Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Kiev Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Beyaz Rusya - Ukrayna - Moldova Turu
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 10 Gece / 11 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Ukrayna - Beyaz Rusya Turu
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Adım Adım Ukrayna Turu
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Baştanbaşa Ukrayna Şok Promosyon
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Baştanbaşa Ukrayna Turu
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Doğu Avrupa Turu
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 10 Gece / 11 Gün
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Kiev Turu
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Mega Ukrayna Turu
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Ukrayna Turu
Yurt Dışı Tur
Kiev Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
Kiev Turları Yazıları
Kiev Gezi Rehberi

Kiev Gezi Rehberi

Beşinci yüzyıl Ortaçağ efsanesine dayanan ismi, muhteşem gotik yapıları ve göz alıcı manzaraları ile Ukrayna'nın başkenti Kiev..,
Adını Kie, Shceck, Khoriv ve kardeşleri Lebid olmak üzere üç kardeşten aldığı söylenen şehir, 1883 yılında literatüre geçmiş ve 1991 yılında Ukrayna'nın bağımsızlığını kazanması ile bir çok Ukraynalı tarafından benimsenmiştir. Kentin altın çağını 13. yüzyılda Moğollar sonlandırmış ve istilanın sonrasında şehrin kontrolü Litvanya Dukalığı'na geçmiştir. Doğu Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri olarak anılan ve aynı zamanda Avrupa Turları'nın da vazgeçilmez rotalarından biri olan şehir, II. Dünya Savaşı sırasında şiddetli çatışmalara sahne olması ile de bilinmektedir. 

Yaklaşık 2,8 milyon kişinin yaşadığı şehir bir çok farklı kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Ruslar bu kültürün yaklaşık yüzde 12'sini oluştururken geri kalan kısmı ise Azeriler, Ermeniler, Tatarlar, Romenler, Polonyalılar ve Beyaz Rus azınlıkları oluşturmaktadır. Karasal iklimin hakimiyetinde olan Kiev ile ülkemiz arasında bulunmamakta olup, para birimi olarak Ukrayna Grivna'sı kullanılmaktadır. Resmi dili Ukraynaca'dır fakat ikinci dil olarak Rusça'da konuşulmaktadır. Şehirde kullanılan priz sistemi ise C tipi priz sistemidir. 
Kiev'de Gezilecek Yerler

Kiev'de Gezilecek Yerler

Goethe'nin meşhur bir sözü vardır: " İçinde parklar olan şehirler gördüm ama parkın içinde şehri ilk kez görüyorum.. " İşte bu sözü Kiev için söyleyen Goethe, aslında pek de haksız değil! Çünkü burası Avrupa'nın belki de en yeşil şehri diyebiliriz! Hem doğal güzellikleri, hem de mimarileriyle kendine hayran bırakan şehrin her yeri keşfedilmek için hazır vaziyette! İlk olarak şehrin meydanında bulunan ve Ukrayna'nın bağımsızlık hareketinden bu yana siyasi içerikli bir çok protestoya tanıklık eden meydan, bir çok önemli caddeye de komşu olacak şekilde konumlanmıştır. Tarz olarak Avrupa meydanların yakın olan bölge 1240 yılında yine Moğollar tarafından ağır tahribata uğratılmasıyla da meşhurdur. 
Vizesiz Turlar'ın en çok ilgi gören yapılarından biri olan Aziz Sofya Katedrali ise, Kiev seyahatiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken en önemli ikinci bölge diyebiliriz. Başkentin önemli sembollerinden biri olan ve temeli 11. yüzyılda atılan katedral, 1990 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Özellikle çevresinin 17. ve 18. yüzyıllara ait birbirinden güzel Ukrayna Barok tarzı yapılar ile süslenmiş olması, tüm dikkatleri yapının üzerine çekmektedir. 
Ve son olarak Kiev turunun bir diğer gözde durağı, yine muhteşem bir Barok ürünü olan Mariyinsky Sarayı'dır. 1744 yılında inşa edilen saray, Rastrelli tarafından tasarlanmış olup 18. ve 19. yüzyılın başlarında valiliklerin ikametgahı olarak kullanılmaya başlanmıştır. 1980 yılında ise restorasyona uğrayarak günümüz halini almıştır. 

