Bilindiği üzere yurt için tatillerinden alışkın olduğumuz şekilde yemek ve içecek servislerinin ücrete dahil olduğu konsepte her şey dahil diyoruz. Ancak yurt dışında böyle bir tatil kültürü bulunmamaktadır. Eğer gitmek istediğiniz turun künyesinde her şey dahil yazıyorsa, bu tur kapsamında yapılacak olan ekstra gezilerin de tur ücretine dahil olduğu anlamına gelmektedir.

En iyi Bansko turu hangisi?

Yılbaşı Turları arasında yıldızı parlayan Bansko Turları, çeşitli zamanlarda farklı konseptlerle planlanmaktadır. Otobüs seyahatini seven tatil severler özellikle Otobüslü Bansko Kayak Turunu tercih etmektedir. Bununla birlikte başta bahsettiğimiz üzere Yılbaşı Bansko Turu da oldukça rağbet görmektedir. Muhteşem manzarası ve eğlenceli kayak pistleriyle Bansko tatilseverlere unutulmaz bir yılbaşı macerası sunmaktadır.

Bansko'da hangi otellerde konaklanacak?

Ülkemizde var olan Erciyes Otelleri ya da Kartalkaya Otelleri ile konsept olarak benzeyen Bansko bölgesi otelleri, tur kapsamında farklılık göstermektedir. Kalınacak otel gitmek istediğiniz tur kapsamında Bansko bölgesindeki konforlu oteller arasından tercih edilmektedir. Bansko turunuz ve otellerle ilgili olarak detaylı bilgi almak için 0850 303 0 733 numaralı telefon hattından uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


Bansko turları için vize gerekir mi?

Bansko bölgesi Bulgaristan sınırları içerisinde bulunan turistik bir yerdir. Bu nedenle Bulgaristan için gerekli vize koşullarını takip etmek gerekmektedir. Bulgaristan umumi yani bordo pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarından vize talep etmektedir. Ancak Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport sahibi Türkiye vatandaşları Bulgaristan seyahatlerini gerçekleştirmek için vizeye tabi değildir.


Bansko turları için Covid-19 gereksinimleri nelerdir?

Bulgaristan sınırları içerisinde bulunan Bansko bölgesi turları için Covid-19 gereksinimleri AB tarafından onaylanmış çift aşı yaptırılması yönündedir. Ancak ülkelerin talepleri sıklıkla güncellendiğinden dolayı en güncel bilgiler için danışmanlarımızı arayabilir ya da Whatsapp hattımız üzerinden mesajla ulaşabilirsiniz.