Kiev'de Sanat ve Tarih

Kiev'de Sanat ve Tarih

Ülkenin en önemli kültür, endüstri ve bilim merkezi olan şehir, yüzyıllar boyunca kültürel önemini korumuş ve hatta çürüme zamanlarında bile Doğu Ortodoks Hristiyanlığının birinci derecede merkezi olmayı başarmıştır. Yüzyıllardır en çok ilgi gören bir çok yapıyı kalbinde barındıran şehir, aynı zamanda Ukrayna Koleksiyonunun Yedi Harikası'nın da bir parçasıdır. 

Köklü tarihinin yanı sıra opera binaları, antik tiyatroları ve konser salonları ile sanat alanında da oldukça dolu olan Kiev'in sokaklarında gezerken sanatın tarih ile harmanlanışının en güzel örneklerine rastlamanız mümkündür. Özellikle Kiev Opera evi ve Lesya Ukrainka Rus Tiyatrosu kesinlikle görülmeye değer! 

Kiev'de Yeme İçme

Kiev'de Yeme İçme

Diğer Avrupa ülkelerine ya da ABD imkanlarına bakacak olduğumuzda Kiev'de yemek yemek oldukça uygun fiyatlı diyebiliriz. Kiev Tavuğu, Mlyntziyi, Chebureki, Borscht ve meşhur ekmek içeceği olan Kvas'ı denemeden kesinlikle dönmemenizi öneririz! Tüm bu yemeklerin üzerine ağzınızı tatlandırmak için ise cadde üzerlerinde bulunan dondurmacılardan harika dondurmalar satın alabilirsiniz. Bölgede yiyecekleri ile dillerden düşmeyen en popüler restoranlardan bir kaçı olan Yoshi Fujiwara, Goodman, Shoti, Kureni ve Karavan'a uğramadan Kiev'den ayrılmayın! 

Kiev'de Eğlence

Kiev'de Eğlence

Özellikle Popüler Turlar'ın en hareketli gece hayatına ev sahipliği yapan şehir, genelde rengarenk, ışıl ışıl ve canlı gece kulüpleri ile kendinden oldukça fazla söz ettirmektedir. Çok sayıda ve çok kalabalık olsa da son derece güvenli olan kulüplerde akşam 22.00'da başlayan eğlence sabah 06.00'ya kadar kesintisiz devam etmektedir. Eğlence kültürü diğer yerlere göre biraz daha farklı olan bu şehirde mutlaka gitmeniz gereken en önemli mekanların başında oldukça ünlü bir dans kulübü olan ve şıklığıyla göz kamaştıran D*lux adlı mekan olabilir. Diğer kulüplere göre biraz pahalı olan bu mekan dışında daha uygun fiyatlı yer arayanlar için ise yeni açılan gece kulüplerinden biri olan ve daha çok gençler tarafından tercih edilen Crystal Hall'ı önerebiliriz. Şimdiden iyi eğlenceler! 

Kiev'de Ulaşım

Kiev'de Ulaşım

Bölgedeki trafik levhaları Kiril alfabesi ile yazılmış olduğundan yön bulmakta zorlanmamanız için yanınızda bir sözlük taşımanızda fayda var diyebiliriz. Ayrıca bunun dışında Maps.Me uygulamasından da yararlanarak şehir içinde kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanarak dolaşmak isterseniz şehirde iki adet şehir turu otobüsü mevcut bulunmaktadır. Biletleri şehir içinde bulunan sürücülerden ya da bilet satış noktalarından 3 grivna karşılığında alabilirsiniz. Otobüslere alternatif olarak ise taksi ya da Marshrutky olarak adlandırılan minibüslerle de şehir içerisinde seyahat edebilmeniz mümkündür. Bu minibüslerin ücreti ise 4-5 grivna civarında değişkenlik göstermektedir. Tüm bunlar dışında bisiklet kullanarak ya da yaya olarak şehri keşfedebilirsiniz, şimdiden bol gezmeler!